AJAX-A.G.O.V.V. Een spelmoment op het middenveld. Guus Drager heeft de bal. De twee A.G.O.V.V.-ers weten niet wat Guus van plan is, maar v. Dijk (achter Joop Stoffelen) wel, want die sprint al op de komende pass van Drager. Foto: Desmit voor ons een extra-eer, in het eerste te worden opgenomen. Naar ik meen te weten< is het dit vopr de huidige generatie nog. Ook in onze tijd had men reeds vervelende, pedante en eigenwijze jongetjes. Die gooide een wijs bestuur er uit. Tegen woordig doet een wijs bestuur dat nog. Zodat ik maar zeggen wil, dat, zijn de inlichtingen, die ik van enkele vooraanstaande verenigingen kreeg, juist, het spel (in de competitie, en daar gaat het toch om) beslist en zeker geen bijzaak is geworden. Trouwens, ware dit wèl het geval, dan zou het publiek met de onfeilbare intuïtie, waarover het beschikt, de velden blijven mijden. De heer Wedema eindigt zijn artikel met dit vetgedrukte slot: „Het wordt, dunkt mij, duidelijk, dat onze clubbesturen het in de gegeven omstandigheden steeds moeilijker zullen krijgen om bij deze opvattingen, bij deze sfeer, te midden der spelers de amateuristische instelling van de K.N.V.B. in de praktijk te handhaven. En wanneer men er niet in slaagt, het bondsidee bij de spelerè ingang te doen vinden, dat zij voet ballen voor hun pure plezier en ter wille en ten bate van de massale jeugd dus overeenkomstig de huidige constellatie bij de voetbalsport dan zal dat bondsidee de theoretische eigendom blijven van de grote leiders. Maar het zal de prak tijk nopen, andere wegen in te slaan." Op dit slotbetoog van de heer Wedema, dat, let wel, nog steeds alleen en uitsluitend het tournooi betreft, zou men kunnen antwoorden en vragen: Is dit niet, tant de bruit une omelette Wij willen er echter nog even op ingaan, omdat de heer Wedema deze omelette met amateuristische suiker bestrooit, hetgeen het geheel overigens slechts smakelijker kan maken, meent de heer Wedema. Voor wat het amateurisme betreft, verwijzen wij voor dit keeii naar hetgeen de heer Brinckman (V.U.C.) betoogde ter vergadering van de Vereniging van 2e-, 3e- en 4e klassers district II, onlangs gehouden (men zie de „Sportkroniek" van 4 September j.l.). Sprekende over de spelers, die als prof naar het buitenland wensen te gaan, zei de heer Brinckman: dat men hen zelf moest laten beslissen over hun toe komst, maar bij V.U.C. konden zij slechts terecht als 100% amateur. In het tegenovergestelde geval bederven zij de club geest en laat hen dan maar rustig gaan." Hij adviseerde club besturen, die iets wisten, dat in strijd was met de amateurs bepalingen, dit bekend te maken en geen spelers of clubs te sparen. „Kom dus gerust met je wetenschap voor de dag," aldus de heer Brinckman van V.U.C., naar de Sportkroniek meldt. Wij menen, dat dit standpunt op goede gronden even eens overgenomen en verdedigd kan worden door iedere eerste klasser, B. S. LE MARCHE. Met leedwezen geven wij kennis van het verscheiden van onze trouwe controleur, de heer J. W. Sfrodmeyer, die gedurende de wedstrijd AjaxHengelo, op 24 Sep tember j.l., overleed. Hij ruste in vrede. Het bestuur der A.F.C. Ajax.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 3