Palace - Bar Meckepleio 16 Haarlem2 - Ajax Onder leiderschap van vader Schetters vertrok het tweede elftal op 8 October naar Haarlem voor de wedstrijd tegen de reserves van onze blauw-rode collega's. Daar wij rijkelijk vroeg bij het prachtige veld aankwamen, waren onze dames in de gelegenheid de beste plaatsen op de tribune met hun zitvlakken en -vlakjes te bezetten. Achteraf bleek, dat wij in elk geval voor deze plaatsen-reservering niet zo vroeg hadden behoeven te komen, daar ons dameskransje toch nog genoeg ruimte voor de overige 150 bezoekers overliet. De spelers verzamelden zich intussen om hun kleine grote leider om een voetbalpraatje te houden over de hedendaagse voetbal-systeem problemen e.d. Toen deze staande receptie om half wtee werd be ëindigd met een „jongensverkleden" was het opmerkelijk, hoe er een zekere teamgeest was ontstaan, welke later in de wedstrijd zeer zeker een nuttige uitwerking heeft gehad. Het bleek al spoedig na het begin van de match, dat de pittige Haarlem-spelers moeilijke tegenstanders waren. Toch had Ajax het beste van het spel, vooral omdat onze spelers van achterhoede en middenlinie resoluut ingrepen en de voorhoede steeds maar weer aan het werk en aan de bal zetten. Helaas wilde het combineren bij onze forwards niet erg vlotten, zodat, ondanks ons grotere overwicht, de rust slechts inging met een 21 voorsprong. Roozenboom presenteerde en Ter Horst maakte het eerste doelpunt. In een snelle rush was Roozenboom langs het kalk gesneld, omspeel de handig het linker-verdedigingsblok, gaf een keurig trekballetje, onze benjamin Moniat maakte een goede schijnbeweging, liet de bal voor de nestor van ons team, Ter Horst, lopen en Karei wist niets beter of slechter te doen dan de bal oerhard langs de verschrikte Haarlem-goalie te dreunen. Goed bekeken, Moniat! En een prima idee van onze captain om tg scoren en ons de leiding te geven. Hoewel de Haarlemmers schijnbaar geen schutter in hun vuurlinie hadden, slaagden zij er toch in gelijk te maken. Een doelpunt, waar aan niemand van onze verdedigers debet was, maar uitsluitend de schuld van een Haarlem-speler, die de bal in ons doel schoot, zonder dat Leentvaar de bal kon houden. Een vreemd maar waar geval en gelijk was de stand. Het spel werd wat harder, waardoor nog al eens botsingen ontstonden, waarbij kneusjes kwamen. Bij een scrimmage voor de Haarlem-goal bijvoorbeeld, wilde Karei ter Horst een ont zettend harde rechtse afvuren om ons weer de leiding te geven. Een der Haarlemmers was hier sterk tegen en dwarsbeende onze captain zodanig, dat Karei hinnikend ter aarde zeeg en met een pijnlijk ge zwollen enkel verder moest huppelen. Kort daarna kwamen we toch aan het ons volgens voetbalrecht toekomende doelpunt. Door goed doorzetten van onze zeer actieve rechtsbuiten Roozen boom werd een fout van de Haarlem-verdediging afgestraft en de stand op 1—2 gebracht. Onze voorhoedelingen brachten nog vele schone kansen vies om zeep, zodat we gingen thee-en met de weten schap, dat er nog drie kwartier flinker en tactischer aangepakt moest worden, wilden we de wedstrijd met succes beëindigen. Na de rust Vraagt Uw aandacht voor De verlichte glazen dansvloer Enig in Nederland met le klas Radio-artisten Geopend van 82 uur 's nachts ging aanvankelijk ons elftal met de bal in de goede richting, n.l. die van het Haarlem-doel. Onze rechtervleugel, bestaande uit de beide vlieggewichten Huis en Roozenboom, weerde zich dapper tegen de zware jongens van Haarlem. Vooral Roozenboom bracht vaart in het spel, maar hij had geen succes, omdat zijn spel stierf insnelheid. De gemoederen in het veld waren intussen nogal wat verhit ge raakt, in hoofdzaak door het grotere enthousiasme, waarmee werd gespeeld. De scheidsrechter floot er lustig op los, doch door zijn uitgebreid commentaar bij de meestal onbelangrijke voorvalletjes, deed hij het vaak erger voorkomen dan het was. Een en ander werkte nogal storend op de stemming van de spelers en van het publiek. De toeschouwers