OUVERTURE. &OU De zomer van 1950 zit er al weer bijna op en deze bracht ons helaas héél veel natte vacantie-dagen. Deze vochtigheid bezorgde de velden laat dit dan maar de goede zijde van deze overtalrijke zondvloeden zijn een prachtige grasmat, ook onze terreinen zien er weer prima uit, en als oud-speler zou je zo wel weer een balletje willen gaan trappen. En natuurlijk zouden we haast zeggen, heeft Ajax de strijdbijl weer opgegraven, om het nieuwe seizoen weer behoorlijk voor de dag te komen. Want oefening baart kunst, en voordat Koning Voetbal weer officieel gaat rollen, is er al weer menig zweetdruppeltje gevallen. De nieuwe indeling van de competitie kan onze goedkeuring niet wegdragen, ons fel protest hiertegen werd helaas zonder meer afgewezen, en we blijven dus mét D.W.S., het Gooi en D.O.S., bij het Oosten ingedeeld. Natuurlijk heeft voor velen ook dit nieuwe zijn bekoring, daar we nu tegen min of meer onbekende tegenstanders in het strijdperk moeten treden, maar de vele en verre uit-wed- strijden zijn vast geen pretje, terwijl ook het harde speltype ons niet ligt. En daar in de toekomst de degradatie-wedstrij den zijn afgeschaft, kan de strijd om de punten alleen nog maar een tikkeltje zwaarder worden. Ook voor onze trouwe supporters wordt het haast onbegonnen werk om voortaan ons team op al zijn uitwedstrijden te vergezellen, want om der gelijke escapades te kunnen financieren is minstens een Minister-salaris nodig. Erg jammer, want voor onze jongens was dit medeleven altijd een prachtige ruggesteun, die wij node zullen moeten missen. Laten we er maar het beste van hopen, vertrouwen op eigen kracht, ende lonkjes van Juffrouw Fortuna dubbel waarderen. Laat -men vooral niet denken een gemak kelijke afdeling te hebben getroffen, integendeel we gaan een zéér zwaar seizoen tegemoet en zullen alle zeilen moeten bij zetten om het Ajax-scheepje de goede koers te laten houden. Onze elftal-commissie wensen wij kracht en sterkte toe, en al onze spelers verwijzen wij naar de trainingsavonden, en laat dit u een troost zijn Jong-Ajax, nog nooit werd een ster in onze gelederen niet ontdekt. We begonnen tegen Haarlem met een friendly-game, waarin de geweldenaar Kick Smit werd uitgeluid, en welke wedstrijd door ons met 32 werd verloren. Ons team maakte de indruk niet slecht te hebben overzomerd. Helaas liep Brockmann al spoedig een blessure op, en laat het zich aanzien dat deze altijd hardwerkende Ajacied, wel een poosje uitgeschakeld zal zijn. Een spoedige beterschap zij hem gaarne toegewenst. Door afwezigheid van Michels trad Bouwens nu als aanvalsleider op, en hij deed het zeker niet slecht. Zijn sprint moet nog wat feller, en zijn spelverdelen nog wat listiger worden, maar Keulen en Aken zijn óók niet op een dag gebouwd. Hetzelfde recept geldt voor onze Junior-linksbuiten Bartels. Ook deze werd op zijn kunnen getest, en als hij tijd krijgt zich in te spelen, komt hij er zeker. Hij heeft twee benen, is behoorlijk snel, en ook zijn voorzetten mogen er zijn. Natuurlijk heeft hij de hulp nodig van zijn geroutineerde clubvrienden, maar dan komt het best in orde. En dit geldt ook al voor Jan Looyen, die wel licht de zware taak krijgt toegewezen v. d. Hart als spil te vervangen, óf de linksback-plaats te vervullen. De maarschalk staf heeft Jan zélf in zijn ransel. Z'n kopwerk is prima, trap pen kan hij waarlijk wel, maar hij is nog niet agressief ge noeg. Hij mag de kaas niet van z'n boterham laten eten, en zo af en toe geeft-ie wel eens een hele Edammer cadeau. Dus voortaan geen getreuzel Boy, en let op de signalen van je keeper. Het was een drukbezochte en als altijd sportieve wed strijd, die publiek en spelers boeide. Tegen E.D.O. werd het een gezapig oefenpartijtje zonder meer. De temperatuur was nog niet geschikt voor voetbal, toch werd er zo af-en-toe aardig gecombineerd. Michels was weer van zijn vacantie-trips terug, en ofschoon hij diverse ponden is aangekomen, was hij een geduchte versterking voor onze voorhoede, die nu bestond uit Bartels, v. Dijk, Bouwens, Michels en Drager. De halflinie werd gevormd door Christ, daar v. Stoffelen nog een weekje vacantie had genomen Looyen en v. d. Hoeve, terwijl Boskamp op de rechtsback plaats een trial kreeg met Potharst als partner, en v. d. Pol het doel verdedigde. Helaas was de temperatuur aan de hoge kant, en dan valt het altijd moeilijk om de spelers juist te beoordelen. Ook de ware animo was er nog niet, en de cadans was maar al te dikwijls zoek. