jgMLWEDfrRUD. jragyVERfLAGEN COPY. A J AX 2—Z.F.C. 2. Met een forse 6—1 hebben onze reserves de dito's van Z.F.C. naar de Zaan teruggestuurd. Reeds spoedig na het begin werd het eerste beleg voor de Zaanse veste geslagen, door felle attaques van Roozeboom en Bartels en even later volgde een gevaarlijke doorbraak van Karei ter Horst, dwars door het centrum. Het bleef echter nog bij gemiste kansen. Bartels probeerde daarop door de keeper heen te schieten en een voorzet van Roozeboom werd juist over de lat gekopt. U krijgt waarschijnlijk uit dit begin van ons verhaal de indruk, dat onze vleugelspelers een grote rol speelden in deze 61 overwinning en deze conclusie is juist, ondanks het feit, dat Bartels slechts weinige ballen goed aangegeven kreeg. Rooze boom was snel en doortastend en gaat, als hij té individueel spel weet te vermijden, een „Roze" voetbaltoekomst tegemoet. In onze verdediging blonk vooral Tony Jansen uit, die als stopperspil met goed kopwerk en flinke trappen z'n gebied schoonhield. Leentvaar behoefde voor de rust slechts eenmaal een kritieke situatie op te lossen en deed dit door een scherp geplaatste kopbal corner te tikken. Na een felle aanvalsstoot door het centrum, plaatste Roozeboom met een fel diagonaal schot of was het als voorzet bedoeld? de bal voor de eerste maal in het Z.F.C.-doel. Een rush van Roozeboom, on geoorloofd gestuit op de hoek van het strafschopgebied, lever de ons een vrije schop op, die, goed door Krist genomen, juist over de kruising werd gekopt. Een toevalskans door een mis ser in de Z.F.C.-verdediging, leverde nog juist voor het ingaan van de rust kritieke situaties op en een derde gemiste kans. Na de rust werd het vonnis over de Zaanse broeders snel voltrokken. Bartels bleef na een fel duel met de Zaanse back de bal behouden en plaatste voor doel, waar Moinat klaar stond: 20. Nog een rush van Bartels, een trekbal en Moinat maakte 3-0. Voor de afwisseling gleed hierop Roozeboom naar binnen en gaf Moinat de kans om 40 te maken. Bartels zelf scoorde hierop met een scherp diagonaal schot nummer 5 en even later was het weer Roozeboom, die, in een felle rush naar binnenkomend, de hele Zaanse defensie zo desorgani seerde, dat Moinat tenslotte de bal slechts in het lege doel te trappen had, 6—0. Dit hele verhaal van na de rust had zich in 20 minuten afgespeeld. Z.F.C. slaagde er nog in een verdiend tegenpunt te scoren, zodat het einde met 61 kwam. Adé. AJAX 2TJ.V.V. 2. Het begon zo hoopvol, een fris spelend tweede trok met volle trom ten aanval, en de U.V.V.-keeper kreeg een berg werk aan z'n winkel. Maar met uitstekend keepwerk en assis tentie van lat en palen, wist hij z'n doel schoon te houden. Focke als linksbuiten, gaf een voortreffelijk partijtje weg, herhaaldelijk brak hij door de U.V.V.-defensie, en liet een collectie voorzetten zien, die de fabrikant eer aan deden. Ook rechtsbuiten Roozeboom bracht vaart en verve in dit offen sief, en onze centervoor en binnenspelers kregen kansen als rijpe kersen, welke echter op de bekende haar na helaas niet werden geplukt, v. d. Horst gaf een serie lange pitten van linksbinnen naar rechtsbuiten, en de U.V.V.-achterhoede kon dit teveel aan zware kost niet dan met grote moeite verwerken. Wanneer echter de bal bij de U.V.V.-middenlinie kwam, pro beerde deze van alles om aan dit roffelvuur te ontkomen, en met uiterst snelle uitvallen probeerde haar voorhoede ons doel te belagen. Bap Frits en Boskamp, en in laatste instantie Leentvaar, pareerden dit offensief uiterst vakkundig, en iedere U.V.V.