Allerlei. De man die de klappen krijgt. De Paashaas aan het Klaverjassen. Correspondentie. 10 Burgerlijke Stand. De Bordjesclub heeft haar reünie weer gehad. Circa 50 Ajax-Mohikanen waren naar „Atlantic", het home van de Sweering-brothers, getrokken, om in deze schone tempel der dranken en spijzen enige kelken te ledigen op de gezondheid van de oude Griek, wiens naam onze club met ere draagt. Ze hebben het braaf geda.an, die oer-Ajacieden, maar moesten na het, laten we zeggen, vijfde glas, een uurtje stoppen, daar ons aller vriend, Tinus Middendorp met zijn medewerkers, de Ajax-jubileum-film kwam vertonen. Een knap stuk werk van deze amateurs en Tinus en zijn mannen dan ook alle lof. Frans de Haan presideerde de rood-wit-bebloemde het jaarlijks geschenk van vriend Kolman tafel en deed dat weer op zijn van ouds bekende manier. Met flair en verve. Piet van Os vijftig jaar lid van onzo club en hoe werd extra in het zonnetje gezet. Ook de veertigers kregen een beurt en Tjerk de Munnik, als aftredend commissie-lid, werd dank ge bracht voor het werk, dat hij ieder jaar zo omstreeks 18 Maart voor de Bordjesclub had verricht. Ko Verburgt ook al meer dan 40 jaar lid werd aan de commissie toegevoegd, waarmee de toekomst van de borden-ploeg voorlopig weer ver zekerd is. Wat zullen wij U er nog meer van vertellen. De muziek was allang naar huis, de wijzers van de klok een „stijf kwartier" de twaalf gepasseerd, toen de glazen en de borden leeg waren. Het gezelschap spatte uiteen. Voor een jaar De Minister van Justitie, Mr. Struycken, heeft het houden van voetbalpools verboden. Wij kunnen Zijne Excellentie er dankbaar voor zijn en de uitspraak of beter, de cri ,de coeur van de heer Lotsy: „Die verrèkte gokpools, dat is modder, ze moesten „poels" met „oe" heten," dik onderstrepen. Een tegen valler voor de heertjes, die in hun krantjes voor deze „poelen" - r uw f -- n zo'n reclame maakten. Of zouden zij dat gratis, louter en alleen uit liefde voor onze amateur-sport hebben gedaan? Het voetbalseizoen loopt voor de meeste clubs alweer ten einde. Eind April is het zaakje voor hen in kannen en kruiken. Wat dan? In het clubblad van Feijenoord lezen wij: „Zouden wij dan de gelegenheid niet aangrijpen, vriendschappelijke wedstrijden te spelen tegen Westelijke clubs, waarvan wij in de competitie bijna geheel verstoken waren Ik zou b.v. wel weer eens enige Westerse clubs in Rotterdam willen zien voetballen, het spel ligt ons beter, dunkt mij." Ai, voelt U 'm! Het spel ligt ons beter! Elders in dit blad geeft J. S. zijn mening over de afgelopen competitie. Niet mals. Zouden we er niet beter aan doen, die hele vermenging over boord te gooien? Noord, Noord; Oost, Oost enz. te laten? Spelpeilverbetering? Laat ons niet lachen. We zitten dieper in de put, dan we er ooit in gezeten hebben enWe gaan er nog dieper in. Het voetbal, dat we te zien hebben gekregen en dat we volgende competities te zien zullen krijgen, is geen plezier meer, sterker, is amateurs onwaardig. De gegooide bom is de verkeerde kant uit geploft, heeft een ravage aan gericht en de volgendelaat ons er niet, neen, wel aan denken en er met verstand van zaken over praten. Onze sport kan er slechts wel bij varen. BROWN. Onze ijverige clubavond-commissie had voor een gezellig Paas-klaverjas-tournooi gezorgd. Paas-Zaterdag was het vól in onze clubtent, Dames en Heren, die rondjes van 1500 punten vriendschappelijk uitvochten. De doorjakkers waren niet van de lucht, en éénmaal zagen we vier vrouwen tegelijk vallen, welke lawine natuurlijk 100 puntjes extra betekende. Er moes ten drie ronden worden uitgeknokt, maar ofschoon ieder punt uit de hel gesleept moest worden, verliep alles in pais en vree; daar de Clubgeest op kritieke momenten direct als bemiddelaar optrad. Niet alleen dat het ei-vol was in onze Soos, het was ook vol eieren, want de Paashaas had ruimschoots voor die breekbare dingen gezorgd, terwijl paasbroden en prachtige taarten dit luilekkerland vervolmaakten. Tegen twaalf uur namen de verliezers een geestrijk drankje voor de schrik, en trokken de winnende paren met hun tropheën naar huis. De soos-commissie de dank van alle klaverjasseressen en jassers voor haar vele werk, en alle deelnemers hopen nu reeds dat dit tournooi ieder jaar zal worden geprolongeerd. DE CLUBGEEST. BRUIJNESTEIJN-PLUVIUS 1-17 - Opnieuw verloor op 26 Maart onze secretaris elftallen-commissie van de regengod, die - voor de hoeveelste maal?-bijna al zijn werk te niet deed. AJAX-D.W.S. was het enige resultaat van een week geofferde vrije tijd. Foto: Desmit W. H. D. Niet origineel genoeg. C. E. H. Bedankt voor waarderende woorden, komen zo nodig op Uw aanbieding terug. Tom de Jong groet alle vrienden en bekenden vanuit Australië. Verloofd: de heer C. Bouwens en mej. V. Reiter. Aan Vera en Co onze hartelijke felicitaties. Ondertrouwd: de heer Gerard Dasia en mej. Leny Delsen. Onze hartelijke felicitaties. Geboren: De heer en mevrouw H. N. DadeVan Lith geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Henriëtte Adriane. Onze hartelijke gelukwensen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 10