Aj ax-jubileumfilm Ajax-supporters werden als goede vrienden ontvangen. Café VERWOEST Van verschillende zijden is mij de vraag gesteld: „Hoe is het met de film? Wanneer kunnen wij haar zien?" Ook Brown laatst: „Ha, die Sunit, zeg hoeenz." Wel, ik beloofde hem er iets over in het clubnieuws te schrijven en hier gaat ie dan. Het wachten is nog op een gedeelte, dat momenteel in Londen is voor ontwikkeling. Een uiterst belangrijk gedeelte: het is het einde van onze film. Collega Haynes van K.L.M. Londen, die zo vriendelijk is er voor te zorgen, dat het spoeltje zo spoedig mogelijk met een „Convair Liner" of „Night- Freighter" weer op Schiphol terug is, beloofde mij, dat het deze week zou komen. En dan, vrienden, is de film klaar. Er zal hier en daar nog wat geknipt moeten worden, maar het meeste werk is gedaan. Dan komt de filmkeuringsraad, in casu het bestuur, er nog aan te pas, nadat we eerst' nog met Jaap van Praag de syn chronisatie hebben beproefd. Maar U hoort thans spoedig nader over vertoning etc. Ja, wat zoudt U nog meen willen wetenWat zegt U? Nou, neekijk, het is een reportage-film, dat wil zeggen ze geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen ter gelegenheid van ons gouden jubileum, met een toepasselijke „start" en eenpardonJa, inderdaad, zou men het een „happy end" kunnen noemen, want welke vereniging zou zich niet gelukkig voelen met zo'n jeugd. Ja, nu heb ik het verklapt, de film moet eindigen met de Ajax-jeugd. Maar die zit nog in Londen, zoals ik reeds zei en het is wat dat betreft dus nog even afwachten. Of alles naar wens verliepJa en neenv Als je na het ontwikkelen van je film over de revue tot de ontdekking komt, dat de camera je in de steek gelaten heeft en je dus zo'n beetje tot diep in de nacht voor „noppes" hebt staan draaien, dan wens je, als je je verloren 8 mm-band naar de vuilnisbak verwijst, wel wat, maar dat is dan niet veel goeds. Neenmaakt U zich geen zorg, de revue „staat er toch wel op", maar er vielen toch enkele gedeelten uit. We hadden n.l. voor hlet meesterwerk van het duo Boskamp Jack Jr. drie apparaten opgesteld, de andere twee deden het best, dus waren we gered. Uhja, jaook, het défilé, de feestvergadering en niet te vergeten: de Bordjesclub. 't Jonge, wat waren die in vorm toen, enfin, U zult het t.z.t. zien: Die ouwe garde, wat hadden ze een lol. Lieden, so long dus. SUNIT. Zoals bekend, hebben de supporters van Ajax de uitnodiging van de supporters van Wageningen, om wat vroeger te komen, spontaan aanvaard. Ondanks de stromende regen waren de Amsterdammers al vroeg vertrokken: om tien uur arriveerde de bus en even later werden zij in de Negro-zaal ontvangen door het bestuur van de supportersvereniging. De voorzitter, de heer Macquiné heette de gasten hartelijk welkom en lichtte het denkbeeld van Wageningen toe, de aanhang van Ajax zulk een prettige ontvangst te bereiden, dat zij tot het inzicht zou den komen, dat er aan die nieuwe indeling ook sportieve kanten waren: de kennismaking met sportieve nieuwe tegen standers. En de heer Macquiné zeide ervan overtuigd te zijn, dat Wageningen er veel aan gelegen was, met Ajax en de andere Westelijke verenigingen als goede sportmensen om te gaan. De slechte beurt van A.G.O.V.V. in Amsterdam moest zo gauw mogelijk worden uitgewist. Het bleek, dat de Amsterdammers onmiddellijk begrip had den voor het doel van dit contact enkele uren voor de wed strijd en zij gaven zich geheel, om de stemming aan het doel te doen beantwoorden. Een half uurtje werd