L.\n We zijn weer voor een jaar geprolongeerd. Net zo min als voor de andere baantjes, die eens per jaar in onze club vacant zijn, waren er liefhebbers voor het,,Ajax-schrijfwerk". Teken van decadentie, of teken van ,,ze doen het toch maar best" Zoekt U het zelf maar uit! Dolf Desmit, Jan Schoevaart en onze weinigheid zullen de rood-witte krant dus weer moeten vullen. Nou, vrienden, met alle liefde, maar helpen jullie ook eens een handje mee. Van Tuyl, Vlokkie, Vlinder, Le Marche, onze vaste medewerkers, hebben hun honorarium al ge toucheerd wij betalen vooruit dat zit dus rustig. Wim Schoevaart en Fox aangenomen, dat ze dit seizoen weer in de voetbalschoenen stappen klimmen natuurlijk ook in de pen, maar, en nu komt het, dat is niet genoeg. Dat handjevol penneridders kunnen we moeilijk ,,de-stem-van-Ajax" noemen. Hoogstens een piepstem. Alles bij elkaar, hebben wij zo onge veer 1200 lieden, die met een Ajax-diploma in hun zak lopen. Nou, laten we wel wezen, daar moet toch een sonoor geluid uit te pompen zijn. Come on, folks, zeg ook eens wat, via het ,,Ajax-Nieuws". Laat de schrijfmachines ratelen! Die Jaarlijkse Algemene Vergadering was zo gebeurd. Marius deed het op z'n sloffen. Practisch niks te reclameren. Frans Couton, moest ie dank zeggen voor de bewezen diensten. Frans achtte zijn tijd gekomen. Jaren lang, als we de plank niet mis slaan, zegge en schrijve zes en dertig jaren, heeft Frans de Ajax-zaak trouw en naar eer en geweten gediend. Op de eerste plaats was hij één van de kerels, die Ajax, via de „gouden- ploeg" op de hoogste top van het Nederlandse voetbal brachten en op de tweede plaats heeft Frans zich èn als bestuurslid èn als lid van de elftalcommissie in een lange reeks van jaren zo verdienstelijk gemaakt, dat hij het is alweer lang geleden tot ere-lid werd benoemd. Frans vond het nu welletjes, een besluit, dat te betreuren valt, maar dat we hebben te accepteren en te respecteren. Koolhaas heeft Couton, staande de vergade ring, bedankt voor al hetgeen hij voor Ajax deed en wij willen het gaarne van deze plaats nog even onderstrepen. Frans, wij weten ons de tolk van de Ajax-familie, als wij je langs deze weg nog eens dank zeggen voor al het werk, dat je in het belang van onze club verzette. Nu, meer uit de verte, ga je de Ajax-machine bekijken, met je hart zal je er echter vlak bij blijven en mocht de club je steun niet kunnen missen, och, dan zal er niet eens een dringend beroep op je gedaan moeten wor den, dan kom je bij de eerste „waarschuwing" wel. Frans, be dankt en tot opde tribune! Arie de Wit neemt nu de plaats van Frans Couton in. Dat is Arie best toevertrouwd. Loopt ook al zo'n dikke dertig jaren mee, weet dus, met een variant op de hoed en de rand, het een en ander van de bal en de veter af. Het baantje secretaris jeugdcommissie heeft hij overgedragen aan Theo Muller. Dat hadden we, naar twee kanten gemeten, slechter kunnen treffen. Aan de ene kant Arie, van de jeugd naar de seniores, die kent hij van haver tot gort en aan de andere kant Theo. Ook al een ,,bordjesclub"man. Zijn huis staat hemelsbreed een paar meter van ons stadion, vrije tijd heeft hij plenty, de jeugd kent onze nieuwe secretaris op z'n duim, zijn vrouw loopt met Ajax weg; noem ons de man, die béter voor deze job geschikt is. Bovendien Willem Gupffert propos, dat wist U misschien nog niet, maar Willem heeft weer zo'n lol in de voetballerij gekregen, dat hij alleen in ons stadion te spreken is tijdens het zonnebaden met Jack Reynolds, of tijdens de training der Ajax-jeugd, waar aan onze rappe linksbuiten van weleer met raad en daad deel neemt. Gewoonweg een lust om naar te kijken en slank dat ie wordtdat voetjebal is toch maar vergeef ons de uit drukking een „jofel-sportje". Maar we wilden eigenlijk zeg gen: bovendien is Willem Gupffert vlak bij de hand om Theo te assisteren en daar twee nog altijd meer weten dan één, kun nen we veilig aannemen, dat het secretariaat, afdeling Ajax- jeugd, in goede handen is. Succes, Theo! Aan Arie, bij z'n overstap, nog een saluut. Vele jaren is Arie lid van de jeugd commissie geweest, èn als gewoon lid èn als secretaris. Hij deed het werk, dat aan dat baantje verbonden is, met liefde en met kennis van zaken. Het gepasseerde seizoen namen zijn dage lijkse werkzaamheden zoveel tijd in beslag, dat het voor Arie haast onmogelijk werd, om het secretariaat wat per slot van rekening toch maar liefhebberijwerk is waar te