CRICKET HOE HET CRICKET-SEIZOEN VERLIEP EN BESLOTEN WERD. Nu het „gesloten" seizoen voor de voetballers weer open is ver klaard, hebben de cricketers hun seizoen maar gesloten en wachten geduldig op het tijdstip, waarop de voetballers weer gaan spreken over het „gesloten seizoen". Helaas schijnen de honkballers ook meer te gaan voelen voor dat „spreken over", want het ziet er naar uit, dat we eind September nog de wedstrijd kunnen gaan zien van de kampioenen tegen de Rest van Nederland. Maar open of gesloten, wij hebben ons seizoen achter de rug. Het was van onze kant beslist niet zo om er jaarlijks weerkerende verhalen van te vertellen, of het moest die ene dag zijn in Bergen bij onze captain, toen wij niet hebben gecricket en toch een niet te vergeten dag hadden. Maar daarover straks. Van de tien gespeelde wedstrijden verloren wij er zeven, wonnen slechts driemaal en dat nog met moeite. Het moge enigszins para doxaal klinken, maar wij hadden dit jaar eigenlijk kampioen kunnen zijn. Wanneer wij n.l. het score-verloop vergelijken met vorig jaar, dan blijkt, dat wij onze tegenstanders voor veel lagere totalen uit hadden, maar zelf geen enkele score hadden boven 86. Vorig jaar scoorden wij regelmatig boven de 100 en zelfs 200. We hebben der halve volledig gefaald met batten, hetgeen alleen te wijten is aan het niet-trainen. Andere jaren werd door sommigen nog wel iets ge traind, maar dit jaar hadden wij het allemaal te druk met eigen business. Gelukkig weten verschillende onzer spelers nu reeds, dat zij het komende seizoen minder druk bezet zullen zijn en gaan we serieus en hard trainen. Wanneer we dan nog het geluk hebben, dat het goede voorstel van Cor de Vlieger, om een oefen-kooi te maken onder de tribune, werkelijk uitvoerbaar is, dan kan het bijna niet anders, of wij staan weer aan de spits. Het verslag zou voor ons blad te lang worden, wanneer we de verschillende wedstrijden afzonderlijk moesten gaan bespreken. Wij moeten dus volstaan met enkele grepen. Tegen Kampong nam Ferry Dukker Jr. vier batsmen voor zijn rekening door werkelijk eerste klas wicket-keeping. Zijn broeder Rob was met één vang in de slips wel de mindere in quantiteit, maar de qualiteit was er niet minder om. Wé verloren de wedstrijd. De heer Van Vloten van Hercules speelde op 8 Juli de bal in de richting van Eddy Pieters Graafland, met als zeker resultaat, dat hij voor 0 weer kon afbinden. Een keurige catch, Ed. Overigens was dit het enige lichtpuntje uit deze wedstrijd, want het batten was nog nooit zo slecht geweest. Onze kopmensen gingen vrijwel allen voor 0 naar de kant en was het aan de staart te danken, dat ons totaal nog 37 werd. Het bowlen van P. Dix was heel fraai. We verloren de wedstrijd. Tegen A.C.C. in Amstelveen speelden wij, als altijd, een prettige wedstrijd. Theo Barentsen en Ger Schirmer waren voor de A.C.C.- ers niet te bespelen en waren allen uit voor22 runs. Bowling- cijfers: Ger 4 voor 9, Theo 6 voor 12! Wim Schoevaart (ha, amateur) maakte dit totaal bijna alleen, maar op 19 werd hij achter het wicket gevangen. Overigens, Wim, is dat je enige score geweest van het hele seizoen. Dat was vorig jaar anders. Mogelijk heb je dit jaar meer aandacht besteed aan de training van je zoon. De wed strijdwonnen wij! Hoewel Henk Blomvliet zich! op 25 Juli tegen U.V.V. voor 2 runs gebowled zag, maakte zijn beide vangen op square-leg de hele dag goed. Terwijl hij nog handenwrijvend stond te peinzen, hoe