Blauw-Wit's voorzitter P. H.v.Doesburg: Onderstaand interview met Blauw Wit's voorzitter zijn wij zo vrij over te nemen uit „Blauw Wit Thuis", daar het op enige punten zeer veel overeenkomt met de opvattingen in onze vereniging. „Geen degradatie-competitie? Straks is elke wedstrijd een degradatie-wedstrijd!" De rust is weergekeerd bij Blauw Wit. Leden van het bestuur en eerste elftal-spelers hebben elkander een hand gegeven. Daarmee is gelukkig een punt gezet achter een interne kwestie. De Zebra's hebben maar één doel: weer in de topgroep eindigen, als het kan het kampioenschap prolongeren. „Ons eerste elftal zal zeker weer tot de leidende groep be horen. Maar reken er op, dat er dit seizoen harde klappen zullen vallen. Het krachtsverschil tussen de zgn. sterkere en zgn. zwakkere ploegen zal gering zijn. De club, die uiteindelijk met veel moeite de titel verovert, zal m.i. tussen de tien en veertien verliespunten hebben. In de gemengde afdelingen zullen de figuren zich wel scherper aftekenen." Dat vertelt U de voorzitter van de 600 werkende- en 750 ondersteunende Blauw Witters verenigd in acht senioren-, drie junioren- en acht adspiranten-elftallen de heer P. H. van Doesburg, omdat hij het mij vertelde. Hij kan er veel van afweten. En dat niet zozeer, omdat hij vroeger als snelwande laar vele Amsterdamse titels veroverde. Zijn athletiek-loop- baan bracht de tegenwoordige praeses wél in de Zebra-familie, waarin hij bij elkaar zo'n jaar of twaalf mee aan de bestuurs tafel zit. In 1942 keerde de heer Van Doesburg terug, dank zij het 40-jarig bestaan, na negen jaren Blauw Wit, Blauw Wit te hebben gelaten, nu als vice-voorzitter. Verdween weer en kwam na die periode op de voorzittersstoel. „Ik hoop nu toch over twee jaar het 50-jarig bestaan van de club te mogen meemaken!" Rlauw Wit is één van die clubs, waarbij kennelijk het gros van de Amsterdamse jeugd zich wil aansluiten. Dat kan niet vanwege deterreinennood. Want de Zebra's beschikken, behalve over het hoofdveld van het Stadion (uitsluitend voor het eerste elftal) over slechts drie bijvelden. Dat legt beper kingen op bij het aannemen van nieuwe leden. De selectie houdt er niet mee op. Jongens met een uitgesproken karakter zetten wij bij de overgang uit de groep van 1214 jarigen naar de volgende af deling (1416 jaar) er naast. Het gebeurt wel, dat heel goede jonge voetballers om deze reden van ons een berichtje krijgen, waarin zij „bedankt" worden. Bij de overgang naar de junioren selecteren we weer; dan letten we meer in het bijzonder op de voetbalcapaciteiten. We moeten de touwtjes wel strak aan halen onder de tegenwoordige omstandigheden. Hoe staat deze vooraanstaande Amsterdamse vereniging tegenover het Nederlands elftal? In de loop der jaren heeft men wel eens de indruk gekregen, dat de Blauw Witters niet graag hun spelers afstaan. Dit standpunt wordt iets duidelijker door het antwoord van de heer Van Doesburg: We staan niet afwijzend tegenover het Nederlands elftal. Onze bezwaren groeien echter, zodra veel spelers door ons be schikbaar moeten worden gesteld, zoals Ajax vorig jaar is overkomen. Wanneer drie of vier spelers van één club de bijeenkomsten van de Nederlands elftal-club op het V.U.C.- terrein moeten bijwonen, loopt de eigen training in de war. Men oefent dan niet meer als ploeg. Ook over het beroep, dat de afdeling Amsterdam (A.V.B.) zo vaak op spelers van Blauw Wit doet, heeft de heer Van Doesburg zijn eigen mening. Deze „Als grote Amsterdamse vereniging zijn we verplicht, zo veel mogelijk spelers beschikbaar te stellen, maar de afdeling moet met haar stedenwedstrijden binnen de perken blijven. Voor bepaalde traditionele ontmoetingen geven we zonder meer toestemming. Maar de afdeling gaat een tikje te ver, als zij links en rechts wedstrijden aanneemt. Op die manier gaan allerlei vrije Zondagen voor ons verloren en wordt het parti culier initiatief aan banden gelegd. In vele gevallen kunnen wij dan ook niet over het Stadion beschikken." Met de heer Koolhaas spraken we een week geleden over de „vermenging" en de resultaten daarvan in het kader van spel- verbetering. „Daar lach ik om," was zijn antwoord. Blauw Wit's voorzitter spreekt in dezelfde stijl Wat dat betreft is het plan-Burgwal, dat spelpeil-verbete ring als uitgangspunt had, een wassen neus. Utopie! De kwa liteit zal eerder dalen dan stijgen. Men is over het algemeen blij, dat de degradatie-wedstrijden zijn vervallen. In de loop der competitie zal echter blijken, dat elke gewone competitie wedstrijd een degradatie-wedstrijd is. Straks, na afloop, komt men wel tot de conclusie, dat het middel erger is dan de kwaal. Ik blijf van mening, dat de belangen van het Nederlands elftal bij het formuleren van het plan-Burgwal geprevaleerd hebben boven de clubbelangen. Voor Blauw Wit is dat overigens geen reden om de toe komst niet lachend» tegemoet te gaan. De training, onder lei ding van Delsen, Gerritsen en Slingerland, wordt goed bezocht. In het tweede elftal zitten uitstekende reserves. En over twee jaar is het feest: 50 jaar Blauw Wit! PASTERKAMP. WAARHEEN A.S. ZONDAG? AjaxEnschedese Boys Haarlem 2Ajax 2 Germaan 2Ajax 3 Ajax 4D.W.V. 3 Ajax 5—D.E.C. 2 Ajax 7Animo 2 Juniores. Ajax 1D.C.G. A.F.C. 2—Ajax 2 Ajax 4D.E.C. Adspiranten. V.V.A.—Ajax 1 H.E.D.W.—Ajax 3 Volewijckers 6Ajax 5 Zeeburgia 6Ajax 6 Ajax 7Volewijckers 8 Ajax 8Sport Wij hopen U te zien en niet alleen bij het eerste!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 14