Palace - Bar MAX SMEER HONKBAL. Zo zijn er. Voor Dames- en Herenstoffen Dames- en Heren regenjassen Sint Antoniesbreesiraai 98 - Telef. 43363 Grote sortering Ripfluweel Vraagt Uw aandacht voor De verlichte glazen dansvloer Enig in Nederland met le klas Radio.artisten Geopend van 82 uur 's nachts Zaterdag 24 Februari j.l. werd in „Kras" de zeer druk be zochte vergadering van de N.H.B. gehouden. In zijn openings rede vestigde de voorzitter er de aandacht op, dat de ballen- positie niet rooskleurig is. De Surinaamse honkbalbond, waarvan de vroegere Quick- speler Eijgenberger mede-oprichter is, heeft de N.H.B. een beker geschonken, welke jaarlijks zal worden uitgereikt aan degene, die zich in onze bond het meest verdienstelijk heeft gemaakt. Aangezien het bondswerk van enkele functionarissen te veel van hun vrije tijd vergde, wilde het bestuur de heren doen bij staan door een betaalde administratieve kracht. Daartoe sloeg het voor, de contributie met 0.25 per lid te verhogen. Nadat enige voor- en tegenstanders aan het woord waren ge weest, stelde de heer Kieft (Celeritas) zich beschikbaar om de taak van de betrokken bestuursleden wat te verlichten, zodat het voorstel niet in stemming behoefde te worden gebracht. Een mooi gebaar van deze Hagenaar! De ons welbekende heer Notebaard, die geruime tijd deel van het Bondsbestuur uitmaakte, tien jaar als algemeen competitie leider optrad, in verschillende commissies zitting had, ook nog de redactie van „Honkbalnieuws" heeft gevoerd en ten slotte als scheidsrechter fungeerde, werd tot lid van verdienste be noemd. Een welverdiende onderscheiding. Namens Ajax, onze gelukwensen De heer Van Pelt (A.B.C.) zal als redacteur het bondsorgaan verzorgen. Ook als sportmedewerker van de A.V.R.O. kan hij de honkbalsport goede diensten bewijzen. In 1952 zal de N.H.B. zijn 40-jarig bestaan op bescheiden wijze vieren. Getracht zal worden een wedstrijd NederlandEngeland te organiseren. Voorts zal er een receptie worden gehouden en een jubileumnummer worden uitgegeven. E. H. VAN TUIJL. HONKB ALTRAININ G. Nu de Lente bijna in het land is, zal er van heden af 's Woens dagsavonds in de zaal en 's Zaterdagsmiddags op het veld wor den geoefend. Tot dusver kwam de kern van het eerste negental met enkele spelers van het tweede trouw op. Thans wordt het tijd, dat ook de andere leden, die dit jaar willen honkballen, zich naar ons stadion begeven om zich goed voor te bereiden. Seniores, juniores en adspiranten, die aan deze mooie zomer sport willen deelnemen, kunnen zich nu reeds aanmelden bij E. H. van Tuijl, Fahrenheitsingel 43, Amsterdam-O. Rein stond achter een der doelen Te genieten van het spel, Zijn favorieten waren sterker, Doch die spanning mocht hij wel. Naast Rein stond een mager heertje, Diens houding was geheel verkeerd, Zo'n man die alles van één kant ziet En 't werk van anderen kleineert. Hij uitte zich in krasse woorden En prees zijn club, niet die van Rein, Daarvoor toonde hij geen eerbied, Wel een mond vol van venijn. Rein, die rustig van natuur was, Had hem goed geobserveerd, Doch 't gebral had hij tot dusver Van dit heerschap genegeerd. Met nog ruim een kwart-uur speeltijd Stond op het scorebord 22, Al was Reins ploeg technisch beter, Hij had er toch wel vrede mee. Maar toen het elftal der bezoekers Fortuinlijk aan een doelpunt kwam, Was voor t ventje met een hoed op Het hek daarmede van de dam. Er was maar één team dat sportief was En daarbij goed spel liet zien, 't Werk der thuisclub was geniepig En nog stuntelig bovendien. Zes minuten vóór het einde Brak de spil der thuisclub door, Doch doordat hij flink gehaakt werd Ging de fraaie kans te loor. De refgaf zeer terecht een strafschop, Waaruit tóch nog een goal ontstond, Was t een wonder dat de „zwamneus" D'arbiter zéér partijdig vond? Het hoogtepunt van deze wedstrijd Kwam vlak voor het eindsignaal, Want de gastheren behaalden De welverdiende zegepraal. Toen leek Rein de tijd gekomen Om de „heer" te woord te staan, Maar het was al niet meer nodig Deze was vlug weggegaan. E. H. VAN TUIJL. Momenteel speciale aanbieding in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 14