het toch mogelijk was, dat hij die snoei-harde bal had vastgehouden, kwam een nog onmogelijker bal op hem afgeflitst. Een duik, schitterende vang, zwarte pantalon. Heer en mevrouw Blomvliet rode gezichten. Heer vanwege gepleegde inspanning, mevrouw vanwege te plegen inspanning voor wat betreft dat zwarte deel van pantalon. De wed strijd zelf was de spannendste sinds jaren. Ajax 40 tegen U.V.V 39. Ger Schirmer had weer het leeuwenaandeel in deze overwinning, 7 wickets voor 19 runs. Ook Eddy bowlde twee overs en nam nog 1 wicket. Verder mochten we blij zijn met de stortregen, daar we deze wedstrijd anders vrij zeker toch nog verloren zouden hebben, want in de 2e inning was het batten van onze kant nog slechter, totaal 32. Henk Pil was weer eens jarig en had, behalve cadeaux enz., van alle aanwezige dames een kus in ontvangst te nemen. Over de manier, waarop hij dat deed, waren alle „geefsters" zeer tevre den. Na afloop dronken wij, zoals dat past, twee borrels. De volgende Zondag gingen we twee puntjes bij Hercules brengen. P. Dix was weer de gevaarlijke man, alleen Ger viel hem zeer goed aan en bleef met 44 not out uit een totaal van 67. Ferry verrichtte de stump van zijn leven. Het was gewoon niet te zien, zo snel. Voor hem was het erg jammer, dat de captain van Hercules zijn umpire op zo'n hoog voetstuk plaatste, dat hij diens grove fout niet wenste te herstellen. Z.i. betekende dat een belediging van de umpire en schade van diens prestige. Ook een standpunt, o.i. echter onjuist. Elke arbiter maakt fouten en wanneer hij een gemaakte fout zelf herstelt of dit doet op verzoek van derden, die zeker zijn van hun zaak, kan dit zijn prestige nooit schaden. Bovendien kan men de umpire niet gelijkstellen met een arbiter, die een wedstrijd leidt. Hierbij kan prestige-verlies inderdaad zeer nadelig zijn voor het spelverloop. Bij cricket is dit echter anders, daar men geen arbiter behoeft om overtredingen te constateren. Het standpunt van bedoelde captain moge dan niet in strijd zijn met het reglement, wel met de geest waarin wij cricket spelen. Kampong thuis was weer gezellig. Hoogtepunten waren er niet en wij verloren heel regelmatig. Had Henk Blomvliet een vorige maal een zwarte pantalon vanwege die jaarlijks-in-het-gesprek-weerkeren- de vang, ditmaal werd het een groen-zwarte broek en shirt. Het was weer een reuze-duik, maar nu om nog tijdig binnen te komen, wat mislukte en Henk, die nog geen bal had geraakt, kon naar de kant. Gelukkig had Henk al zijn kruit reeds verschoten, toen de schuldige ook zijn wicket verspeelde en vond Henk het maar beter om er verder niet over te spreken. Zondag 20 Augustus alweer de laatste wedstrijd en hadden we bezoek van onze A.C.C.-vrienden. De prestaties van onze cracks bleven weer onder de maat. Henk Blomlvliet besloot zijn seizoen met een enorm hard geslagen zes en was topscorer met 20. De staart deed het weer goed, in het bijzonder Eddy, die met 13 not out bleef. Het werd weer eens een overwinning en deed onze aanval het weer best. Ger Schirmer met 5 voor 20 en Jan Schubert met 5 voor 25 konden meer dan tevreden zijn, vooral daar A.A.C. met een sterk elftal was verschenen. De persoonlijke resultaten over het gehele seizoen waren als volgt: Het batten: Hoogste Totaal Innings Gem. score G. Schirmer 112 8 14.44 n.o. H. Blomvliet 101 10 10.10 21 E. Pieters Graafland 45 6 7.50 14 P. Schor 39 6 6.50 12 n.o. J. Schubert 39 6 6.50 24 F. A. Dukker Jr51 8 6.38 33 W. Schoevaart 57 9 6.33 19 H. Pil 31 7 4.43 10 F. Dukker 22 5 4.40 9 n.o. Th. Barentsen 42 10 4.20 10 R. Dukker 21 7 3.7 M. Griebeling 20 7 2.86 8 H. J. ten Have 8 4 2.