Over het „thee"-kwartiertje dat op de „koffie" kwam. Identiteitskaarten. Rinus Michels geslaagd Concert. Ajax heeft: 9 Bestuursleden 14 Ereleden 19 Leden van verdienste 34 Commissieleden 76 Heren dus in totaal, die het Bestuur graag in de pauze op een kopje thee in de Bestuurskamer zou willen uitnodigen. Aan gezien elk dezer heren (bij mijn weten althans) 1 vrouw of meisje heeft, stijgt het totaal tot 152. Tel daarbij op de Dames van onze eerste-elftalspelers (plm. 14) dan bereiken we een totaal van 168. Die kunnen niet allemaal tegelijk in een Bestuurskamer van 3.70 x 7.40, al werden er reeds ernstige pogingen in die richting gedaan. De toestand is dus hopeloos maar niet ernstig, want ik heb U enigszins geflest, want er zijn „dubbele" en soms zelf „drie dubbele" functies bij. Maar zelfs al zou ik nog een reductie van 50% kunnen krijgen, dan blijft nog een totaal van meer dan 80 man over, dat véél te hoog is voor de accomodatie van onze Bestuurskamer met zijn 24 zitplaatsen. Vooral niet als wij de Bestuursleden van de bezoekende vereniging óók op een kopje thee willen uitnodigen. Onze Vroede Vaderen zijn daarom uit wanhoop tot de zeer drastische bepaling gekomen, die in ons vorig clubblad werd ge publiceerd en nogal aanleiding heeft gegeven tot wrijving. Met wat goede wil is er echter m.i. wel tot een redelijk com promis te komen en dies geef ik ons Bestuur in overweging op thee-kwartiertje uit te nodigen: le. De Dames van ons „Eerste". 2e. De ere-leden. 3e. Die commissieleden, die rechtstreeks met de wedstrijd te maken hebben, d.w.z. Elftalcommissie A en Clubblad redactie. De bestuursleden zijn natuurlijk óók welkom. Als ik dan de „dubbele" functies incalculeer kom ik tot 'n totaal van 34 Dames en Heren. Dit lijkt mij doenlijk, mits niemand méér meeneemt dan zijn eigen vrouw en de laatste geen vriendinnen of kinderen. Van de „bevoorrechten" mogen we dan verwachten, dat ze de zitplaatsen zo nodig overlaten aan onze gasten. Aldus door mij geschreven en voorgesteld, in de hoop niet óf door „uitgestotenen" óf door het Bestuur óf door beiden gelyncht te worden. Adé. Spelers, die in de onderafdeling Amsterdam van de K.N.V.B. (A.V.B.) uitkomen, wordt beleefd doch dringend verzocht, hun identiteitskaart niet te vergeten, daar de scheidsrechter het recht heeft, een speler, die niet in het bezit is van genoemde kaart, het deelnemen aan de vastgestelde wedstrijd te ontzeg gen. De boete, die hieruit voortvloeit, wordt op de betrokkene verhaald. Men gelieve hiervan goede nota te nemen. HET BESTUUR. voor het candidaats-examen leraar M.O. lichamelijke opvoeding. Maandag 26 Februari was voor onze „Tarzan" een heuglijke dag. Hij slaagde n.l. voor bovenstaand examen. Rinus, onze hartelijke gelukwensen. BESTUUR „AJAX". Op Zaterdagavond 31 Maart te 20.00 uur wordt in het Con certgebouw een concert gegeven door de Marinierskapel der Koninklijke Marine en de Koninklijke Zangvereniging Schie dams Mannenkoor „Orpheus" het geheel onder leiding van Gijsbert Nieuwland, ten bate van het Marine Sanatorium Fonds. De toegangsprijs is 1.25 belasting en vestiaire inbegrepen. Plaatsbespreken 0.10 extra. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal op 29, 30 en 31 Maart a.s. van 1015 uur. Wij kunnen U het bezoek ten zeerste aanbevelen. OPGEWARMDE VOETBALLERS. Wij lazen in „Het Parool": Het voorlopig Nederlands elfal heeft voor de wedstrijd tegen Middles brough geëxperimenteerd met een voor ons land nieuwe methode van „warming-up"Het plan leefde reeds lang in het brein van Bondsoefen- meester Van der Leek om het gebruikelijke „balletje trappenvoor en tijdens de toss, waarbij gewoonlijk door gebrek aan tijd nauwelijks alle spelers worden betrokken, uit te breiden tot een serieuze voor-oefening. „Wanneer de scheidsrechter voor de aftrap fluit, moet het gehele elf tal „los" zijn, was de gedachtegang van Van der Leek. Bij de eerste de beste bal, die in de wedstrijd moet worden verwerkt, dient het zo nood zakelijke balgevoel aanwezig te zijn, opdat de bal dadelijk goed wordt gestopt, geplaatst of geschoten. Bovendien is het bij een grote wedstrijd van belang dat de spelers in de allereerste plaats natuurlijk de nieu welingen in de juiste sfeer zijn en dat de plankenkoorts verdwenen is, eigenlijk al voor de bal aan het rollen is gebracht." Zo werd besloten om een halfuur voor de wedstrijd tegen de Engelse profs met de reserves en een tiental ballen naar een der bijvelden van Blauw Wit, naast het Stadion gelegen, te trekken om de spelers de gelegenheid te geven door een kwartier lang wat lichte baloefeningen te doen, geheel op temperatuur te komen. De Nederlandse Elftalclub is eindelijk met deze warming-up eniger mate op de goede weg. Op 13 Mei 1950 schreef onze medewerker Leo van der Kar in een artikel „Voetballers en warming-upo.a.: „De man die pas om negen uur met zijn kantoor- of ander werk gaat beginnen is altijd te laat van start. Je zult voor negen uur je werkzaamheden dienen voor te bereiden. De „warming-up" moet de laatste voorbereiding van de voetballer zijn voor de straks te leveren 100°/o sportprestatie gedurende tweemaal vijf-en-veertig minuten." Zonder twijfel hebben we hier te doen met een zeer belang rijke vinding, dat blijkt ook wel uit het feit, dat er twee per sonen zo gezegd om het patent-recht knokken: Bondsoef en- meester Van der Leek en de Parool-medewerker Van der Kar. Wat tegenvalt is, dat men voor dit nieuwe systeem, dat onze gebarsten voetbal-reputatie bij elkaar moet houden, nog geen naam heeft. Wat zou U denken van Leck-O-Plast Dat klinkt in ieder geval beter dan „Wat heb ik nou an me Kar hangen". En wat een genot, dat deze schone opwarmingsgedachte niet tot voetbal beperkt hoeft te worden. Ik zie al de metselaar voor dag en dauw op zijn steiger zitten en met verliefde blikken kijken naar z'n baksteentjes. Zo iets van „Wat zal ik jullie straks fijn met m'n troffeltje op je rode wangetjes strijken". Of de kantoorbediende, die al om kwart voor negen beurte lings smachtende blikken werpt op zijn facturen en de klok, met de zucht op zijn hart: „Was het maar vast negen uur". U vindt dit misschien niet erg waarschijnlijk, ik eerlijk ge zegd ook niet, maar U moet rekenen, dat het tenslotte maar profs zijn. Om terug te keren tot onze voetbal-amateurs. Wat ging het vroeger toch allemaal maar dood-gewoon. Onze oude kampioensploegen liepen zo maar gewoonweg het veld op en gingen voetballen en het gekke was: ze wonnen ook nog dikwijls. Het is trouwens maar goed, dat dat opwarmen nu pas is uitgevonden. Als ze b.v. Gupffert in de oude tijd voor- gewarmd hadden, ik vraag me af wat er dan gebeurd zou zijn, want Wim was uit zichzelf al op kookhitte vóór de wedstrijd begon. En om een ander uiterste te noemen, zouden we Keizer Ger- rit I, de ijskouwe, „opgewarmd" hebben kunnen opdienen? Neen, het is maar goed, dat ze met die nieuwe vinding ge wacht hebben tot vandaag de dag. Misschien zullen er onder U zijn, die listig opmerken: Maar als de tegenpartij nu ook 'n half uurtje gaat voor-oefenen Nou, geen nood, dan doen wij het drie kwartier. En als nu de tegenpartijzwijgt U maar, dan gooien we er nóg een kwartiertje bovenop. En als de elftallen van al die opwarmerij volkomen gaar zijn voor de wedstrijd begint? Nou, wat dan nóg, dan nemen we voor de wedstrijd zelf 2 X H invallers! Adé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 3