lil Een deel van het Ajax-gezelschap „op de koffie" op de Wageningse berg. Foto: Desmit AJAX KON NIET OVER DE WAGENINGSE BERG KOMEN! „Tractor" Michels, die ons over de hoogte heen had kunnen trekken, ontbrak. Het seizoen 1950'51, dat ons in afdeling B. bracht, oftewel de afdeling „Reizen en Trekken", brengt ons in nauw contact, niet alleen met het voetbal in „The Middle East" van Apel doorn, Wageningen en Arnhem, maar ook met de „Far West" van Twente. Het eerste contact met de voetbalbroeders uit het Oosten was niet veelbelovend. Eerlijk gezegd had het tegen A.G.O.V.V. meer van kortsluiting dan contact. Geen wonder, dat men in Ajax-kringen tegen de „Wage ningse Berg" opzag. Laten we direct constateren, dat het erg is meegevallen. WageningenAjax werd een correcte wedstrijd. Ik geloof trouwens ook, dat zelfs als de spelers anders gewild hadden, zulks toch niet mogelijk geweest zou zijn, want scheidsrechter Bronkhorst de beste man van het veld leidde met straffe hand, rustig en zeker. De 11 gaf de verhouding juist weer, geen van de partijen verdiende de overwinning. Het was een wedstrijd van machte loze voorhoedes tegen ondanks de lage score lang niet feilloze verdedigingen. Uitblinkers waren bij ons v. d. Pol in doel en Bouwens op de spilplaats. Adje kreeg van de twee keepers zeker het meeste en moeilijkste werk, waaronder een paar dreunen van formaat en hield ook deze klemvast. Bou wens schakelde Wageningens centervoor vrijwel geheel uit en was steeds op de kritieke momenten op de goede plaats, o.a. tweemaal toen Potharst door riskant opdringen de Wage- ningers een vrij veld cadeau gaf. Eén goal en dan nog gescoord door een halfspeler, vormt geen compliment voor de voor hoede, waarin Michels zeer gemist werd en waarin Stoffelen minder op doel schoot dan hij gewoonlijk als halfspeler doet! Wel werd er zo nu en dan aardig gecombineerd, vooral door de vleugel StoffelenLos, maar overigens leek het of men met combinaties overdwars, net als met „haarspeldjes", de Wageningse berg in de breedte wilde bedwingen, hetgeen niet lukte. Voor de rust was Ajax het meest in de aanval, behoudens de eerste minuten, waarin Beumer met een kranige kopbal een gevaarlijke aanval stuitte en in de laatste minuten hield v. d. Pol een van de reeds gememoreerde dreunen uit z'n doel. Maar daar tussen in beheerste Ajax vrijwel het spelbeeld. StoffelenLos gleden enige keren door de groen-witte ver dediging, doch er mankeerden steeds enige decimenters öf aan de voorzet, öf aan het schot. Een vlotte centrum-combinatie bracht tenslotte onze enige goal. Van Dijk, Drager (naar bin nen gekomen) en Stoffelen maakten de kans rijp voor v. d. Hoeven, die als loodgieter er dankbaar gebruik van maakte, om te kunnen zeggen: gaatje gevonden, dichtgemaakt. Dat was 1—0 voor Ajax en toen leek inderdaad de tweede com petitie-overwinning op komst. Tweemaal dook Sonneveld op voorzetten van Los en miste de bal op haarbreedte. Een kop bal van Stoffelen en een omhaal van Sonneveld gingen beiden juist over de lat en zo bleef het bij nèt gemiste kansen. Iri de tweede helft was het Wageningen, dat de toon aan gaf. Reeds na drie minuten bracht hun linksbuiten de stand op

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 5