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat er zo af en toe niet aardig werd gecombineerd, maar de avondwedstrijd tegen Haarlem was toch van beter gehalte. Wél wonnen we deze oefenpartij met 32, maar een grote indruk maakte beide teams nog niet, ofschoon Schijvenaar als rechtsbinnen ook nu weer liet zien dat zijn bal-contröle perfect is en zijn schot ook nog dodelijk kan zijn. Het AROL-tournooi bracht ons tegen the good-old H.F.C., die er het afgelopen seizoen in slaagde, weer naar de tweede klasse te promoveren. Helaas de grote dagen van Mannes Franken c.s. zijn nog niet teruggekeerd, ofschoon er weer genoeg fris jong bloed door deze prachtige club uit de Haar lemmerhout stroomt. Zelfs de grootste Nurks zal het met ons eens zijn, als we hun jonge doelverdediger v. d. Lee een pluim op z'n voetbalcap steken. Zeker hij moest vijf maal vissen, maar onze voorhoede was gesteund door een prima half linie weer behoorlijk op dreef, en Michels begon met een poeier waarin blijkbaar atoomkracht was verwerkt. Bedien s.v.p. al onze voorhoede spelers eens met dit recept Rinus, met dat losse geflodder moet het nu maar eens uit zijn. De punten bleven dus bij ons, en we zullen volgende week nog eens op de Amstelveenseweg aan moeten treden, nu tegen V.V.A., die er vanzelfsprekend ook alles op zal zetten om een spaak in ons overwinningswiel te steken. Met onze reserves waren we nog in Hilversum, Laren en Alphen a. d. Rijn op bezoek. Van Hilversum verloren we met 31, en in Laren werd met 21 het onderspit gedolven. Het waren behoorlijk harde wedstrijden, wel niet unfair, maar tegenstanders die het devies wèg is wég en d'r bovenop jon gens, huldigen. Vooral in Hilversum ging het stevig toe, maar gelukkig was de scheidsrechter prima en zonder ongelukken konden we naar huis terugkeren. In Laren waren de weer goden helemaal tegen ons, het veld was door een zware bui alleen nog maar geschikt voor waterpolo, en daar de tegen partij beter kon duiken als wij, trokken wij met 21 aan het korste eindje. In Alphen a. d. Rijn kregen onze reserves van D.O.S. uit Utrecht met 10 op hun voetbal-pantalon, maar voor het zelfde geld had de prijs ons ten deel kunnen vallen. Helaas miste v. d. Horst een penalty, maar groots was ons spel toch nog niet. Het ging 's middags tegen Xerxes 2 een héél stuk beter, en we wonnen deze enerverende kamp met 43. Het was een fris partijtje, en in deze vorm spelende ben ik voor ons tweede niet bang. Boskamp speelde een prima partij, ook Roozeboom kwam uitstekend voor de dag. Nog wat trainen knaap, je bent snel genoeg, maar je schot dient nog wat bijgeslepen, en ook je voorzetten zijn nog niet helemaal op maat. Na de rust speelde Anderiessen rechtsbinnen, hij deed het lang niet slecht. Ook Schoordijk was bijzonder op dreef, en verdient een tien voor zijn zwoegen en sjouwen. Ook ons vijfde elftal speelde te Alphen a. d. Rijn een demon stratie-partijtje, en de manier waarop deze heren zich van hun taak kweten, was gewoon een openbaring. Wim Schoe- vaart als captain gaf als altijd het goede voorbeeld, en het tweede elftal van Alphen dat ons vijfde waarschijnlijk als een zacht eitje beschouwde werd gewoon van de'kaart gespeeld. Het was werkelijk een lust dit vijfde te zien spelen. Echt voetbal uit de Reynolds-school, geen voet kreeg Alphen aan de grond, en ik hoop maar dat onze jongens deze vorm zullen weten te bewaren voor de a.s. competitie. Met 31 werd gewonnen, maar het zijn niet de cijfers die veel zeggen, de wijze waarop deze overwinning werd bevochten is ditmaal véél meer waard. Sterren waren hier niet, daar het gehele Bestelt Uw KANTOORARTIKELEN bij - /7 0 4?ss f de vakman en U kunt op een goede service rekenen Weteringschans 223, Tel. 39596-31842, Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 2