Café VERWOEST De supporters van Ajax die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd de bal verwachten. Overigensold chap, het ,,Ajax-Nieuws" staat voor je open. Als jij een voetbal-,,grapjas", die een serie nonsens lanceert, van repliek wil dienen, dan graag. Klokke half twaalf gaf Koolhaas de laatste hamerslag en mochten we met de wetenschap, dat voor seizoen 1950/51 alles weer aan kant is, er eentje op de valreep pikken. Dat deden we dan maar. Cor van der Hart heeft de amateur-voetbalschoenen uitge trokken en is naar Frankrijk gegaan om daar met tegen een bal trappen de kost te verdienen. Jammer voor onze club, maar honni soit qui mal y pense. Wij, voor ons, hebben niets op met beroepsvoetbal, dat is bekend, doch als een jongeman kans ziet, in het buitenland met voetbal een dikke boterham te verdienen en daarbij innerlijke vrede vindt, dan zou het dwaasheid zijn om zo'n jongeman daar hard over te vallen. Laten we hopen, dat het Cor in den vreemde goed gaat en als zijn rol in de voet balwereld is uitgespeeld, de schapen bij hem op het droge staan. Op 13 Augustus 1.1. is ook voor onze club de bal weer gaan rollen. Een op papier sterke combinatie trok naar het Vic- toria-tournooi om daar met 31 van Hilversum te verliezen. Te Laren, tegen de club van die naam, brachten wij een com binatie in het veld, hoofdzakelijk bestaande uit spelers van het derde elftal. Qok hier werd het een nederlaag voor rood wit (1—0). Het eerste elftal werd uitgenodigd om Kick Smit te helpen uitluiden. Kick had n.l. de wens te kennen gegeven zijn voet balloopbaan te besluiten en dat moest natuurlijk via een af- scheidswedstrijd gebeuren. Onze club viel de eer te beurt daar aan mede te werken en dies toog onze ploeg naar het Haarlem- veld. Een dikke tienduizend toeschouwers deden dat ook, zagen en hoorden de sympathieke Haarlem-speler huldigen. Koolhaas bleef natuurlijk niet achter, zei o.a., dat hij het jammer vond, Kick niet meer op de velden te zien dartelen en dat het hem speet, nu wij naar het Oosten zijn verbannen, Haarlem als tegenstander te moeten missen waarna een boeiende en van beide kanten goed gespeelde match, de rood-broeken een 32 overwinning bracht. Kick Smit had zich geen beter afscheid kunnen wensen. E.D.O. kwam de Zondag daaraan volgende bij ons een partij sparren. Vier a vijfduizend liefhebbers waren er getuigen van. Van der Pol, Potharst en Hans Boskamp vormden de achter hoede; Krist, Looyen en Van der Hoeven de middenlinie en de voorhoede (van rechts naar links) bestond uit Drager, Bou- wens, Michels, Van Dijk en Bartels. Of dit het team voor de nieuwe competitie wordt, zullen we moeten afwachten. In ieder geval deed deze nieuwe combinatie het niet slecht. Er zit wat in. Door doelpunten van Michels, Drager en Van Dijk, waar E.D.O. twee stuks tegenover stelde, beleefden we onze eerste zege in het nieuwe seizoen. Dat er nog velen moge vol gen, mannen. De eerste ronde voor de A.R.O.L.-beker bracht ons elftal tegenover H.F.C., de pas gepromoveerde tweede klasser. Het werd 5—0, een uitslag, die voor zichzelf spreekt en duidelijk laat zien, dat er toch nog „klasse-verschil" bestaat. De juniores namen deel aan het tournooi van D.W.S., wonnen de le prijs. Vier matches gespeeld, vier gewonnen; score: 14 goals vóór en 1 tegen. Daar zit dus weer muziek in. Een combinatie en het vijfde elftal trokken naar Alphen aan de Rijn (Alphen-tournooi). De combinatie verloor van D.O.S. 2, doch bleef tegen Xerxes 2 om de derde prijs in de meerderheid. Het vijfde moet een buitengewoon goede partij weggegeven hebben. Jan Schoevaart vertelt elders in dit blad er meer van. Nog een korte ruk en de strijd om de knikkers gaat weer beginnen. De eerste tegenstander, die we te bekampen krijgen komt uit het Oosten. A.G.O.V.V. We behoeven elkander niets wijs te maken, maar dat wordt „aanpakken geblazen". Twee jaar geleden waren de „Blauwen" de bekende bijnaam van de A.G.O.V.V.