floten zodoende nog meer dan de scheidsrechter. Een goede beslissing was het echter van de referee, toen hij aan ons een penalty toekende, omdat een Haarlem-back de bal in het doelgebied met de hand wegsloeg. Daar captain Karei zich niet fit en verant woord voelde om de strafschop te nemen, mocht de linkshalf pro beren de makkelijke maar toch zo riskante taak te volbrengen. Prachtig zuiver werd de bal in de benedenhoek geplaatst, waar de keeper echter reeds was heengedoken voordat de bal geschoten werd. Overnemen. Hevig protesterende en mopperende Haarlemmers. Met trillende knieën, een bleek neusje en een kromme rug van de zware verantwoording nam link(s)e Willem zijn aanloop. Opmer kingen en raadgevingen vlogen zijn ene oor uit, het andere in. Een schoteen gil ergens op de tribune en de bal was meters naast de goal. Onze ogenschijnlijk droge, ijskoude, maar toch goedwillende linkshalf was van de kook. Zo ziet U, dat zelfs de linkshalf van Ajax 2 een penalty kan missen. Het is (met Uw permissie) tenslotte ook maar een mens, al is het misschien een rare. Erger was het echter, dat ons team door deze pech dermate ge demoraliseerd was, dat de Haarlemmers weer hoop, moed en nieuw vuur in hun spel brachten. Onze verdediging kreeg het zwaar te verantwoorden. Tonny Jansen blonk daarbij bijzonder uit door zijn prima (op)stopperen. Ook onze beide backs, Frits en v. Mourik lieten zien, dat ze wel een stootje konden hebben, al leek Ger op de linker backplaats ietwat onwenniger en niet zo frank en vrij te spelen als wanneer hij rechts staat te opereren. Het werd een spannende strijd. Beide teams waren bijna om beur ten in de aanval. De Haarlem-aanvallen waren echter gevaarlijker en liepen gesmeerd, terwijl onze forwards niet zo doortastend deden. Onze vlijtige en kwieke middenvoor Moniat had het lang niet een voudig tegen de weliswaar niet grootse, maar wel grote stopperspil. Het lukte onze aanvalsleider dan ook niet, de aanval te leiden. Vol gend keer gaat het beter. Haarlem gaf het niet op. En, hoewel na tuurlijk zeer spijtig voor ons, slaagden ze er toch in, doch nu ver diend, gelijk te maken. Een waarlijk prachtig schot deed, onhoudbaar voor Bep, en onder luid gebrul van de Haarlemmers, het net en onze zenuwen trillen. Maar toen bleek, dat we nog genoeg reserve onder onze reserves hadden. We speelden nog leeuwiger dan rood-witte leeuwen. De twee linkse Kareis, Blitz en Ter Horst, combineerden prachtig door de Haarlem-verdediging, een voorzet van Blitz volgde en Wim Huis scoorde, zwaar gehinderd, ons derde doelpunt, 23. Wel werd er door de Haarlem-grensrechter e.a. heftig geprotesteerd dat de speeltijd reeds was verstreken, maar volgens de scheidsrechter was er nog anderhalve minuut te spelen. Juichend werd Wimpie omhelsd en zo op zijn markante schouders geklopt, dat het niet te verwonderen was, dat hij de resterende minuten niet meer meetelde. Maar wat niemand meer had verwacht, gebeurde. Ruim drie minuten, let wel, drie minuten, nadat Huisie ons de leiding had gegeven, volgde een voorzet van de Haarlem-linksbuiten. Onze hele verdediging, inclusief Leentvaar, sprong naar de bal. Zo groot was de ijver van onze jongens om geen doelpunt meer toe te staan, dat ze gevieren sprongen maarmis en de Haarlem-middenvoor kopte achterover de bal in het verlaten doel, 3B. Na deze springerij bleef Bap Frits met een bloedende neus liggen en moest hij eerst besponsd worden, alvorens we mochten aftrappen. Enige seconden daarna blies de scheidsrechter voor die dag zijn laatste adem door zijn fluit uit. Het was een harde, maar toch faire match geweest. De eindstand gaf de juiste ver houding weer. Hoewel wij over het geheel iets sterker waren, mogen we niet ontevreden zijn, al was het alleen maar, omdat de referee twee keer niet zag hoe Bap Frits de bal uit ons doel sloeg. Dit waren enige kleine bijzonderheden over de wedstrijd Haarlem 2Ajax 2, beknopt aan U voorgedragen door, FOX.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 12