Palace - Bar Thorbeckeplein 16 Van onze Italiaanse correspondent. Amice, Hoewel zakelijke beslommeringen mij hier niet veel tijd laten de dartele sprongen van het bruine monster te volgen, wil ik toch gaarne aan je verzoek voldoen om een paar sport- indrukken van het heet gebakerde Italiaanse sportvolkje voor de clubkrant vast te leggen. De match Internazionale ,,de club van Faas" tegen Milano, stond hier natuurlijk midden in de belangstelling en met héél veel moeite en protectie „zaken relaties tellen hier dubbel" kon ik voor het luttele bedrag van 17.50 ja, lees het nog maar eens over, verwende Ajax- tribune-klant, zeventien gulden en vijftig cent een kaartje op de kop tikken. Op dit veelbegeerde ticket stond aange geven, dat de wedstrijd 's middags om half drie zou beginnen, maar er werd bijverteld, dat men geen recht meer op deze plaats kon laten gelden, als men niet om half elf aanwezig was. 's Lands wijs, 's lands eer, dies trokken wij al vroeg stadion- waarts en stel je mijn verbazing voor, toen mijn nog slaperig oog op dit vroege uur reeds een publiek ontwaarde, dat ik toch zeker op 60 70.000 toeschouwers schatte. Vooral het publiek op de populaire rangen verkeerde al in een dusdanige op winding, dat de hoge afrasteringen met kippengaas langs het veld geen overbodige luxe leken. Drie muziekcorpsen gooi den er om de beurt een schep lawaai in, zodat het bijna on mogelijk leek met mijn naaste buurman een Milanees schooiertje armoedig gekleed en haast geen schoenen aan de voeten, een woord te wisselen. Op de voor de hand liggende vraag, hoe hij aan zo'n dure plaats kwam, antwoordde de knaap, dat hij een nacht en een halve dag in de rij had gestaan en toen vijf plaatsen had kunnen krijgen; vier had hij min of meer zwart verkocht en van de winst dit kaartje betaald. Hij was de koning te rijk. De wachttijd viel niet eens zo lang, want de menigte werd met muziek en redevoeringen aardig bezig gehouden. Op een ogenblik zweeg de muziek en werd een spreker aangekondigd. Uit talloze loudspeakers klonk de stem van de voorzitter van Internazionale, die vertelde, dat Milano op bezoek kwam en dat zijn jongens de gasten lustten met boter en suiker. De mannen van de thuisclub waren in prima conditie en geladen van geestdrift. De zege had Inter al in de zak, dus daarover geen zorg. Donderende toejuichingen en oorverscheurende fanfares onderstreepten de woorden van de praeses. De voorzitter van Milano liet zich ook niet onbetuigd. Hij deelde mede, dat Milano helemaal niet bang was voor de jongetjes van Internazionale. Zijn spelers waren prachtig in vorm, uitstekend getraind en blakend van strijdlust. Inter zou een vieze pijp te roken krijgen! Hierop volgde weer een tumult van hoera's en trompetgeschetter van Milano-zijde. Toen werd stilte verzocht voormevrouw Wilkes (signo- ra Wielkéz), die zo goed en kwaad als het ging uiting gaf aan haar gevoelens van sympathie voor het Italiaanse volk in het algemeen en de Milanezen in het bijzonder. Zij, zowel als haar Vraagt Uw aandacht voor De verlichte glazen dansvloer Enig in Nederland met le klas Radio-artisten Geopend van 82 uur 's nflp.Vits echtgenoot, waren dolgelukkig in het schone Italië te zijn en in de mooiste stad van de wereld, Milaan, te mogen wonen. Haar man was zo fit als nooit tevoren en zeker in staat zijn elftal tot de overwinning te voeren. Gebrul en fanfares! Tenslotte kwam de trainer van Inter voor de microfoon. Hij legde de laatste hand aan zijn spelers en gaf nog enkele aan wijzingen. Onder al die bedrijven door was het ogenblik gekomen, dat de wedstrijd kon beginnen. Onder een