OUDE DOOS Van de Clubavondcommissie. Het Sportblad schreef b.v. „Doch het schieten der Ajacieden is bijzonder slecht. Wer kelijk lijkt mij dit elftal niet in staat om Hercules of 't Zesde (de twee ondersten uit de Westelijke le klasse) te kloppen en zelfs tegen Concordia geef ik de Amsterdamse rood-witten weinig kans." Ajax trok zich van al die onderwaardering weinig aan en vertrouwde terecht op eigen kracht. Als het schone lied „Wij zijn niet bang" toen reeds bekend was geweest, zouden we het ongetwijfeld gezongen hebben, want we hadden een sterk elftal met ruim voldoende „fighting spirit". Een sterke half-linie, bestaande uit Fortgens, Jan Schoevaart en Adriaan Pelser, vormde de ruggegraat en daarachter stonden twee backs, die elkaar voortreffelijk aanvulden: de onstuimige Frans Schoevaart en de tactische Karei v. d. Lee. In de voorhoede excelleerden dè beide binnenspelers Ton Kooy en Louis Seijlhouwer. Laatstgenoemde neigde een tikje tot pin gelen en was derhalve, omdat hij zo goed „voeren kon", de held van de jongenstribune. Piet v. d. Broeke, een felle doorzetter, en Kammeyer en Grootmeyer op de vleugels, completeerden het elftal. Een zwak punt waren onze doelverdedigers Schutte of Doo- deweerd, die afwisselend speelden en faalden. En met dit elftal, waarbij nog de invallers Alofs en Chr. Holst genoemd moeten worden, gingen we de beslissende fase met vertrouwen tegemoet. Adé. Klaverjasavond met dames. De Clubavondcommissie heeft weer schone plannen, n.l. een klaverjas-tournooi met dames. Het vorig jaar is een dergelijke avond een groot succes ge worden en aangezien het devies van onze commissie nog steeds is „Maak het de leden zo aangenaam en prettig mogelijk", zullen wij onze dames weer eens uitnodigen om in gezelschap van hun echtgenoten een klaverjasje te spelen. Het is de bedoeling om vaste koppels te vormen, d.w.z. ge mengde koppels, koppels van alleen dames en herenkoppels, dus iedereen kan aan de wedstrijd deelnemen. Wij hebben een zeer speciale avond voor deze wedstrijd vast gesteld n.l. Zaterdag 24 Maart 1951 om 8 uur in ons eigen home, het „Ajax-Stadion". Kosten deelname 0.50 per persoon. Opgave tot deelname gelieve U zo spoedig mogelijk te doen aan: F. Dukker, Maasstraat 192, Amsterdam-Z. Tel. 28688. A. Zwang, Sarphatistraat 110, Amsterdam-Z. Tel. 53347. F. Louwaard, Tijl Uilenspiegelstraat 10-1, Amsterdam. Tel. 87837. De Ajax-clubgeest is present, U komt toch ook DE CLUBAVOND-COMMISSIE. OMSTREEKS DEZE TIJD MAAR... 40 JAAR GELEDEN. Omstreeks deze tijd, maar40 jaar geleden. Toen rukte een jong onstuimig Ajax op naar de eerste plaats in de tweede klasse B West. In het vorig nummer vertelde ik U reeds, dat omstreeks de jaarwisseling Ajax geheid aan de kop ging met 16 punten uit 8 wedstrijden, met Alcmaria Victrix met 13 pun ten uit 10 wedstrijden als no. 2. Op 22 Januari verspeelde Ajax zijn eerste punt aan zijn stadgenoot Volharding (oud-eerste klasser) Op 29 Januari zou in feite de beslissing vallen. Ajax met 19 punten uit 10 on Alcmaria met 15 punten uit 11 wedstrijden kwamen in Alkmaar tegenover elkaar. Een overwinning van onze club betekende dus feitelijk de beslissing in deze competitie van 16 wedstrijden. Het werd een spannende, doch niet fraaie en nog minder vriendschappelijke wedstrijd, waarvan Alcmaria de schuld zocht bij Ajax, Ajax bij het publiek en het publiek bij de scheidsrechter. Groothoff schreef: „Het is voor ons natuurlijk onmogelijk om uit te maken waar de schuld zit. We hebben echter Ajax eens zien spelen en geen enkele maal iets van onnodige ruwheid gezien. Zoals Ajax toen speelde, wordt er bijna in elke eerste klasse-wedstrijd gespeeld en hier wordt toch evenmin over ruw heid geklaagd." Perscommentaren van Alkmaarse zijde waren veel minder vriendschappelijk gesteld, doch misschien speelde de teleur stelling over de 23-nederlaag hier ook wel een rol. U weet dus meteen, dat Ajax met 32 won en op dit „officieuze kam pioenschap" volgde reeds een week later het officiële, want Alcmaria had haar krachten schijnbaar uitgeput in de achter volgingsrace op Ajax en verloor ook de volgende wedstrijd tegen Victoria. Onze mannen wonnen op dezelfde dag (5 Febru ari) van Allen Weerbaar (Bussum) en prijkten als kampioen aan de kop van de ranglijst. Dit alles veroorzaakten toch niet zoveel deining in de Am sterdamse voetbalwereld als U zou denken. We leefden toen nog sterk in de schaduw van A.F.C., toen veruit de populairste club in Mokum en het a.s. treffen van de roodhemden en Concordia uit Delft, met de gevreesde goal-getter Jan Thomee, was méér onderwerp van het gesprek dan het kampioenschap van Ajax. Men taxeerde Ajax zoals later bleek te laag. AJAX-N. E. C. Onze penningmeester, Wim Volkers, kon weer eens glunderend kijken naar de zon-overgoten volle tribunes en het scorebord, dat winst voor Ajax noteerde. FotoDesmit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 2