— 6 Onze benjamin, Hans Dukker, batte twee innings met als resultaat 1 x 0 en 1 x 16 n.o., bravo, Hans! Het bowlen: Overs Maidens Runs Wickets Gem. G. Schirmer 159 58 223 36 6.19 Th. Barentsen 83 23 161 19 8.47 R. Dukker 21 2 48 5 9.80 J. Schubert 99 41 149 14 10.64 H. J. Pieters Graafland 39 12 66 6 11.— F. Dukker 27 2 136 5 27.50 Catches: F. A. Dukker 7, E. Pieters Graafland 4, H. Blomvliet 3, M. Grie beling 3, Th. Barentsen 2, R. Dukker 2, H. Pil 2, W. Schoevaart 2, G. Schirmer 1, J. Schubert 1. Was de wedstrijd tegen A.C.C. ons afscheid van het crisket-seizoen 1950, van elkaar deden wij dit op feestelijke wijze. Wij vierden ons afscheid n.l. in Bergen, ten vacantie-huize van de Dukkers, die van wege de hun eigen gastvrijheid het hele team met dames en kinderen hadden uitgenodigd. Op een enkele uitzondering na waren allen present. Pieter Schor en Henk Pil zorgden voor transport van het hele spul en klokslag elf uur arriveerden wij na veel vragen op de Beeklaan nr. 13. De koffie was klaar en goed, waarna afreis naar het strand. Zestien man in de luxe autobus van Pil, restant bij Pieter. Aan het strand de gewone dingen als: kinderen zoek, kaarten, voetballen, blauwe tenen, zand op het brood, kleren weg enz. Henk Blomvliet als aanvoerder en doelverdediger won de match, daar hij zijn linker-doelpaal regelmatig verplaatste met het opkomen van de vloed. Theo Barentsen speelde beslist vuil. Daar wij deze wedstrijd voor de helft in het water speelden, hadden wij geen toestemming nodig. Terug in de Beeklaan gebruikten wij eer\ borrel en nog een. Het diner, dat volgde, was uitstekend voorbereid. De emmer met groente soep verscheen op tafel, de dames werden naar de keuken verwezen en de „heren" namen aan tafel plaats. Theo Barentsen kon echter niet eten zonder zijn vrouw en kreeg verlof haar aan tafel te laten meezitten, hetgeen haar noch ons heeft verdroten. De herrie was enornq het gelach in Schoorl hoorbaar en de soep werd koud. De rest van de gerechten werd vlotter genuttigd, waarna gespeeched moest worden. Daar Pieter Schor een uitgesproken praat-beroep heeft, was hij de aangewezen man en deed het voor treffelijk. Wat kan die man deftig spreken. Het overhandigen van de bonbons en sigaren aan Willy en Ferry was overgenomen van praeses Koolhaas. Men kent dat. De thuisreis verliep via een omweg heel vlot en hadden wij een afscheid gevierd, dat verdient traditie te worden. Het was een dag boordevol stemming zonder een enkele wanklank. Aan Willy in het bijzonder en ook aan onze Ferry hartelijk dank voor deze heerlijke dag. Aan de twee wegblijvers de tip volgend jaar niet te verletten. Dit overzicht zou onvolledig zijn, als wij verzuimden mevrouw Blomvliet in het zonnetje te zetten. Zij was, als zovele voorgaande jaren, weer altijd present en verzorgde haar „werk" op keurige wijze. Wij hopen haar nog vele jaren met ons te zien meetrekken. Ook onze trouwe supporters verwachten wij het volgend jaar weer, aan gevuld met de af-en-toe-kijkers, die echter bij cricket moeten ver geten te roepenHUP AJAX! De eindstand luidt: Kampong 10 8 0 2 16 1.60 Hercules 10 6 0 4 12 1.20 U.V.Vv 10 6 0 4 12 1.20 Ajax 10 4 0 6 8 0.80 A.C.C.10 3 0 7 6 0.60 Cric 10 3 0 7 6 0.60 PIL

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 9