Van het Secretariaat. Ongevallen. Ongevallen, aan spelers overkomen, dienen direct te worden doorgegeven aan het secretariaat, 3e Helmersstraat 47 b. BESTUURSBESLUITEN VAN DE K.N.V.B. Allen, die met de leiding van onze vereniging zijn belast, worden beleefd verzocht hiervan goede nota te nemen. Het reizen per auto. Voor het reizen buiten de officiële dienstregeling dragen de verenigingen het risico, hetwelk daaraan is verbonden, doch voor elk geval afzonderlijk zal worden beoordeeld, of van overmacht sprake is. Ongevallen, overkomen "tussen het begin- en het eindpunt van openbare autobusdiensten, zullen worden beschouwd als geval van overmacht. Bij gebruik van een particuliere auto komen de kosten van tegenpartij voor rekening van de niet-opkomende vereniging, wanneer het mogelijk is van een openbare vervoerdienst ge bruik te maken of overmacht niet bewezen kan worden. Dispensatie van artikel 12 der Amateurbepalingen. Leden kunnen, indien daartoe gegronde reden bestaat, op schriftelijk verzoek van hun bestuur, na ontvangst ener door het bondsbestuur te verlenen dispensatie overeenkomstig de Amateurbepalingen, geheel of gedeeltelijk worden vrijgesteld van betaling van verenigingscontributie. Aan leden, die nog geen jaar als lid bij de K.N.V.B. bekend zijn, kan zulk een vrijstelling niet worden verleend. Maatregelen tegen het optreden als trainer door actieve spelers a. het is een actief speler verboden als oefenmeester op te treden bij een voetbalvereniging; b. de speler, die dit verbod overtreedt, wordt als speler af gevoerd en kan eerst wederom als gerechtigd worden be schouwd om in competitieverband uit te komen één jaar, nadat het onder a. bepaalde niet meer op hem van toe passing is; c. de vereniging, die een actief speler als trainer in dienst neemt, wordt beboet met tenminste 50.(dit ter be oordeling van het bondsbestuur). d. door het bondsbestuur kan van het onder a. bepaalde dis pensatie worden verleend: 1. aan spelers, die in het bezit zijn van een diploma of licentie, afgegeven door de K.N.V.B.; 2. aan spelers, die zonder vergoeding de vereniging trai nen, voor welke zij in competitieverband uitkomen; 3. in bijzondere gevallen. Promotie van reserve-elftallen. Zijn er meer elftallen van dezelfde vereniging in dezelfde reserve-klasse, echter in verschillende competitie-afdelingen ingedeeld, dan kan een lager elftal niet voor het spelen van promotiewedstrijden in aanmerking komen, indien het hogere elftal van dezelfde vereniging niet eveneens de eerste plaats inneemt. Evenmin komt een kampioenselftal voor promotie in aan merking, indien een elftal van dezelfde vereniging in de naast hogere klasse een plaats inneemt, welke degradatie met zich medebrengt. Toelaten van acrobaten e.d. Het is verboden acrobaten op het speelterrein toe te laten vóór de aanvang van de wedstrijd of tijdens de rust. Reportage. Het verlenen van medewerking aan het uitzenden van voet balwedstrijden, in welke vorm ook, zonder daarvoor de toe stemming van het bondsbestuur te hebben verkregen, is ver boden. Overtredingen zullen worden bestraft met het verbod tot het toelaten van publiek bij wedstrijden, waarvan het aan tal door het bondsbestuur voor elk geval afzonderlijk zal worden vastgesteld. Overschrijvingen. Een aanvraag om toestemming tot het spelen voor een andere vereniging wordt steeds verleend onder voorbehoud, dat de aanvrager nog niet voor zijn nieuwe vereniging is uit gekomen in bindende wedstrijden en dat hij het laatst gerech tigd heeft gespeeld voor de vereniging, waarvan hij overschrij ving heeft aangevraagd en gekregen. Dit voorbehoud vervalt na drie maanden in zoverre, dat artikel 11 sub 2 van het Reglement Competitiewedstrijden niet zal worden toegepast, zodat de desbetreffende wedstrijd niet zal worden overge speeld. Alle andere straffen blijven gelden, d.w.z.: a. de verleende overschrijving wordt ingetrokken; b. de reglementaire boete wordt opgelegd; c. de overtreders kunnen worden gestraft. Het bondsbestuur maakt de verenigingen er op attent, dat, indien een aan een speler opgelegde straf in hoger beroep wordt gewijzigd, de betrokken vereniging hieraan niet het recht kan ontlenen, ongeldigverklaring van een reeds gespeelde wedstrijd te vragen. In zijn vergadering van 1 October 1949 besloot het bestuur het spelen van minderjarigen, die door een der medische sportkeuringsbureaux zijn afgekeurd, te verbieden. Indien een lid, dat zijn lidmaatschap heeft opgezegd, in het zelfde kalenderjaar opnieuw lid wordt via de vereniging, waar voor dit lid het laatst in een bindende wedstrijd is uitgekomen, wordt hem een speelwachttijd van drie maanden opgelegd. Het bestuur is bevoegd in bepaalde gevallen dispensatie te verlenen. LIJST VAN FUNCTIONARISSEN. Bijvoegen: Jeugdcommissie: de heer H. Bakker, Van der Waalsstraat 73, Amsterdam-Oost. PROMOTIE- EN DEGRADATIEREGELING SEIZOEN 1950—1951. Ie klasseDe nummers laatst en voorlaatst van de le klasse A., B., C., D. en E. degraderen automatisch naar de 2e klasse. Reserve le klasse: nummer laatst van de reserve le klasse degradeert automatisch naar de reserve 2e klasse. Reserve 2e klasse: de kampioenen van de reserve 2e klasse A., B. en C. spelen een gehele competitie om één plaats in de reserve le klasse. De nummers laatst van de reserve 2e klasse A., B. en C. degraderen automatisch naar de reserve 3e klasse. Kampioenschap van Nederland reserve le klasse: de kam pioenen van de reserve le klasse van de districten West 1, West 2, Oost, Zuid 1 en Zuid 2 en Noord, spelen een gehele, respectievelijk halve competitie om het kampioenschap van de reserve le klasse. JUBILEUM. 18 November a.s. viert N.E.C., Nijmegen, haar 60-jarig bestaan. Van deze plaats bieden wij de Nijmegenaren onze hartelijke felicitaties aan. BURGERLIJKE STAND. Zondag 29 October j.l. vierden de heer en mevrouw K. W. van der Toorren en C. J. van der ToorrenGijzelaar hun 25-jarig huwelijksfeest. Onze hartelijke felicitaties. Geboren De heer en mevrouw Sacksioni geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Harry. Onze hartelijke felicitaties. IN MEMORIAM. Zondag 29 October j.l. bereikte ons het onstellende bericht van het plotseling overlijden van de heer J. P. Rodenburg, in de ouderdom van 61 jaar. Wijlen de heer Rodenburg was niet alleen donateur van onze vereniging, maar heeft jarenlang als masseur zijn krachten aan onze club gegeven. Tientallen Ajacie- den heeft de heer Rodenburg behandeld en velen zijn deze bescheiden en sympathieke clubgenoot dank ver schuldigd. Zijn verscheiden betekent voor zijn familie en onze club een groot verlies. Wij zullen zijn nagedachtenis dan ook in hoge ere houden. Hij ruste in vrede. Het bestuur der A.F.C. „Ajax".

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 14