De laatste verrichtingen. Voor al Uw FEESTGEBAK naar Banketbakkerij J. Polhcrst Spaarndammersir. 122-124, lel. 46480 KICK (zonder rush). VitesseAjax O0. Gezien de match tegen Vitesse op ons veld en daarbij in aan merking genomen de opzienbarende opmars der geel-zwarten in de laatste maanden, waren wij met betrekking tot de return match in Arnhem niet bepaald optimistisch gestemd. Jan Pot- harst en zijn ensemble bereikten een draw. We konden tevreden zijn, meer dan tevreden, want dat enkele punt telde in feite dubbel. Onze positie op de ranglijst bleef erdoor gehandhaafd. Het heeft echter moeite genoeg gekost, om zonder kleerscheuren het strijdperk te verlaten. De Vitesse-mensen, hun clubnaam indachtig, zetten er zo'n tempo in hebben dat 90 minuten volgehouden (hoe is 't mogelijk) dat alle zeilen moesten worden bijgezet, om onheilen te voorkomen. Het eerste kwartier kregen onze spelers echter de beste kansen, maar Rozenboom, wel actief en snel, liet maar weinig goede voorzetten los en bovendien faalden onze schutters. Tot tien minuten voor de rust bleef verder het woord aan Vitesse, doch onze verdediging, met Jan Potharst als uitblinker, hield zich staande. Het kostte menige transpiratiedruppel en als de Vitessenaren over betere voetbal-capaciteiten hadden beschikt, waren er gaten in Van Drecht's net gekomen. Het gebeurde gelukkig niet en dat gaf onze voorhoede en middenlinie een aansporing om eens flink uit de hoek te komen. De Vitesse-defensie kreeg het nu erg moeilijk, maar Bruins en Michels hadden helaas hun schot in Amsterdam gelaten. Bovendien kwamen Drager en Bruins (die de gebles seerde Van Dijk verving) snelheid te kort, zodat al het goede werk van Theo Brokmann, zonder enig beding, verreweg de beste man uit ons aanvalsquintet, te loor ging. Jammer! Het tweede gedeelte van de match gaf in de begin-phase vrij wel hetzelfde beeld te zien, doch toen Bouwens en Jan Looijen, in hun ijver een gevaarlijke situatie te klaren, met elkander aller onpleizierigst in botsing kwamen, - beide waren ca. tien minuten groggy en Bouwens miste (als extra douceur) een tand kregen Beumer en de twee Jannen het al heel moeilijk. Ons tenger, blonde doelmannetje, verdedigde zijn met touwwerk afgeschermde raam zo phenomenaal, dat we het puntje, dat de Arnhemmers moesten afstaan, voor een groot gedeelte op zijn rekening kunnen schrijven. Bravo, Jan! Tot slot het elftal, dat onze kleuren verdedigde: Van Drecht, Potharst, Beumer, Bouwens, Looijen, Focken, Rozenboom, Michels, Brokmann, Bruins, Drager. Helemaal buiten gevaar zijn we niet, er zal nog even poot aan gespeeld moeten worden, mannen. Nog vijf matches resteren, n.l. uit tegen D.O.S. en D.W.S. en thuis tegen Heracles, Enschede en D.W.S. Geen gemakkelijk programma, maar we hebben een reputatie op te houden, luitjes, dus BROWN. Ajax 3 speelde gelijk tegen D.O.S. 3 (11). Doelman v. d. Pol kreeg een trap tegen zijn hoofd en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Vermoedelijk een hersenschudding. Adje is wel een pechvogel. Laten we hopen, dat het niet ernstig is. Onze beste wensen, Ad. Ajax 4 verloor van Blauw-Wit 4 met 5—0 en zal nu geducht moeten oppassen, dat het niet naar de onderste regionen afzakt. Ajax 5 verloor van D.E.C. 2, dat eens