onbeschrijfelijke herrie kwamen de spelers door een overdekte gang het terrein op. Er werd goed gevoetbald, maar de harde strijd om het be staan, gevoerd door een licht ontvlambaar volkje, dat boven dien door een razend publiek werd opgezweept, moest tot excessen leiden. Een volledig verslag van alle onregelmatig heden te geven, is dan ook ondoenlijk. Laten we dus mogen volstaan met een incident te beschrijven, dat de gemoederen tot het kookpunt bracht en een onderbreking van minstens twintig minuten veroorzaakte. Op zeker moment was de midvoor van Internazionale doorgebroken tot in het straf schopgebied van de tegenpartij. Hij was voor de backs van Milano niet meer te bereiken en zou een vrije schietkans heb ben gehad als niet één van de Milano-verdedigers een uitval naar zijn benen had gedaan en hem bij zijn enkel had vast gegrepen. De scheidsrechter floot natuurlijk voor strafschop, maar dat vond Milano een idiote beslissing. De heren gingen gezamenlijk de scheidsrechter te lijf, die door de het terrein opstormende gewapende macht moest worden ontzet. Beide clubbesturen kwamen er nu aan te pas en sloegen op het middenveld aan het confereren, terwijl de spelers uit protest een sit-down-staking organiseerden op de doellijn. Dat de scheidsrechter toen het hele stelletje niet naar huis stuurde, is gewoon onbegrijpelijk. Maar jamisschien is ook hier wel met cheques gewerkt, maar dit was op de tribune niet waar te nemen. Na veel getier en gesticuleer, waarbij het publiek niet werkeloos bleef toezien, werd besloten de straf schop dan toch maar te nemen. De scheidsrechter legde de bal op de witte stip en keek rond of iedereen, die er niet thuisbehoorde, het veld had verlaten. Nu kon het gebeuren, maar neen, een speler van Milano kon het vonnis blijkbaar niet zien voltrekken en trapte de bal hard in de tribune. Nog was het geduld van de arbiter niet uitgeput hoe is het mogelijk bij een Italiaan hij nam rustig een andere bal en toen eindelijk werd de penalty genomen en onhoudbaar in geschoten. Het spel werd nu bepaald ruw. De trainers liepen met sta pels broekjes langs de lijn om die spelers van nieuw textiel te voorzien die zo gehavend waren dat hun aanblik onwelvoe- gelijk werd. Hoe onze Faas zich tijdens deze malle vertoningen gedroeg, wilt U weten? Wel, hij ging er op een afstand lachend naar staan kijken. Het is door deze derby ook buiten het veld nog lang ru moerig gebleven. Op het Domplein is het tot een grote vecht partij gekomen, toen daar een groep supporters van Inter nazionale arriveerde, die een zwarte doodkist droegen waarop met grote letters was geschilderd: Milano. Er zijn bij deze knokpartij enige gewonden gevallen en er werden diverse ar restaties verricht. Ach, Italianen zijn nu eenmaal een warm bloedig volkje, dat weten we. Maar je hoort wel, dat het voetjebal in ons kikkerlandje en gelukkig maar een tikkeltje kalmer verloopt. Hier maken ze er een compleet gekkenhuis van. De kranten ademen gewoon voetbal, ook de voetbalpools maken de massa hier stapel, en iedere week kan je de prijswinnaars met grote koppen in de bladen vinden. Maar;ik stop hoor, daar ik weer voor m'n dagelijkse broodje moet zorgen. Doe alle luitjes m'n hartelijke groeten en vraag het eerste voor wat meer punten te zorgen. Want nu leven we toch wel wat beneden onze stand, hè? Met een stevige poot, VOORNE VAN PUTTEN. AJAX—WAGENINGEN. De wedstrijdklok heeft rare streken, Dat is mij al eerder gebleken, 't Horloge van de „ref" Heeft meer plichtsbesef Wordt 't uurwerk weldra nagekeken?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1951 | | pagina 8