Ach toe, asjeblief referee dat zo precies kan uitmikken, is toch maar raadsel achtig. Pech voor D.O.S. dus; een drienul voorsprong voor de behoorlijk spelende discipelen van Wim Dubois was zeker verdiend geweest. Vol goede moed begonnen we aan de tweede helft. Stoffelen en zijn jongens zouden wel beter uit de hoek komen. Nou, het was rap bekeken. Door D.O.S. dan altijd. In no-time stond het werkelijk nuldrie. Van der Pol ging weer niet vrijuit en dat Fritz en Van Mourik, die toch heus niet slecht stonden te spelen, er enigszins moedeloos onder werden, viel te begrijpen. Voor Bab moet het dan ook wel een teleurstelling zijn ge weest, dat hij ongewild bij het vierde doelpunt een handje mee hielp. 't Kan de beste gebeuren. Met een nulvijf nederlaag kwam ten slotte het einde. En het beroerde van deze opdoffer was nog, dat er geen speld tussen kon. Onze vleugelspelers waren nergens, De Groot's enige verdienste was een kei buiten bereik van Pindus, tegen de lat. De half linie stond vooral in het begin raar te schutteren en v. d. Pol had een geheide off day. Zo kon de! zeer behoorlijk spelende D.O.S.-ploeg een on gedacht grote zege boeken. En niet alleen gingen de Utrechte naren met de punten strijken, ook uit sportief oogpunt be keken wonnen zij met drie punten verschil. Geen enkele maal gingen de D.O.S.-ers buiten de schreef, waartegenover wij drie Ajax-fouls noteerden. Van der Hoeven, Van Mourik en Los waren de zondaren. Fout, mannen, hardstikke fout! EnschedeAjax 24. Met een geheel gewijzigde ploeg trokken we naar Enschede om te trachten ons gedeukt blazoen wat op te doffen. Jan van Drecht, een pas naar de seniores overgehevelde junior, mocht het doel verdedigen. Jan Potharst en Van Mourik bezetten de backplaatsen, Stoffelen, Jansen en Bouwens vormden de half- linie en de voorhoede bestond uit Drager, Bruins, v. Dijk, v. d. Wel en v. d. Hoeven. De elftal-commissie had dus radicaal in gegrepen en, gezien de uitslag, met succes. Van Dijk, die zich als een verdienstelijk middenvoor ontpopte, scoorde drie doel punten en Arend v. d. Wel nam het vierde voor zijn rekening. Enschede had binnen tien minuten een twee-nul achterstand te pakken, waaraan de zwak spelende achterhoede niet geheel onschuldig was. Wel kwamen de zwart-witten weer gelijk, maar Van Dijk wist onze ploeg nog voor de rust aan een voor sprong te helpen. Die klap zijn de Enschede-ers niet te boven gekomen. Natuurlijk bleven ze niet bij de pakken neer zitten, doch ons elftal gaf geen krimp en toen v. Dijk even voor het einde opnieuw het net deed trillen, waren de punten binnen. We zijn er niet bij geweest, maar naar men ons vertelde, moet deze opstelling wel voldaan hebben. Van Drecht deed het aardig, doch zal geducht moeten oefenen, om een vaste plaats in het eerste elftal te veroveren. Jansen speelde een behoorlijke spilpartij en vooral zijn koppen van de bal was goed. Bruins werkte hard en kon het met Drager best vinden. Daar zitten goals in die vleugel. Van der Wel zal zijn snelheid moeten op voeren, dan kunnen we van de combinatie v. d. Hoevenv. d. Wel nog veel plezier beleven. Met Stoffelen en Bouwens was het dik in orde en ook Potharst en Van Mourik stonden hun mannetje. Al bij al een ploeg, waar nog wat mee te bereiken valt. Maar rustig afwachten, of de heren nog plannen hebben. Het kan nog gemakkelijk, luitjes! Ajax—D.W.S. Dat