%my VALEI Van onze reserves. De ref liet zich er schijnbaar door beïnvloeden, gaf wat aan vechtbare beslissingen weg en keurde en passant een o.i. smet teloos vierde 't Gooi-doelpunt af. Dat de affaire voor ons ver loren was zal U duidelijk zijn. Dol gelukkig verlieten de Hilver summers ons veld. Wij niet. Overigens, aan beide ploegen onze hulde voor het sportieve verloop van deze twee wedstrijden. Dat is wel eens anders geweest. Goed zo Enschedese BoysAjax 52. Met Enschedese Boys hadden we nog een appeltje te schillen. Misschien herinnert U zich nog die 04 op ons veld De vol gende combinatie werd daarvoor uitverkoren: J. van Drecht J. Potharst G. v. Mourik Krist Bouwens v. d. Hoeven Drager Michels Brokman v. Dijk v. d. Wel Nog al een paar wijzigingen, wat? Enschedese Boys voelde niet zo heel veel voor ons te schillen appeltje. Met 52 gingen we erop en als Michels een toegestane penalty niet tegen de paal had geknikkerd was het 53 ge weest. Maar Rinus behoefde zich over deze misrekening van zijn timmermans-oog geen enkele haar uit z'n bol te trekken, want het deed natuurlijk aan de nederlaag geen sikkepit af. Alleen lijkt het ons aanbevelenswaardig het vraagstuk „hoe neem ik een penalty" eens duchtig te bestuderen, 't Kan in andere matches misschien te pas komen. Volgens hen, die de strijd zagen, moet onze voorhoede, met Brokman als de beste man, zeer behoorlijk hebben gespeeld, 't Zat echter niet mee, dus liep onze score niet op. Aan de andere kant wel. Daar zorgde de Boys-voorhoede met medewerking van onze halflinie voor. De groen-witten vonden die assistentie best en maakten er een dankbaar gebruik van. Jan Potharst en Jan van Drecht deden wat zij konden, doch de nederlaag was onafwendbaar. Een triest geval! Ondertussen zit de concurrentie niet stil; is druk aan het punten verzamelen. Een kranten-meneer, ziet (of hoopt) ons al in de tweede klasse. Mannen, de schouders er even onder Ajax—N.E.C. 4—1. De nederlaag, die we te Nijmegen leden is gerevancheerd. Twee doelpunten van Theo Brokman en twee van Rozenboom bezorgden ons een overwinning. Het werd tijd, zelfs hoog tijd. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de punten in de Meer zouden blijven. Nauwelijks begonnen, was het weer mis. Een ver naar voren getrapte bal gaf drie Ajacieden en één Nijmegenaar aanleiding het ronde ding achterna of tegemoet te gaan. Zij arriveerden zo ongeveer gelijk, rolden over elkander heen, waarbij de N.E.C.-er het genoegen smaakte de knikker goed te raken en daar zaten we weer met een achterstand. Zou het weer misère worden, was de onuitgesproken vraag der Ajax-familie Lang bleven onze spelers het antwoord hierop schuldig. Wel trokken zij verwoed ten aanval, maar het duurde tot ver in de eerste helft eer Theo kans zag gelijk te maken. Even later een blunder van de Nijmeegse achterhoede, die zeer zwak speelde, en Theo scoorde opnieuw. We stonden voor! In lange tijd niet gebeurd. Vol vertrouwen zagen wij de tweede acte tegemoet. We werden niet beschaamd, doch veel schoons was het niet, wat ons werd voorgezet. Een rommelig gedoe. Vuurpijlen en ping-pong-spel. Van Dijk verdween van het toneel. Bruins viel voor hem in. Michels ging een tijdje hinkend op de rechtervleugel lopen. Van Drecht voorkwam fraai de gelijk maker. Rozenboom scoorde een help-me-de-brug-over goal. Leverde even later een prima exemplaar. Enfin, het einde kwam dan met 41. We konden wel vertrekken. We hebben niet eens meer omgekeken J. van Drecht Potharst Bouwens