uitgerust, waar bij een kopje koffie met wat lekkers door de Wageningse supporters werd aangeboden. Daarna wandelde het gezelschap naar hotel „De Wereld", waar V.V.V. de Amsterdammers ont ving en vertelde, wat er in de historische capitulatiezaal op 5 Mei 1945 is geschied. Er was bijzonder grote interesse, wat bleek uit de vele vragen, die werden gesteld. Intussen was het weer opgeklaard en besloten werd, de excursie naar het Arbo retum toch te laten doorgaan. Prof. Venema, die zo bereidwillig was geweest, de trots van Wageningen, de hogeschooltuin, deze voetbalmensen te tonen, gaf reeds in de capitulatiezaal een uiteenzetting van hetgeen in het Arboretum te zien zou zijn en wat de opzet van deze tuin is. In het Arboretum werd het gezelschap, dat uit bijna zestig personen bestond, gesplitst: de professor nam de ene, en de heer Huiberts de andere helft voor zijn rekening. De reacties van de Amsterdammsrs op dit bezoek waren een zeer aangename verrassing. Men had aandachtige belangstelling verwacht: het werd blijdschap om de wonderen der natuur op deze vijf ha. Prof. Venema kreeg natuurlijk heel andere vra gen te beantwoorden van deze grotestadskinderen dan de ge bruikelijke bezoekers hem stellen, maar eruit bleek, dat zü alles goed in zich opnamen en straks in Amsterdam enthou siast zullen vertellen van dat bezoek aan die bijzondere tuin in Wageningen. Bij iedere boom en iedere heester hoort een verhaal en indien de professor alle vragen had moeten beant woorden, hadden de Amsterdammers nog in het Arboretum geweest, wanneer de wedstrijd al lang was geëindigd. „Wat- tieman allemaal in z'n hoofd heeft," merkte een juffrouw bewonderend op. Linnaeus' borstbeeld was een groot succes De Amsterdammers kwamen nu eindelijk te weten, naar wie de Linnaeusstraat is genoemd. Nog een korte wandeling langs de bergrand, waar het mooie uitzicht over de Betuwe werd getoond en de bezoekers gingen terug naar Negro. De wedstrijd ging nu de aandacht vragen. Na afloop daarvan was er nog een gezellig samenzijn met de Wageningse supporters, die ook content waren met de uitslag en het sportieve verloop. De voorzitters der beide supporters verenigingen, de heren Lafleur en Macquiné wisselden vrien delijke toespraken. Het denkbeeld van de heer Stellaard bleek in de practijk een enorm succes. Hiervoor hulde. De heer Lafleur heeft het goed begrepen: Kijk, zo komen er goede verhoudingen in de sport. We gingen altijd naar een voetbalveld, zagen niets van hetgeen eromheen was, merkten niets van de mensen daar. U hebt ons laten zien, dat er andere mogelijkheden zijn. U hebt getoond, dat zelfs op zo'n wedstrijddag nog iets cultureels kan gebeuren, zei de Amsterdamse voorzitter. (Uit „de Veluwepost") De Ajax-supportersschare, Ging in Wageningen op bezoek, Werden daar charmant ontvangen, Met koffie „zonder bon" en koek, Kijk, dat is een nieuwe lente, Een verbazend leuk idéé, Hulde Wagening-supporters, Hulde óók haar V.V.V. Waar de Mokumer van opkeek, Hem wel zeer bijzonder trof, Dat zij daar de proeftuin zagen, Onder leiding van een „Prof", De Amsterdammer is leergierig, Dat bemerkte hij al-dra, Maar de wijsheid huist in t Oosten, Dank, Professor Venema. Als „GroenWit" naar Amsterdam komt, Komen haar supporters mee, LAFLEUR zorgt voor een leuk programma, Hier is óók een V.V.V., Want de Ajax-club supporter, Heus, die weet wel hoe het hoort, En t is voetbal-propaganda, Van de allerbeste soort. TRIC-TRAC De supporters van Ajax die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 13