nemen. Noodgedwongen heeft hij er het bijltje bij neer moeten leggen en afscheid van het jeugdwerk genomen. Jammer, maar niets aan te doen. Arie, van deze plaats een woord van dank voor het vele werk in het belang van de Ajax-jeugd en in het belang van de club verricht. Ook namens de jeugdcommissie onze dank voor de prettige samenwerking en de vriendschap in de loop der jaren ondervonden. Net zoveel succes bij het „grote mannen-werk" als bij de jeugd. Misschien bent U niet naar de jaarvergadering getogen. Hadt U een geldige reden om weg te blijven, maar interesseert het U toch om er nog iets naders van te weten. Dat is dan rap verteld. De notulen van de vorige vergadering werden, na een interruptie, goedgekeurd. Roelof had er weer een hele kluif aan gehad. Hulde! Het verslag van Elzenga een boekdeel tot in de puntjes verzorgd. Hadt U het anders verwacht? Wij ook niet! Een ratelend applaus zo gebeurd beloonde het werk van dagen. Toen kwam de penningmeester. Een lawine van cijfers. Het bedrag, dat de gemeente aan vermakelijkheids belasting ontvangt, zal je op de bank hebben staan. Een onbe zorgde „ouwe-dag" noemt men dat. Als je zo je oor te luisteren legt, dan brengt dat amateur-clubje van ons toch bij heel wat lieden dik geld in het laadje. De schilder, de timmerman, de loodgieter, de tuinman, de tram etc. etc., zo gek kan je niet opnoemen, of er wordt aan ons verdiend. Begrijpt U nu, dat er nog lieden zijn, die nota bene dik aan ons verdienen, die het amateur-voetbal gaarne zagen verdwijnen? Wij niet. Prof voetbal zou voor niemand veel ruimte meer laten, ook niet voor hen, die het propageren. Een goed geleide profclub neemt alles in eigen handen, tot de pers en propaganda toe. Dat is zakelijk en Hollanders zijn nu eenmaal erg zakelijk, veelal zakelijker dan buitenlanders. Dat is het verschil. Wim Volkers, geassisteerd door Dukker, had weer een pracht balans in elkander gezet. Volgens de Kascommissie was er geen speld tussen te krijgen en aangezien daar mannen in zaten, die op financieel gebied hun weetje weten, kon Wim onze klateren de hulde in ontvangst nemen. Tussen twee haakjes, niettegen staande de kostbare viering van ons 50-jarig bestaan is onze club, dank zij het beleid van het bestuur, nog kerngezond. Dat weet U dus alweer. Marius had het druk met huldigen. Op de eerste plaats al de kampioenen. Zij kregen een keurig uitgevoerde presse- papier. Ook de elftal- en jeugdcommissie moesten zo'n sieraad voor de schrijftafel in ontvangst nemen. We deden het van harte, stelden de geste zeer op prijs. Toen kwam Joop Bieshaar aan de beurt. Joop is ook al een dergenen, die bij Ajax een baard hebben gekregen. Hij pilde al tegen een rood-wit balletje, toen velen van de huidige eerste elftalspelers nog niet over een rammelaar lagen te denken. Enfin, hij pilde zich zelfs nog in het eerste elftal, ging toen jeugd- en senior-elftallen samen stellen, totdat een ziekte hem jaren aan het bed kluisterde. Thans is Joop gelukkig weer hersteld en in ons midden terug gekeerd. Het bestuur, overwegende de vele diensten de club bewezen, kwam met het voorstel, vriend Bieshaar tot Lid van Verdienste te benoemen en begrijpelijkerwijze was niemand tegen. Zo is Joop dan in de rijen der Ajax-gedecoreerden op genomen, waarmede wij onze oude strijdmakker van harte feliciteren. Elftalcommissie A bleef zoals zij was, n.l. de heren Anderie- sen, Brokmann Sr., Keizer en de elftalcommissie B bestaat nu uit de heren Schetters, Twelker en De Wit. Succes, gentlemen De controle op onze financiën is voor dit seizoen in handen gekomen van de heren Exman, Van der Breggen en Ingenbleek. Weer drie van de oude garde, waarop we kunnen rekenen en vertrouwen. De leiding van Cricket, Honkbal en Basketball blijft in han den van de heren Dukker, Van Tuyl en Schalm. Ook dat zit dus weer goed, alleen wensen wij Van Tuyl en z'n mannen meer succes dan het gepasseerde seizoen. De rondvraag bracht weinig of geen beroering. Er werden enige vragen gesteld, die Koolhaas vlot wegveegde. Tjerk de Munnink was het "niet eens met ons clubblad, vond er te veel voetbalpolitiek in. Nou, dat is een kwestie van appreciatie, maar iedere vogel zingt nu eenmaal met de bek, die moeder hem meegaf en wij hebben de onhebbelijke gewoonte om precies te zeggen waar het op staat. Toegegeven, Tjerk, dat is voor sommige lieden niet altijd prettig, maar hij, die voetbalt, moet

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 5