Jeugdvoetbal. Ook het jeugdvoetbal draait weer in volle glorie. Iedere Zondag trekt de hoop van het Vaderland in drommen naar de velden, woedt in de Meer, het Over-'t-IJ-se en in de polder, de felle strijd om de punten. Ook onze jeugd roert zich weer ge ducht, scoort aan de lopende band en, evenals andere jaren, komen we weer uitslagen tegen van 12, 13 en zelfs 180. Juniores 1, niettegenstaande een zware aderlating acht knapen uit het roemruchte team van het vorig seizoen, gingen over naar de seniores deed het maar meteen grootscheeps. Zo goed zelfs, dat de drie „overjarigen", t.w. Wim v. d. Zeys, Theo de Groot en Arend van der Wel, eveneens naar de se- niores-afdeling zijn overgeheveld. Theo en Arend, in de aan vallige leeftijd van zeventien jaar, zo zonder blikken of blozen in het eerste elftal en Van der Zeys, oftewel ons aller vriend „sterke Willem", in het tweede. De Jeugdcommissie zag ze gaan op ons woord met bloedend hart. Maar enfin, wat het zwaarste is, moet het zwaarste wegen, dus, jongelui, doe je best en succes. Het zal in het begin niet meevallen, maar het kan. Staken jullie bij de jeugd ook niet met kop en schou ders boven de tegenstanders uit Nou, dat deed Rinus Michels ook en hoever schopte die pechvogel het? Come on, boys, dat kunnen jullie ook. Laat de netten trillen. Alzo hebben we dus een gloednieuw elftal, waarmee best voor de dag gekomen kan worden. Pieters Graafland, Dukker, Haarms, Elzer en Leibbrand vormen de backbone van het team en alhoewel de voorhoede nog niet onze volledige goed keuring wegdraagt, „zit er toch iets in". Juniores 2, met de gebroeders Schep, Van Ooyen, De Haan en Hoppe in de gelederen, kan het ook dit seizoen ver brengen. Dit vijftal heeft van doelpunten-maken kaas gegeten en als de achterhoede, met vriend Sas aan het hoofd, de deur stevig dicht houdt tegen Aalsmeer stond dat ding op een kier dan zal de reeks kampioenschappen weer iets langer worden. Juniores 3 deelt rake klappen uit. Germaan kreeg er liefst 15, stelde daar één tegenover en Zondag 29 October moest het tweede juniores-team van de Volewijckers met 72 de schut- ters-capaciteiten van Mossing Holsteyn, Waayer, Versteeg en Nyhuis erkennen. Dat gaat goed, jongelui! Juniores 4, met Vis en Schouten als goalgetters, blaast ook lustig een deuntje mee. We zagen deze knapen tegen het tweede juniores-elftal van Zeeburgia met 22 gelijk spelen, en van Rapiditas 1 met 71 winnen. Tegen Zeeburgia bleek het kruit van onze schutters nat te zijn. Zelden zagen wij zoveel kansen missen. Vlak na de aftrap nam Zeeburgia de leiding. Een grove blunder van onze doelman was hier de oor zaak van. Vis maakte gelijk en door een ver schot, als we ons niet vergissen van Priessen, kwamen we voor te staan. Eén minuut voor het einde profiteerde de Zeeburgia-midden- voor van ver opdringen zelfs onze backs probeerden een goal te maken en toen was de overwinning de mist in. Dat was al heel dom, jongens. In het vervolg beter opletten. Het adspiranten-voetbal staat er in onze club eveneens weer best bij. Het eerste elftal doet het prima, is nog ongeslagen, wat ook van het derde elftal gezegd kan worden. Het tweede elftal won van Z.S.G.O. en S.D.W., maar kon het tegen T.O.G. altijd een sterk elftal niet bolwerken en' verloor met 12. Het vierde elftal verloor van O.V.V.O. 2 met 37 de O.V.V.O.-ers waren te groot voor onze boys doch wisten D.W.V. 3 op eigen veld met 25 de baas te blijven. Het vijfde elftal verloor echter van D.W.V. 6 met 32, speelde tegen de Volewijckers 6 gelijk (11), won van Watergraafsmeer 4 (90) en van Meteoor 3 met 180. Het zesde elftal is het zwarte schaap in de familie. Er werd verloren van Zeeburgia 6 (5—0), Volewijckers 7 (1—2) en D.W.V. 7 (3—5). De midden voor van D.W.V., een flinke, stevige knaap, konden onze boys niet houden en dat kostte vijf doelpunten. Tegen Watergraafs meer ging het beter en behaalden onze jongens een 05 over winning. Het zevende elftal houdt zich uitstekend. Won van de Volewijckers 8 met 21, van O.V.V.O. 5 met 31 en deelde met Zeeburgia 7 de punten (11). De jongste spruiten, van de Ajax-stam, het achtste elftal, begon met Sport te kloppen (130). Toen kwam T.D.O. 2 aan de beurt (120), om ver volgens te verliezen van Neerlandia 3 met 13. Bij de stand 21 voor de blauwen, mocht een van onze benjamins een penalty nemen. Hij schoot de bal langs de verkeerde kant van de paal en dat betekende de nederlaag. Om het weer goed te maken, schoten ze een week later zeven maal langs de doel man van T.I.W. 4, waar de geel-zwartjes niets tegenover stel den. Uit dit verhaal weet U dus zo ongeveer, wat er in ons jeugdvoetbal-wereldje te koop is. Prettiger zou het zijn, als U zo nu en dan eens kwam kijken. Onze jeugd verdient het. Er lopen op onze Voorland-velden weer zoveel voetballertjes met toekomst rond, dat het de moeite waard is er Uw Zondag aan te wagen. We hebben door de jaren heen een vaste cliëntele, dat is prettig en gezellig, maar als U komt, wordt het nog gezelliger. Op de voorgrond echter één ding. Bemoeit U noch met de leiding van de scheidsrechter, noch met de spelers. Daar hebben we een ontzettende hekel aan. Komt U a.u.b. voor de wedstrijd of tijdens de rust niet in de kleedkamers. Ook niet om een appel, een koek of een stuk chocolade te brengen. We appreciëren de goede bedoelingen, maar een voetballer eet niet tijdens de rust, krijgt alleen een kopje AJAX adsp. I - Z.F.C. adsp. I. Het Zaanse doel stond de hele wedstrijd onder zware druk. Hierboven keren back en keeper één der gevaarlijke Ajax-aanvallen. Onze boys wonnen met 8-1 Foto: Desmit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 8