-aanval liep dood op dit hechte verdedigings-blok. (Wat trapt die Bep lekker uit, hij doet niet veel meer voor een de Munck onder Ofschoon we de felle wind tegen hadden, waren we bijna steeds in het offensief, en dë twee vol-treffers waren eigenlijk maar een schamele beloning voor de vele doelrijpe kansen. Na de thee spraken we af, nu eindelijk eens met scherp te gaan schieten, helaas, alleen een paar natte vuurpijlen van v. d. Horst waren het droevige resultaat. Onze linksbuiten had blijkbaar geen voorzetten meer voorradig, onze rechts buiten liep steeds in het off-side-valletje, en de links- en rechtsbinnen waren blijkbaar overwerkt. Wel scoorde center voor Moinat uit een scrimmage, maar dit wapenfeit kon toch niet verdoezelen dat het na de rust maar een sof-partijtje was. En daar U.V.V. door een misverstand in onze achterhoede wist te doelpunten, blies de puik fluitende scheidsrechter met een 31 stand in ons voordeel, inrukken. Ajacieden, laten we nu toch voor het vervolg afspreken dat een voetbalwedstrijd twee maal drie kwartier duurt, en de tweede helft voor de eerste zeker niet onder mag doen. We willen in het vervolg alleen maar volwaardige reserves in actie zien, laten we proberen er in het vervolg nog een schepje op te kunnen gooien. Afgesproken!!! De opstelling luidde: Leentvaar Fritz Boskamp Wenderhold Jansen Timp Rozeboom Huis Moinat Ter Horst Focken J. S. AJAX 4—HILVERSUM 3. Ons vierde speelde tegen Hilversum 3 en wist zowaar met één doelpunt, beide puntjes in de wacht te slepen, wat eerlijk gezegd wèl iets meer was als we verdienden. Hier is de opstelling: Rosendahl Boonstoppel Hardeveld Kleuver Eenennaam Behrens Groenewoud Dukker Schetters Kikkert Looyen P. Graafland In voetbalkunde waren we de Hilversummers zeker de baas, het tempo van de groen-witten lag echter beduidend hoger. Kom mannen, denk aan de training-avond hoor, we laten ons toch zo maar niet in het hoekje drukken? Er is van dit vierde heus wel een uitstekend geheel te maken, maar ausdauer en snelheid moeten dan toch belangrijk worden opgevoerd. En geen lijf-aan-lijf-werk Ajacieden, laat de bal toch potverkoffie het werk doen, en breng dan meteen wat meer afwisseling in jullie aanval. Want het is héél aardig als b.v. Dukker met een klein tikje de bal aan z'n rechtsbinnen geeft, zelf vrijloopt, en dan natuurlijk de knikker weer terug verwacht, maar dit recept moet toch niet tot in den treure worden herhaald. Ook moet een centervoor z'n vleugels van lange ballen voorzien, en kopwerk niet schuwen. Bij jde juniores heb ik Kikkert zo vaak bewonderd om zijn snelheid en spel-opvatting, zèt hem op Boy en witte muizen. Ook Pieters Graafland moet véél brutaler worden, je juniores-tijd is nu voorbij hoor, en die vele hak-trucjes leiden tot niets, vooral niet als deze steeds worden herhaald. Maar leer gerust in eigen snelheid en schot meer vertrouwen te krijgen, ik weet dat je het kan, en een doelpunt van een buitenspeler telt óók hoor. Keeper Rosendahl, een tien voor z'n keepwerk, ofschoon juf frouw Fortuna deze wedstrijd wel bijzonder op je was gesteld. Enfin, dat heb je als je een knappe snuiter bent, moet je maar denken. Vooral vóór rust was het een enthousiast partijtje, gelukkig hield de scheidsrechter de touwtjes behoorlijk strak, daar er anders zeker brokken waren gevallen. Kikkert wist met een goed geplaatst schot de vijandelijke keeper te pas seren. In de tweede helft gooide Hilversum er nog een schepje op, en lieten we ons teveel in het defensief dringen. Behrens liet als stopper weer een prima partij zien, en Schetters demon streerde dat hij het spek vast niet van z'n beschuitje laat peuzelen. Onze achterhoede kreeg overwerk, maar met Remy aan het hoofd, wisten we stand te houden, en toen de Ref het eindsignaal liet weerklinken, waren we twee puntjes rijker. Go on, Boys. J. S. De copy voor het volgend cluborgaan wordt gaarne ingewacht vóór 26 October a.s. bij de Redactie.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 12