in de le reserve klasse K.N.V.B. uitkwam, met 31. be kampioenskans is dus voor goed van de baan. Ajax 6 had met Sloterdijk 2 niet veel moeite (70). Ajax 7 kreeg Spartaan 5 op bezoek. De punten werden broe derlijk gedeeld (22). Ajax 8 trok naar Zeeburgia 5, met 36 bleven onze knapen in de meerderheid. De Juniores deden het weer best. Ajax 1Volewijckers 1 Firma H. Nagiegaal Bezorgen door de gehele stad. (3—1), D.W.V. 2—Ajax 2 (0—8), Ajax 3—Z.S.G.O. (9—1). We zijn nog even bij Juniores 1 geweest. Elzer, Van Ooijen en Schep scoorden. Eddy Pieters-Graafland, Bob Haarms en Schep heel goed. Van het tweede elftal een knappe prestatie om D.W.V. 2 op eigen veld met 08 te kloppen. Adspiranten 1 versloeg Volewijckers 1 (63), Post speelde een prima wedstrijd. Adspiranten 2 deelde met het altijd sterke T.O.G. 1 (11)het derde won van D.V.O.S. met 30, het vierde van H.E.D.W. met 35, doch het vijfde verloor van D.W.V. 6 met 16. Wij zagen het zesde tegen N.F.C. 3 aan het werk. Buitenkant scoorde en daar dit na de rust N.F.C. ook gelukte, werd het een gelijk spel. Visser, Helffer, v. d. Bold, Vingerhoed een tien en de andere boys de griffel. Adspiranten 7 kon niet op tegen het te laag ingedeelde Zee burgia 5 en verloor kansloos met 07. BROWN. „Piet Bakker, die zich als schrijver van reputatie de weelde veroor loven kan om de dingen rauw te zeggen, heeft eens in „Sportief" ge schreven, dat Ajax kakkineus is. Dat is een beetje raar woord, omdat het gedachten-associaties opwekt (Waaraan, Kick? Le M.) en of het nu komt, dat men dit rare woord daarom zo moeilijk geslikt heeft, een feit is, dat Ajax daarover nogal in de boom is geklommen". Kick Geudeker in „De wedstrijd die ik zag" in „Sport" van 26-2-51. Ha die Kick, jij ouwe sportman en ook „Sport"-man metterdaad! Wou je dat er weer s gehapt werd in die kakkineuze praat? Moet jij als oud Ajaxspeler en je was destijds een reus van een schutter in het Eerste spreken weer van „kakkineus" Van je neus tot aan je kokkies (goed Maleis voor voeten, niet?) was ook jij zo'n zelfbewuste, flinke, faire Ajacied! En ik meen dat deze Kick nog, als ik mij niet sterk vergis, A jacied steeds is gebleven* ja, zelfs „bordjesclupper" is. Daarom kan 't niet anders of dat soort van „neus" heeft in jouw mond, al klinkt het dan minder vleiend, een bijzondere ondergrond. Jij zou graag uit pure liefde voor je oude Rood en Wit roepen, desnoods schreeuwen willen: AJAX, SPEEL TOCH MET MEER PIT! Maar dat zal je nooit bereiken, - en vind mij maar arrogant da'k dit zeg met d'adjectieven: kakkineus, bewust, pedant Laat dat Ajax maar betijen; kijk eens naar het jonge goed uit de lagere regionen, dat het nog steeds prima doet. Clubs met zulke reservisten, juniores, enzovoort, zijn niet rijp voor degradatie daarop geef ik je m'n woord. Ajax maakt een periode door van neergang, dat is waar. Maar reeds staat een nieuwe lichting jeugdige recruten klaar! Uitgerust met nieuwe wapens; met een anti-tank misschien? doch beslist van „Eerste Klasse" en nog schietgraag bovendien. Heus, geen afgekeurde Panzer uit een dump der (S.)S.S. Want de School der Ajacieden had steeds zelf wat aan te bieden, en heel dikwijls MET SUCCES! B. S. LE MARCHE. Neen (Red.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 6