-ers jkampioen. Volgens hun clubblad zijn ze dit seizoen het een en ander van plan. Lusten ze het Westen wel. Vooral vanwege die beroe(r)mde suprematie van ons district. Alleen is het jammer, dat die suprematie al lang en breed verleden tijd is. Als je echter de naam van „vroeg op staan" hebt, kom je nooit te laat. Zullen we die extra last wel mee moeten torsen. Enfin, mannen, daar zetten we ons dan maar overheen en als we van de eerste- tot de laatste minuut met onverzettelijke wil strijden, kunnen we het een heel eind schoppen. Zaak zal het echter zijn, het niet in individuele pres taties te zoeken, contact met de tegenstander tot een minimum te beperken en via de weg van snelheid en combinatie succes trachten te boeken. Vooral de „lichtgewichten" in onze ploeg zullen het in die richting moeten zoeken. Zondag j.l. tegen V.V.A. om de A.R.O.L.-beker hebben we de generale repetitie gehad. Dat het daar van onze kant niet best is geweest, be wijzen de cijfers. Dolf Desmit was er getuige van, dus mag hij vertellen hoe de tweede klasser uit West ons elftal even af droogde. Prettig werk! Zelf waren wij natuurlijk bij .de jeugd. Tournooi van Water graafsmeer. Tweemaal achtereen hadden onze juniores de cup gewonnen en vandaag kon dat dingetje ons eigendom worden. Om maar met de deur in huis te vallen; de beker van onze buren staat voor goed in onze prijzenkast. De eerste match ging tegen D.W.V. We wonnen met 10, maar het spijt ons te moeten zeggen, dat het een zeer onaangename match was. Verleden week, in het tournooi van D.W.S., was het van het zelfde laken een pak. Ook daar boterde het niet tussen D.W.V. en ons team en als voetbal van dit kaliber propaganda voor de voetbalsport moet heten, kunnen we beter met jeugdvoetbal- tournooien ophouden. Vele jongens hebben zich reeds van voet bal afgewend, zijn andere sporten gaan beoefenen. We kunnen deze knapen helaas geen ongelijk geven. De gebezigde taal en voetbalmanieren van sommige „heertjes" is zo beüeden peil, dat de opvoedkundige waarde van onze sport, waarmede zo vaak geschermd wordt, meer dan een aanfluiting is. Van alle kanten krijgen we bij het einde van het seizoen uitnodigingen om aan tournooien deel te nemen. De ervaringen van de laatste tijd kunnen aanleiding zijn, onze deelname tot een minimum te beperken. De tweede match (Spartaan) bracht een gelijk spel (11) en daar D.W.V. van de rood-broeken had gewonnen, zaten onze jongens in de finale. D.W.S. was de mede gegadigde voor de beker. Na een vervelende partij voetbal, herhaaldelijk onder broken voor het oplappen van gewonde spelers, kwam met een 40 overwinning voor ons team het einde. De wedstrijden tegen D.W.S. hebben altijd een prettig verloop. Helaas werd in deze match van het goede pad afgeweken. Een van onze spe lers was hiervan de oorzaak. Captain Theo de Groot bood hier voor bij de uitreiking der prijzen zijn excuses aan, wat door de voorzitter der jeugdcommissie van Watergraafsmeer zeer werd gewaardeerd en door D.W.S.' aanvoerder als „good-sport" on middellijk geaccepteerd. Zo behoort het, en jongens, laat het voor jullie een aanwijzing zijn, om onder alle omstandigheden „good-sport' te blijven. Verlies nimmer je goede humeur, ook al demonstreert een tegenstander een speelwijze, die je niet aanstaat. Betaal nooit met gelijke munt, ga geen eigen rechter spelen, laat de rechtspraak aan de scheidsrechter over, die is daarvoor aangesteld en vergeet vooral niet, dat de man met de fluit het leiden van een wedstrijd voor zijn genoegen doet. Dat weten jullie natuurlijk allemaal wel, maar een opfrisser, ook op dit gebied, kan nooit geen kwaad. Eddy Pieters Graafland heeft zijn doel weer keurig ver dedigd, stopte zelfs een penalty. Liet in drie matches slechts een onhoudbaar schot passeren, 't Was weer dik in orde, Ed. Rob Dukker en Quakernaat speelden eveneens een goede partij. Rob kon ons echter het meest bekoren. Alleen moeten jullie meer je doelman beschermen. De halflinie, bestaande uit Sas, De Groot en Haarms, heeft veel bijgedragen tot het binnen halen van de beker.» Verdedigend speelde Sas heel goed, doch het plaatsen van de bal naar een vrijstaande clubgenoot is nog voor veel verbetering vatbaar, boy. Theo de Groot, voor deze gelegenheid optredend als spil deed het best (je dankwoord bij de ontvangst van de beker was niet gek, Theo). Bob Haarms kon vandaag van de bal nogal moeilijk afscheid nemen, dat ging verleden week beter. Overigens geen klachten, Bob. Draayer was vandaag minder op dreef dan verleden week. Meer op de vleugel blijven, boy en niet steeds naar binnen bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 6