-izXczsz. SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones Blauw Wit4 - Ajax4 Jubilea. Wij lazen in het clubblad van W.V.V. Kantoor-artikelen Zoekt niet langer De plaat: Ajax-marsch en „Ga je mee naar het Ajax-stadion" nog in beperkte mate te leveren. Een 50 nederlaag laat weinig twijfel wie de sterkste is. Dat was inderdaad Blauw-Wit 4, waarvan de verdediging beter sloot en wier voorhoede de zwakke plekken in onze defensie wist uit te buiten. Ons elftal werd in laatste instantie nogmaals gewijzigd door afwezigheid van Boonstoppel en verscheen in de volgende opstelling: Rosendahl Metzger v. Dijk Kuipers A. Waldeck Eennennaam F. Dukker Moinat Kikkert Blom v. Dekken U ziet dat Ad je Waldeck uit India was overgekomen om de spilplaats te bezetten. Onze voorhoede was ondanks de 0 nog het beste deel van ons elftal. De vleugelspelers lieten menige bruikbare bal in het doelgebied neerdalen, doch ons lichte binnentrio kon het niet bolwerken tegen de massieve Blauw- Wit-verdediging. Zonder dat er van een uitgesproken Blauw- Wit-overwicht sprake was werd de stand regelmatig tot 50 opgevoerd. Vóór de rust waren de eerste drie treffers langs Rosendahl die we wel eens beter gezien hebben geplaatst. Kort voor het einde kwamen er nog 2 doelpunten bij en onze voorhoede kon het niet verder brengen dan een schot op de lat. 5—0. Adé. G.V.A.V., Groningen, herdacht één dezer dagen haar 30-jarig bestaan. Wij ontvingen haar clubblad, dat voor deze gelegenheid in feesttooi gestoken was en ons een uitstekend beeld gaf van het wel en wee dezer grote Groningse club. G.V.A.V.-ers, namens Ajax onze hartelijke felicitaties. R.C.H., Haarlem. De club van de heren Hazevoet, Scheen en niet te vergeten de bekende oud-ifiternational „Peer" Krgm, be stond 25 Februari j.l. 40 jaar. Ter gelegenheid hiervan werd een jubileum-nummer uitgegeven „Opgedragen aan de strijders, die met ontembare energie onze vereniging op alle mogelijke posten hebben gediend en die voor allen steeds een voorbeeld zijn geweest van trouw aan het vaandel". De Burgemeester van Heemstede, Mr. A. G. A. Ridder van Rappard, schreef een voor woord en enige prominenten van deze grote Haarlemse club vertellen op prettige wijze over de ups and downs van blauw zwart. De naam van onze club kwamen wij (we zouden haast zeggen, natuurlijk) enige malen tegen. R.C.H.-ers, onze hartelijke felicitaties en aan de samen steller (s) een respectvolle- en collegiale hand. Quick, 's-Gravenhage. U hebt natuurlijk wel eens een gebra den kip of -haan op uw bord gehad. Een culinair genotten minste als het beest op jeugdige leeftijd naar het hiernamaals ging. Werkelijk, een beste „beet", maar als zij of hij op pensioen gerechtigde leeftijd naar de pluimvee-hemel werd gezonden, nou, laten we wel wezen Van de week lag er een haan naast (ja, naast) ons bord. Eén van 1896. Hij had zijn beste veren voor de dag gehaald (in het zonnetje opgestreken) keek ons aan, zette z'n bek wijd open en kraaide. „Hé zeg, ik-ben vandaag 55 jaar. Hier heb je me lijf blad Chantecler, kijk maar eens." We hebben gekeken engelezen. Even hebben we gestopt. In gedachten zagen we ze weer, De Neve, Snethlage, Otten, Bosschart e.a. Wij kwamen bij het lezen van „Chantecler in feesttenue", al die bekende namen weer tegen. We lazen hoe het oude Quick nog springlevend is en vol vertrouwen de toekomst tegemoet gaat. Waarachtig, al is die haan dan 55 jaar, die „ouwe-taaie" is niet rijp voor de slacht, het beest is nog spring levend, het is nog hups en frivole, potdorie, het is nog een piep kuiken. Quick-ers, oude, heel oude tegenstanders uit een lang vervlogen tijdperk, onze welgemeende hartelijke felicitaties en (de kans is er nog) misschien komen we elkander het volgend seizoen in de eerste klasse tegen. BROWN. De heer M. J. Adriani Engels schreef in dit blad over de zeven tien Nederlandse voetbalprofs, die in Frankrijk werken, een interessant artikel, waaruit wij citeren: Ten Berge (Zwartemeer) speelde vijf competitie- en twee bekerwedstrijden in het eerste, doch is nu weer reserve. Van Geen (Scheveningen), Bouman (A.D.O.) en Vreeken (A.D.O.) spelen met hun drieën in een zeer zwakke tweede klas- ser (resp. 18, 6 en 20 wedstrijden). Ook Van Lent (H.D.V.S.), die van 1 Januari tot 31 December 1950 invaller midvoor bij de eerste klasser Lille was en slechts een hoogst enkele keer in het eerste elftal uitkwam, speelt nu in de tweede klasser Troyes. Sinds 1 Januari heeft hij zeven wed strijden meegespeeld. De twaalf andere Nederlanders zijn lid van eerste klassers, maar van hen spelen Brandes, Steenbergen, Collombon niet ge regeld in het eerste elftal. Laatstgenoemde heeft zelfs, als enige der Nederlanders, nog geen enkele profwedstrijd meegespeeld. Steenbergen werd reeds geruime tijd geleden ziek en het ziet er naar uit, dat de dokter hem in dit seizoen niet weer zal toe staan in training te gaan. De Harder had wekenlang last van een knieblessure, maar speelt weer geregeld. Ook Timmermans en Appel komen geregeld uit, welk geluk De Vroet ook beschoren is. Rijvers miste sinds zijn debuut geen enkele der acht wed strijden, al is hij lang niet constant. Den Boer speelde vijf van de zes wedstrijden mee, maar hij zal zich o.i. toch niet als vaste eerste elftaller handhaven. Stoffelen is nog maar net begonnen (twee wedstrijden)zijn club heeft vier vrijwel gelijke aardige halfbacks, zodat men mag aannemen, dat men volgens een soort rouleringssysteem zal opstellen. Beter dan zijn drie concurrenten is hij beslist niet. Van der Hart, die men in ons land nauwelijks minder vond dan Terlouw, faalde bij zijn debuut op de spilplaats, speelde daarna drie maanden in het tweede elftal, totdat hij zich vol doende had aangepast om langs het achterdeurtje van invaller linkshalf terug te keren in het eerste elftal, waar hij zich nu, met elf wedstrijden, ontpopt als een der beste midhalfs van Frankrijk. Tot zover de heer Adriani Engels. Nederlandse voetballers met prof-aspiraties, doet Uw voordeel. BROWN. Weteringschans 223, Tel. 39596-31842, Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 10