What is in a name? Ons eerste Adspiranten-elftal Foto Desmit thee. U heeft Uw zoon aan Ajax toevertrouwd en de leden van de Jeugdcommissie lopen al zoveel jaren mee, zijn alle maal oud-voetballers, dat U gerust van ons kunt aannemen, dat deze heren op dit gebied hun weetje wel weten. Mogen we dus op Uw medewerking rekenen? Dank U! BROWN. Verscheiden scholieren, die de honkbalcompetitiewedstrijden geregeld gadesloegen, trachtten zich op een braak liggend terrein de edele honkbalsport ook eigen te maken. Zij hadden al verschillende vriendschappelijke partijtjes tegen jongens uit andere buurten gespeeld en wilden nu tot oprichting van een club overgaan. Op een avond werd bij een der jongelui thuis op zolder een vergadering gehouden onder leiding van voorzitter Jan. De naam van de vereniging was wel het belangrijkste punt van de agenda. De knapen waren van oordeel, dat uit de namen van de in de competitie uitkomende ploegen nagenoeg niet valt af te leiden, dat deze de honkbalsport beoefenen. De meesten bleken zich over dit onderwerp reeds het hoofd te hebben ge pijnigd. Piet verkreeg allereerst het woord. „Ik stel voor: „De Honk- dieven"." Tja, daar zat iets in, maar het was toch niet wel luidend genoeg: „De Kussenstelers", verbeterde Wim. „Kom dan maar over enige jaren terug", merkte Piet snedig op. „Misschien komt er dan ook nog een gesloten zijzoen", voëgde Gijs er aan toe, „Hoe denkt U over „De Wijdlopers?", infor meerde Klaas, „Slecht", was het bescheid van de voorzitter, „dat kunnen nooit sprinters zijn". „Voelt U iets voor „Hit parade"?" vroeg Henk. „Komt er ook een samba in voor?" schamperde Leen, waarmede dit voorstel eveneens van de baan was. Bram bracht te berde, dat men zich aan slag goed moet kunnen bedwingen en suggereerde derhalve: „Beheersinsti tuut". „Waar heb ik dat woord meer gehoord?" dacht de voor zitter hardop. Verworpen. „Ik heb iets anders", sprak Flip, „Catch as catch can". Nelis was van opvatting, dat „trekken" ook bij honkbal voorkwam, maar dan niet aan iemands haren. Afgewimpeld. „Ik zou aan onze club graag de naam „Schijnmasters" willen verbinden", betoogde Gerrit. „Laten wij alstublieft met beide voeten op de grond blijven staan", waarschuwde Dirk. Dat bracht Nelis op een idee. „Ik heb wel eens gehoord van de merrymakers. Kunnen wij nu niet de naam „De Hitmakers" aannemen, dan blijven wij nog in stijl ook?" „Dan moet je op het veld ook tonen, dat je een hengst kunt geven", zei Freek droogjes. De vergadering werd enigszins rommelig, waarom de voor zitter verzocht de orde te bewaren. Steven achtte „Herrymakers" meer op zijn plaats; maar daar gingen de anderen wijselijk niet op in. Frans wenste een Hollands product, nl. „De Vérslaggevers". „Neen", oordeelde de president, „persmensen zijn wij niet. Als dat zo was, zou er in de kranten veel meer over de mooie honkbalsport worden geschreven". Vervolgens was Leo aan de beurt. „Mijne heren, ik heb de scheidsrechter bij een slag wel eens „inside" horen roepen. Wat dunkt U van „De Insiders"?" „Als je je spelregels goedr kent, mag je terugkomen", gaf Joost hem te verstaan. Hierna stak Frits zijn vinger op. „Ik heb een naam waarin ons goede veldwerk tot uiting komt, t.w. „De Blokkeerders"." De vondst was niet gek, maar na enig nadenken kon ook deze in de ogen van de vergadering geen genade vinden. „Ik heb een goede", stoof Dries op, „De Knuppelaars"." „Wat zeg je, de Knopenlaars? Loop jij nu gauw naar je grootmoeder!" smaalde Chris. Afgewezen. Nu stond Daaf op. „Makkers, tot dusver heb ik geen naam gehoord die geschikt was. Ik heb er een die jullie zeker zal aanstaan: ,,De Negenklappers"." „Ha, ha", schaterde Ernst, „hij kan nog niet eens het slag hout goed vasthouden. Dan vind ik „klappertjes" beter". Ten slotte verhief de voorzitter zich van zijn zetel. „Mannen, ik meen uit jullie reacties te mogen opmaken, dat de ter sprake gebrachte benamingen niet jullie algehele goedkeuring hebben kunnen wegdragen. Het lijkt mij dan ook het beste aan onze vereniging de naam H(onkbal) C(lub) A(msterdam) te geven. Aldus werd besloten. van TTJÏJL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 9