was al een heel vroege Sint Nicolaas-verrassing. Zouden we met D.W.S. een robbertje gaan maken en laat het nou niet doorgaan. Best weertje, een veldje waarvoor je voor het hele seizoen tekent, twintigduizend liefhebbers voor de deur en dan komt er een scheidsrechter, helemaal uit Groningen, die het spul niet door laat gaan, zelfs niet eens tijd heeft om een beleefd aangeboden kopje koffie te accepteren. Koolhaas vond het niet leuk, haalde de heer Kruijver die te Zaandam woont erbij en zag zijn mening, dat het veld uitstekend bespeelbaar was (waaraan geen sterveling twijfelde) beves tigd. Zo ging dus een prachtige voetbaldag, die twintig duizend mensen enige uren verpozing had kunnen brengen, door on begrijpelijk optreden van de heer Marrink verlorén. Om nog iets te redden, besloten beide aanvoerders dan maar een vriendschappelijk partijtje te spelen. Het gebeurde. We wonnen door drie goals van Van Dijk en drie van Bruins met 61. D.W.S. had twee invallers en bij ons speelde Bab Fritz voor Jan Potharst mee. Een aardig wedstrijdje, dat ons de over tuiging schonk, dat het laatste woord voor de eerste plaats in onze afdeling nog lang niet gesproken is. Play up, mannen! BROWN. (Medie eerbiedig opgedragen aan dat deel der Nederlandse sportpers, dat ,,die arme jongens (in Frankrijk) zo graag wat wil laten verdienen.") Ajax, als je soms met 60 Straks op eigen veld verliest, Blijf je tdch (voor mij) dat Ajax Dat men zo graag uitverkiest. Daarom ook kon ik niet kniezen Toen de oude club van Loois Met 05 thuis uitgeDOSt werd, Na die 04 met de Boys. Daarom ook was 'k niet verwonderd Toen uit 't verre Enschede Het bericht kwam dat jij, Ajax Had gewonnen met 42. Want jij Ajax kweekt reserves, Waarin t dient maar eens gezeid Niet veel clubs jou kunnen volgen; Waarom jij zelfs wordt benijd. Eens was Ajax zo een'clubje Dat met Uw verlof vaak won. Omdat in die oude tijden Men nog VOETBALSPELEN kon. Ajax speelde destijds tegen Teams met brains, techniek en vaart. Om van hen te kunnen winnen, Was beslist de moeite waard. Wantdie oude tegenstanders Schonken heel vaak speelgenot: FeijenoordAjax! Van de aftrap VOETBAL tot het laatste schot Toen geen angst te moeten spelen Onder steeds diezelfde druk Van „laat ik hen maar ontlopen, Liever dan een ongeluk." Aan de and're kant geen „voetbal" Met een spelmentaliteit Die de gastheer jou alsehgast Een „over m'n lijk" bereidt. Geen rauw spel als compensatie Voor 'n tekort aan kwaliteit. Een exceptie als ontaardde Zo'n big match in „boenwedstrijd" En vandaag? Hoe speelt men heden In 'tex-Oostelijk district? Hoeveel „weke" Ajacieden Zijn er nu al uitgemikt? Bijna zou men willen vragen Of het wellicht helpen zal Om z'n kicks fel rood te kleuren; Wat goed afsteekt bij de bal Laten toch die benentrappers Aan vrij worstelen gaan doen. In die schoonste aller sporten Worden zij vast kampioen. Of, laat zulk een schenenschopper „Spelen" gaan in 'n eigen bond n Al dan niet met prof manier en; Doch men late ons gezond. „Ons in West", want onze vrienden Van de Spaar-ren-dammerdijk (Toch geen kind'ren) geven hiervoor Ook van geen ambitie blijk. Ook de Franse voetbalprof speelt Hard en ruw, zo meldt „Sportief". Zou dit niets zijn voor degenen Met cementen voetbalschenen? Ach toe, heren, ASJEBLIEF B. S. LE MARCHE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 3