Looijen Beumer Focke Rozenboom Michels Brokman v. Dijk Drager Hoe staan onze reserve-elftallen er dit seizoen voor werd ons al enige malen gevraagd Door het onregelmatig verloop van de competitie was daar moeilijk een concreet antwoord op te geven en hebben wij ons maar eens met vriend Bruynestein in verbin ding gesteld. Wij kregen het volgende te horen: Ajax 2 staat op de derde plaats met 5 punten achterstand op D.O.S. 2, dat aan het hoofd van de ranglijst prijkt. Op de tweede plaats huist het reserve-elftal van „Volewijckers". Zondag j.l. won het team van captain Focke met 01 van de Over 't-IJ-ers. Eén punt scheidt ons nu nog van de groen-witten, zodat de kans om een trapje te stijgen niet denkbeeldig is. Bovendien hebben wij een wedstrijd minder gespeeld dan D.O.S. en aangezien de kanaries niet onfeilbaar zijn, zit er voor onze reserves nog wel een tikkeltje muziek in. Volhouden, mannen! Het'elftal van captain Gishler, Ajax 3, staat op de vierde plaats in zijn afdeling. Veertien punten werden tot nu toe bij elkander geschopt. Er zullen nog enige overwinningen nodig zijn om een eervolle plaats te bereiken. Een kampioenschap zit er niet meer in. Jammer! Ajax 4, het elftal van aanvoerder Boonstoppel, vergaarde tot en met 11 Februari 1.1. elf punten en staat ongeveer in het mid den van de ranglijst. Volkomen veilig staan onze vierde elftal- Iers niet, dus zal het zaak zijn punten te verzamelen. Daar reke nen we op, luitjes! Ajax 5, de eeuwige kampioen, heeft dit seizoen een zware con current. R.K.V.I.C. zal het vermoedelijk bestaan onze jongens naar de tweede plaats te verwijzen. De oranje-witten hebben een voorsprong genomen, die Jaap Jansen en zijn makkers, hoogst waarschijnlijk niet meer te niet kunnen doen. Toch' maar pro beren, mannen! Ajax 6 heeft ongeslagen de leiding. Aanvoerder Aat Klein en zijn boys behaalden uit vijf matches tien punten. Dat gaat de penningmeester geld kosten. Ajax 7 behaalde 12 punten uit 7 matches, gaat dan ook als lijstaanvoerder door het voetballeven. K.B.V. staat op de tweede plaats, maar de voetbalbroeders van captain Moos moeten deze club nog thuis ontvangen. Die partij kan de beslissing brengen. Dat hoort U dus nog wel. Ajax 8, als we het wel hebben, het elftal van Cor ter Beek, leeft op de tweede étage (van onder af te tellen). Vier punten uit zes wedstrijden is niet om over te juichen. Dat kan en moet beter, volk! S.D.C. sluit met 2 punten de rij. Altijd baas boven of is het hier onder baas. We zijn er dus weer. Vriend Bruynestein bedankt voor de medewerking. A propos, is er nu nooit eens een speler uit de lagere elftallen te vinden, die een verslagje van de gespeelde wedstrijden naar de redactie zendt? Een paar regels is vol doende. U doet het niet voor ons plezier, maar wel voor de team genoten. Zij willen ook gaarne iets lezen over de door hen ge speelde matches. Aspirant schrijvers, er mag gerust gedrongen worden en allemaal tegelijk is ook goed. Wij zoeken het wel uit. Bij voorbaat; dank U, voor het vele werk, dat U ons bezorgt. BROWN. U leverden de prestatie. De nieuweling Focke één uit de Reynolds-school speelde heel goed. Potharst, Beumer en Looijen eveneens. Gé van Dijk, deze reis, de man uit de voorhoede. Rozenboom kan er na goed trainen en gesteund door zijn medespelers wel komen. Laten we het hopen. Misschien leest U het nog eens in dit blad. BROWN. VOOR VAN ALLE KLED/NG -V OONDNNEN - DEN ENS ENZ KLEDEN EN TA PUT-NE/A//6/ALC

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 5