Honkbal. Uitslagen. Dankbetuigingen. 11 Al valt dit uit de weersomstandigheden en de gesteldheid van de terreinen nog niet af te leiden, de kalender en de ontluikende crocussen tonen aan, dat het lente is. Dat wil tevens zeggen, dat de liefhebbers van de honkbalsport de nodige maatregelen nemen om over een maand goed voorbereid de competitie in te gaan. Op het ogenblik worden onderhandelingen gevoerd voor het spelen van enkele oefenwedstrijden. Ons eerste negental zal als bekerhouder mededingen in het A.B.C.-tournooi. Bij het verschijnen van dit clubblad zijn de ledenlijsten reeds bij de N.H.B. ingediend. Vooral degenen, die pas in de clubkring zijn opgenomen, wil ik onder de aandacht brengen, dat Ajax elk lid in de ge legenheid stelt des zomers de mooie honkbalsport te be oefenen. Waarom ik dit spel warm aanbeveel? Wel, om de volgende redenen. Met het beoefenen van honkbal wordt de voetballoze periode overbrugd, zodat het contact onder de leden behouden blijft. Vooropgesteld dat men bij elke sport zijn hersens moet gebruiken, speelt de volgeling van King Soccer hoofdzakelijk met zijn voeten; bij honkbal komt echter ook het bovenlichaam tot ontwikkeling. Al is het dan een geheel andere sport dan voetbal, toch worden bij honkbal eigenschappen vereist, die ook voor een goede voetballer onontbeerlijk zijn. Ik noem U bijvoorbeeld: snel starten, onmiddellijk reageren, voortdurende concentratie, behendigheid, beheersing en een goede kijk op de bal. Vele voetbalclubs hebben het nut van honkbal reeds inge zien. Om mij slechts tot de eerste klassers te bepalen: A.D.O., Ajax, Blauw Wit, Brabantia, D.O.S., D.W.S., D.W.V., E.D.O., 't Gooi, Haarlem, Longa, N.E.C., P.S.V., R.C.H., Sparta, S.V.V. en De Volewijckers. Als ik goed ben ingelicht, zal Feijenoord weldra volgen. Wist U, dat de voorzitter van de K.N.V.B., die verscheidene malen de cracks in Amerika baseball (honkbal) heeft zien spelen, een groot voorstander van deze prachtige zomersport is? Het vorige seizoen bevond de heer Lotsy zich bij de com petitiewedstrijd Blauw WitAjax onder de toeschouwers. Ik hoop met deze regels Uw belangstelling voor het spel van knuppel en handschoen te hebben gewekt. Kent U de spel regels niet Geen nood, de ondergetekende en de andere leden der Honkbalcommissie zijn steeds gaarne bereid U hierover in te lichten. Indien U voornemens bent te gaan honkballen, raad ik U aan, mij dit per omgaande te berichten, want van het aantal deelnemers hangt het af, met hoeveel negentallen wij zullen inschrijven. Zij, die reeds eerder hebben gespeeld, dienen zich voor zover zulks nog niet is geschied opnieuw aan te melden. Een sportclub zonder jeugd Een toekomst zonder vreugd! Vandaar, dat niet alleen de seniores, doch ook de adspiran- ten van 12 jaar af in staat worden gesteld in competitie verband uit te komen. Voorts is Ajax telkenjare bij enkele jeugdtournooien vertegenwoordigd. Menig honkballer zal hier aan aangename herinneringen bewaren. Het AjaxV.V.G.A.- jeugdtournooi zal, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, dit jaar voor de achtste maal worden georganiseerd. Komaan, jonge clubgenoten, meldt je in grote getale aan, dochspoedig! Tot de adspiranten, die in 1950 ook reeds hebben gehonk bald, zou ik willen zeggen: Verleen je medewerking bij de werving van clubmakkertjes voor honkbal! Wilt U zich geregeld op de hoogte stellen van de honkbal programma's en andere wetenswaardigheden? Abonneert U zich dan 2.50 per seizoen op „Honkbalnieuws", het officiële orgaan van de N.H.B. Ten slotte nog iets over de kleding, zulks naar aanleiding van een algemene kennisgeving van het bondsbestuur. Het eerste negental zal dit jaar wederom in de bekende rode pak ken verschijnen. Voor de spelers van de overige ploegen is het Ajax-tenue voorgeschreven. E. H. VAN TUIJL, Fahrenheitsingel 43. P.S. Er wordt 's Woensdagsavonds en 's Zaterdagsmiddags getraind. Onze clubgenoot Dick Sasback verricht sinds Januari zijn werkzaamheden geen voetbalprofin Italië. Voor Ajacieden, die hem eens willen schrijven, volgt hier het adres: Sign.\ Sasbach, p.a. fam. Scevola, Via Marcona 40, Milano, Italia. Misschien kan Dick daar dan wat copy voor ons clubblad tegenover stellen? Het ga je goed, Dick! INDELING ONZER NEGENTALLEN IN DE HONKBALCOMPETITIE. Overgangsklasse A.: A.B.C., Ajax 2, E.H.S., H.C.K., H.H.C. 2, Sparta, De Spartaan, T.I.W. Overgangsklasse B.: Ajax 1, The Catchers, D.O.S., D.W.S., H.F.C. Haarlem, S.C. Haarlem 2, T.Y.B.B., V.V.G.A. 2. Zondag 4 Maart 1951 VitesseAjax o0 Ajax 3D.O.S. 3 1—J. Blauw-Wit 4Ajax 450 D.E.C. 2—Ajax 5 3—1 Ajax 6—Sloterdijk 270 Ajax 7De Spartaan 5 22 Zeeburgia 5—Ajax 8 3—6 Juniores. Ajax 1—Volewijckers 13—1 D.W.V. 2—Ajax 20—8 Ajax 3—Z.S.G.O9—1 Adspiranten. Ajax 1Volewijckers 163 T.O.G.—Ajax 21—1 Ajax 8—D.V.O.S3—0 H.E.D.W.—Ajax 43—5 Ajax 5—D.W.V. 6 1—6 N.F.C. 3—Ajax 61—1 Zeeburgia 5—Ajax 7o—7 Het bestuur der A.F.C. ,,Ajax" geeft met groot leed wezen kennis van het overlijden van de heer Hermanus Danzglock Hij ruste in vrede. Het bestuur der A.F.C. Ajax geeft met groot leed wezen kennis van het overlijden van de heer P. S. Volkers Sr. in de leeftijd van 86 jaar. Wijlen de heer Volkers was jarenlang donateur van onze vereniging en had, niettegenstaande zijn hoge leef tijd, nog steeds veel belangstelling voor de verrichtingen van onze elftallen. Hij ruste in vrede. Langs deze weg betuig ik mede namens mijn ouders mijn hartelijke dank, èn voor de prachtige fruitmand, èn voor de vele blijken van belangstelling, die ik bij mijn terugkeer uit Indonesië mocht ontvangen. Gaarne maak ik tevens van de gelegenheid gebruik, de leden van het Ajax-Indië-Comité hartelijk te bedanken voor de Ajax-pakketten, die ik door htm toedoen gedurende mijn verblijf in de tropen ontving. K. KRAMER en ouders. Voor de belangstelling betoond bij het overlijden van mijn vader, P. S. Volkers Sr., zeg ik alle Ajacieden hartelijk dank. W. F. VOLKERS.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 11