Bonthuis „DE BLAUWVOS" Boemmm A. F. STRIKKERS Nieuwe modellen Bontmantels Koninginneweg 255, Tel. 95701 (bij Amstelveenseweg) liep wat stoffig langs een serie Ajacieden. Die staken om de beurt een been uit, maar raakten de bal slechts zo, dat Frans toch in het bezit van de knikker bleef. Toen hij hem eindelijk afgaf, was een andere Heraclied wel zo vriendelijk er niets goeds mee te doen. Dat spelletje duurde ruim vijf minuten, minuten, die voor ons op de tribune helemaal niet leuk waren. Maar zie, plotseling ging onze drie-vijfde-junior voorhoede ook mee doen. Dat werd machtig plesant. Arend van der Wel gaf vlijmscherpe passes af, Theo de Groot pres teerde dat ook, Los snorde langs de lijn en Van Dijk deed alsof hij nooit anders dan middenvoor had gespeeld. Werkelijk, er zat een melodieus geluid in. Laat er nu opeens een klank uit dit quintet komen, zo kristalhelder, dat wij er van op sprongen. Een puike combinatie bracht de bal bij Van der Wel. Even liep Arend door, zwaaide vervolgens zijn linker been en als uit een catapult geschoten vloog de bal in het net. Kunt U zich een mooier debuut denken. Arend danste over het veld en negen Ajax-handen onderzochten de soliditeit van zijn schouderbladen. Als we ooit een klap op ons hoofd gekregen hebben (figuurlijk gesproken), dan was het wel de timmer, die Heracles luttele seconden later uitdeelde. Een zwart-wit getruide speler kwam op hooguit dertig meter van Vink. Hij was alleen, strekte eens flink zijn been en met een ruw ge schat zestig kilometer-vaartje ging de bal op weg naar Vink. Onze doelman had, bij wijze van spreken, het ronde ding in zijn zak kunnen steken. Maar, o schrik, een donderend gejuich deed de man van het scorebord naar een cijfer grijpen. Vink had de zak met lucht laten glippen. Deveine tot en met en een geweldige teleurstelling voor ons team. Het was direct aan het spel van onze jongens te bemerken, en natuur lijk ook aan het optreden van de Heraclieden. Bij ons lukte het niet erg meer. Er werden fouten gemaakt, zoals elkander niet begrijpen, halfgeraakte ballen, slecht plaatsen etc. Hera cles wist er niet van te profiteren, omdat er in het spel van de Almeloërs in feite maar heel weinig goeds zat. Hard werken en hard trappen, that was all! We haalden de rust zonder verdere goals, omdat die er werkelijk niet inzaten. Het begin van de tweede helft was een getrouwe copie van de eerste. Dan Heracles, dan Ajax aan het woord en misschien had het zo gebleven, als na vijf minuten een geweldige blunder van een onzer halfspelers ons niet noodlottig was geworden. Een Heraclied maakte er dankbaar gebruik van en liet Vink kans loos vissen. Daar zaten we weer met de gebakken peren. Een match de duisternis in, die we op geen stukken na als verlies post behoefden te boeken. Ontmoedigd streden Stoffelen en z'n makkers verder. Heracles niet, die probeerde de score op te voeren. Potharst, Van Mourik en Bouwens voelden daar echter niets voor, gaven maar heel weinig kansen weg. En de enkele, die er kwamen, wisten de „poor football" spelende Almeloërs niet te benutten. Dat was dan een lichtpuntje, maar het zette geen Ajax-zoden aan de dijk. Een kwartier voor tijd kwam er meer vuur in ons team. Alles of niets, vond Stoffelen, liet de verdediging aan de achterhoede over en trok met de voorhoede mee. Dat kon Van der Hoeven niet op zich laten zitten en zo kregen we weer het beeld van een zevenmans voorhoede. Heracles trok voor eigen doel terug en begon tijd te rekken. De spanning werd bij de wilde spinnen af. Theo de Groot kreeg een dot van een kans, zag die echter te laat en kon wel grienen. Een corner het gevolg. Weggewerkt. Weer een corner. Het zelfde tot. Nogmaals een hoekschop. Zelfs Bouwens er bij. Wederom nul op het request. Nog drie minu ten, nog twee, nog één. Acht Ajacieden in het doelgebied. Bouwens heeft de bal te pakken. Een mannetje nemen, nog één en dan volgt een schot. Het schot der schoten. Goal! Gelijk. Gek, dat mensen op leeftijd nog zo spontaan kunnen doen, om dat er een bal in een net vliegt. De doelman van Heracles kon nu wel grienen. Met de prettige wetenschap, in het bezit te zijn van een honderd-vijftig-kilometer-ver gehaald kostbaar puntje, hebben we ons naar huis laten wiegen. In ons stadion ook naar maat. Repareren Moderniseren Tramlijn 1-2-16 hebben we er ééntje gepakt. Op de goal van Arend en op het schot van Bouwens. Op de valreep. We zijn gaan schrijven, tot Zondag ver na middernacht en morgen weer vroeg achter het stuur. Nou, saluut dan! BROWN. Laat ik beginnen met Adé eens flink de hand te schudden. En wel vanwege zijn rentrée, want ziek zijn is maar knudde. Hij is nu weer geheel hersteld, kan weer een stootje velen. Toch zal 'k mijn anti-prof-partij niet verder met hem spelen. In wezen staan Adé en ik volkomen naast elkander. Slechts in de keus der middelen verschilt de een van d' ander. Anders gezegd, het middel dat ik geef is positief. Adé (en vele anderen) wacht af, is negatief. 'n Frans spreekwoord zegt dat „la critique" gemakkelijk is (aisée). Maar dat de kunst (l'art) moeilijk is; tres difficile, Adé! Men moet ook bij een polemiek geen bijzaak gaan citeren als hoofdzaak ook op dit gebied mag men niet PROF-iteren. Al denkt Adé dat mijn geschut te zwaar is van kaliber, de pro-prof-persman denkt dat niet, (die kent geen Bühnenfieber) Die werkt met SUPERzwaar geschut, roept in 't geweer K a n o n e n als A. H. Lunshof, die ons eens een doffe dreun zal tonen.1) Haalt het Geloof, de riddertijd en 't socialisme erbij; de (voetbal-) amateur stamt uit 'n feodale maatschappij! Door onze spelers lezen wij wordt Zondags werk verricht. Voor niets gewerkt hierover is de schrijver niet gesticht. En zijn betoog wordt bovendien verlucht met twee portretten, die 's heren Lunshof's „sportverslag" meer kracht bij moeten zetten. Een kiek van Fanny Blankers en 't portret der Mona Lisa. Waarom niet 't Ajax-stadion en de scheve toren van Pisa? Neen, dan is het artikel van sportvakman Peereboom^) mij liever, want diens visie helpt er velen uit de droom. Die zegt terecht bij voetbal is de training hier zeer licht. In andere takken van de sport wordt hierbij meer verricht. Zo'n trainingsavond is een brok GEZONDHEID, meent de schrijver. En wie te dom is of te lui, kan bij gebrek aan ijver en ongeïnteresseerdheid nóóit worden gehonoreerd met 'n premie. Wel, hieraan behoeft geen woord te worden toegevoegd. 't Is wel geformuleerd. B. S. LE MARCHE. 1) „De achtergrond van een brandend probleem" De Telegraaf van Vrijdag 20-10-'50. 2) „Amateurisme, onvermijdelijk en nog iets" Parool van Zaterdag 21-10-'50. Het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 6