A J AX III slaat in de reserve 2e klasse weer een goed figuur. Met 11 punten uit acht wedstrijden is nog veel mogelijk! FotoDesmit kwartier voor het einde zond de hard werkende en onvermoei bare Stoffelen voor de rust had Joop de paal bijna door midden geschoten De Groot naar de rechtshalf plaats en ging zelf linksbinnen spelen. Het gaf onze voorhoede meer stootkracht. Echter niet genoeg om de op het laatst met negen man verdedigende Vitesse-ploeg neer te halen. Dat zou dan ook niet gelukt zijn, als vlak voor het laatste fluitsignaal Van Dijk, met score-plannen in z'n gedachten, niet tegen de grond gewerkt was. Het was binnen de zestien-meter-lijn en moest de heer Martens een voor ons prettig geluid laten horen. Stoffelen, die in de hitte van de strijd z'n goede humeur beschadigd zag, legde al zijn woedende kracht achter het schot, dat Vitesse met een nederlaag naar huis zond. Met ge mengde gevoelens liepen even later vijf en twintig heren, die voor hun plezier bezig waren geweest, het veld af. Twee erg kostbare punten rijker, konden we nakaarten over de match en luisteren naar wat anderen te zeggen hadden over het goede spel van Potharst, Van der Hoeven, Bouwens, Stoffelen en Van Dijk. En zo hoorden we, dat Bartels vlugger de bal moet voorzetten, De Groot in Nijmegen beter uit de hoek was gekomen en het uittrappen van Vink voor veel verbetering vatbaar is. Er zat wat in. Afdeling internationals. Joop Stoffelen was de enige Ajacied, die gekozen werd voor het Nederlands elftal, dat te Bazel de Zwitsers partij gaf. Hoe die match verliep, weet U vermoedelijk. En de nieuwe slag zin: ,,de zeven moet weg", zal ook wel tot U doorgedrongen zijn. Tja, tja. In ieder geval aan Joop onze felicitaties met deze nieuwe cap. Opnieuw werd Joop Stoffelen gekozen voor het Nederlands elftal. Zondag a.s. mag hij als aanvoerder de captain der Belgen een hand geven. Als Joop na afloop der match door dezelfde Belg gefeliciteerd wordt met de overwinning, is heel voetbal-Holland in de wolken. Nu, Joop, doe je best en alvast onze volle vijf voor de eervolle benoeming. Ger van Mourik speelt met het Nederlands jeugdelftal tegen het Belgisch jeugdelftal. Die knaap begint al vroeg aan inter nationaal voetbal. Onze felicitaties, Ger, en good luck! HeraclesAjax 22. Zonder overdrijven, er werd hard gespeeld, maar onsportief, neen, verre van dat. De Heracles-ploeg bestaat voor meer dan vijftig procent uit lange, stevige gezonde jongens, die van wanten weten en kracht achter een trap zetten. Daar kunnen mannetjesputters als Jan Los, Theo de Groot, Van Dijk en Bartels b.v. nauwelijks of helemaal niet tegen op. Wat doe je dan? Kijk, dan zoek je andere wegen. Dan ontloop je zoveel mogelijk je tegenstander, geef je de bal zo snel mogelijk af en tracht door rap uitgevoerde combinaties en heel zuiver plaatsen succes te bereiken. Dat ontbrak, of beter, daar man keerde Zondag bij ons nogal het een en ander aan. We be gonnen werkelijk niet slecht. O, ja, laten we eerst even vertel len, hoe ons elftal er uit zag. Hier komt het: Vink Potharst Van Mourik Stoffelen Bouwens v. d. Hoeven Los De Groot Van Dijk v. d. Wel Bartels Daar kijkt U misschien van op. Zeker van de voorhoede, maar op ons woord, dit experiment is niet totaal mislukt. Staart U niet blind op de uitslag, want die had heel anders kunnen zijn. Zowel in ons na-, als in ons voordeel. Op het punt van afscheid nemen maakten wij, middels, wie denkt Uaanvallende spil Bouwens, gelijk. Het was op de val reep, maar zelfs een stem uit het Heracles-publiek petten en hoeden af voor de sportiviteit van die lieden vertelde (begrijpelijk met spijt), dat het meer dan verdiend was. Maar laten we er geen kronkel-verhaal van maken. De eerste vijf minuten had Heracles het woord. Niet vloeiend, maar toch goed verstaanbaar. Frans van der Veen, de man van Heracles,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 5