Ajax2-De Volewijckers2 Ajax II - De Volewijckers II. Één van de vele spannende momenten voor het Volewijckers-doel. Sonnevelt en v. d. Wel bedreigen het doel der over-IJ'ers, dat echter ook in dit geval afdoend beschermd werd. Foto: Desmit Een buitengewoon le vendige. wedstrijd, waarbij wel veel werd geschoten, maar helaas de vijandelijke roos maar éénmaal werd getroffen, terwijl Leentvaar twee maal werd gepasseerd. De Volewijckers-keeper een pluim voor zijn prima werk. Toch zou hij zeker drie maal zijn gepasseerd, als zijn backs èn Juffrouw Fortuna niet zo ruimschoots hulp hadden verleend. Onze reserves zetten er al dadelijk een behoorlijk vaartje in, en het was werkelijk jammer, dat het doelpunt, dat Roozeboom na een felle sprint, scoorde, niet werd toegekend, daar het zéér effectvolle schot wèl de doellijn passeerde, maar weer in het veld terugsprong, zodat de „onfeilbare" niet kon vast stellen, dat de bal ook werkelijk „gezeten" had. En toen even daarna Roozeboom weer alles was gepasseerd tot zelfs de keeper toe wist hij die bruine voddenbaal helaas nog net naast het doel te deponeren. Héél jammer, want geen seconde hierna een snelle uitval van de Volewijckers, een voorzet, een dekkingsfoutje, en de bal verdween in het uiterste hoekje van ons doel. Inplaats van een verdiende voorsprong, een onver diende achterstand. Toch was ons team niet ontmoedigd, en we bleven in het offensief. Sonneveld en v. d. Wel verwisselden blijkbaar van plaats en er volgde een periode van goed, mooi open spel, waarbij onze vleugelspelers behoorlijk aan het werk werden gezet. Looye# fungeerde als centervoor, maar deze moeilijke plaats eist een zorgvuldige training, Jan, dus ver zorg je sprint vooral nog eens extra. Voetballen kan je heus wel, ook je kopwerk mag er zijn, maar wat schijnbewegingen, switchen en nog zo een paar van die kleinigheden, komen er ook nog aan te pas. Toch zou het zeker de moeite lonen op deze onderdelen eens serieus te gaan oefenen, je bent enthou siast, kan tegen een stootje, zodat het je spel alleen maar ten goede kan komen. We noteerden een paar oer-harde schoten van Sonnevelt, die net naast of over gingen, een paar dito's van v. d. Wel, die mooi werden gestopt, en een dreun tegen de deklat van linksbuiten Blits, maarnog steeds stonden we met 10 achter. En weer waren het de groen-witten, die voor de tweede maal scoorden, weer zo'n snelle uitval, een voorzet en ook toen weer zagen we de bal in ons doel ver dwijnen. In de rust spraken we af, er nog eens alles op te zetten, en laten we ook even constateren, dat er door het gehele team geploeterd werd voor een tegen-goal. Toch duurde het wel een half uur, voor we tegen konden scoren. Onze linksbuiten Blits speelde zich mooi vrij ,trok de bal naar de vrijstaande Looyen, die dan ook geen fout maakte. Ook de laatste vijftien minuten stonden in het teken van het Ajax-offensief, ook al waren de uitvallen van de Over-IJ-ers zeker niet van gevaar ontbloot. Scoren konden we helaas niet meer en met een 21 achter stand moesten we genoegen nemen. Het zat ons ditmaal niet mee, maar mopperen doen we toch zeker niet, daar er lichtpuntjes genoeg waren. Bap Fritz speelde een opvallend goede back-partij, hij was trapvast, fel en agressief. Jansen als spil verdient ook een dikke pluim, denk er echter aan, dat springen met twee benen verboden is, dat kwam ons bijna op een strafschop te staan. Van der Wel kan er vast en zeker ook komen, onze nieuwe trainer moet er de fijne puntjes maar aanslijpen. Ook Roozeboom heeft nog wat extra-lessen nodig, maar de wil is er, en hij weet heus wel, dat hij er nog niet is. Blits heeft alle capaciteiten voor een goed vleugelspeler, zijn voorzetten en corners zijn prima, maar heb wat meer zelfvertrouwen, kerel. En vooral schiet katoen in je pantoffels, die poeiers verwarmen ons hart. Sonnevelt zagen wij gaarne eens op de backplaats, stellig geloven we, dat hij daar meer furore zou maken. Wenderhold viel wat uit de toon, gelukkig weten we, dat hij beter kan. Het was overigens weer een prettige ontmoeting tussen groen en rood-wit, terwijl scheidsrechter Zevenboom tot aller ge noegen floot. J. S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 7