ralace - Bar Dancing Thorbeckeplein 16 ander aanzien te geven. Met 205 verlieten Van der Velden en zijn clubvrienden glimlachend het terrein. Een leuk gebaar was het, dat O.V.V.O. onze aanvoerder bloemen aanbood. Aan dit kampioenschap werkten meeC. ten Hoonte, F. Ipen- burg, Th. v. d. Velden, D. Staphorst, H. Abraas, G. C. Massing Holsteyn, J. D. Koopman, C. Geelhuizen, R. Bartelsman, W. Meeusen en voorts B. K. Been en W. Bijl. Onze gelukwensen, mannekes Zondag 16 Juli werd op drie velden van de Stichting Voor land voor de zevende maal het Ajax/V.V.G.A.-jeugdtournooi gehouden. Te elfder ure nam H.C.K. de plaats van Water graafsmeer in. Door de zeer sterke bezetting gaven tal van wedstrijden uitstekend spel te zien. Voordat de demi-finalisten bekend waren, dreigde dit tournooi letterlijk en figuurlijk in het water te vallen. Na een vrij lang oponthoud konden de wed strijden gelukkig worden voortgezet. Evenals in het R.C.H.- tournooi bleken de Haarlemse ploegen in het algemeen sterker te zijn dan die uit de hoofdstad. Ook nu voerde R.C.H. de boventoon, gevolgd door E.D.O., Schoten en H.H.C. Ajax klopte H.C.K. met 41, doch tegen E.D.O. konden onze jongens het niet bolwerken (15). De extra-prijs, een Amerikaanse juniores-knuppel, uitgeloofd voor het negental dat de beste indruk maakte, waarbij gelet werd op kleding, spelopvatting, sportiviteit en gedrag, viel H.H.C. ten deel, al gooide ook Ajax hoge ogen. Doordat de verliezersronde en de finale gelijktijdig werden gespeeld, kwam aan deze jeugddag vlot een einde. Ondanks het ongunstige weer, ten gevolge waarvan er niet zoveel publiek was als in voorgaande jaren, mag deze sport gebeurtenis geslaagd heten, getuige ook de woorden van dank van de aanvoerders der clubs, die in de prijzen vielen. De commissie is op haar beurt dank verschuldigd aan de ver eniging Watergraafsmeer voor het belangeloos beschikbaar stellen van haar terrein, aan de heren Hellingman en Grooten- boer voor het verlenen van de eerste hulp en last but not least aan de scheidsrechters, van wie sommigen de hele dag in touw zijn geweest. Zij denkt hierbij in het bijzonder aan de Haar lemse scheidsrechters Hartgers en De Groot. Het bestuur en de jeugdcommissie van de N.H.B. gaven o.a. van hun aan wezigheid blijk. Wim Prins en gedeeltelijk ook Jan ter Heide verdedigden de Amsterdamse kleuren in de jaarlijkse stedenwedstrijd tegen Haarlem. De ploeg uit de Spaarnestad was iets sterker (23). Van Tuyl fungeerde als veldscheidsrechter. Op de wedstrijd AjaxO.V.V.O. schijnt het noodlot te rusten. Werd dit treffen in het vorige seizoen een keer afgelast, dit jaar moest zelfs tweemaal van spelen worden afgezien. Zater dag 2 September dreigde Pluvius opnieuw als spelbreker op te treden. Verschillende plassen maakten het binnenveld voor honkbal ongeschikt. Daar de hoofdscheidsrechter het met het oog op een tijdig einde van de competitie wenselijk achtte, dat de wedstrijd toch plaats vond, werden dank zij de mede werking van voorzitter Koolhaas de honken aan de andere zijde van het veld neergelegd. Mede door verkeerde bericht geving in een der dagbladen, waren hoofdzakelijk de getrouwen van beide clubs aanwezig. Onze oud-honkballer Bremer gaf Vraagt Uw aandacht voor De verlichte glazen dansvloer - Enig in Nederland met le klas Radio.artisten Geopend van 82 uur 's nachts eveneens van zijn belangstelling blijk. Derde honkman Kraan had zich blijkbaar door het slechte weer laten afschrikken. Moge dit een les voor je zijn geweest, André! Ondanks de drassige grond stond de wedstrijd op een goed peil. Het veldwerk heeft er nagenoeg niet onder geleden. Slechts het honklopen ging met moeilijkheden gepaard. Dit on derdeel is bij ons toch wel zeer slecht verzorgd. Niet alleen zitten wij erg dun in de sprinters, doch de meesten hebben ook van „timen" weinig kaas gegeten. Voorts besteedt een enkeling nog heel weinig aandacht aan zijn schoeisel. Trouwens, dit is niet een op zichzelf staand geval. Hoe vaak ziet men niet jongelui met gymnastiekschoenen aan op een vochtige grasmat verschijnen? Wil men de sport goed beoefenen, dan dient men er ook iets voor over te hebben. Maar nu ter zake. Meijer, de snelste loper der gasten, kreeg terstond 4 wijd toegewezen, doch zijn op hem volgende clubgenoten gingen door keurig veldwerk uit. Los opende voor ons met een honk- slag, doch ook hij kreeg geen gelegenheid zulks met een punt te bekronen. De tweede inning van O.V.V.O. was spoedig voor bij. Een door de wind gedragen bal van C. Urbanus was een prooi van Neefjes. Van Lobberegt zorgde voor de rest. Ajax verging het niet beter. Neefjes boekte een nul wegens het zich niet houden aan de 1 m.-lijn. Een dergelijke fout mag vooral in de eerste klasse toch eigenlijk niet meer voorkomen. Jan ter Heide was niet vlug genoeg op het 2e honk en Hordijk ver dween op 3 slag. In de 3e slagbeurt kwam Meijer vrij fortuin lijk op de honken. Zijn tik was te kort om tijdig het le honk te halen. De veldscheidsrechter had evenwel tevoren „stop" geroepen, zodat O.V.V.O.'s catcher opnieuw zijn geluk mocht beproeven. Nu bracht hij het tot een veilige honkslag en kon door een „schijnbeweging" rustig naar het 2e honk doorgaan. Bij het stelen van het 3e kussen gleed hij onder de hand van Prins door. De vinger van de veldscheidsrechter ging echter omhoog. Prins gaf daarop te kennen, dat hij zijn tegenspeler niet getikt had, zodat deze toch loon naar werk kreeg. Bravo, Wim, zo hoort het! Helaas, jouw voorbeeld vindt niet altijd navolging. In de 4 e ronde kwamen de gebroeders Urbanus door foutjes op de honken, evenals Roosendaal, die nadat Weij was uitgeschakeld, een vrije loop had weten af te dwingen. Van Lobberegt onderschepte daarna een klap van Regeling en gooide vlug naar vanger Ter Heide, die slechts de plaat had aan te raken om C. Urbanus te doen uitgaan. Onze aanvoerder had ook nog tijd om Regeling op het le honk een nul te be zorgen. Door toedoen van Meijer kon O.V.V.O. halverwege de strijd een 20 voorsprong noteren. In de 6e inning wist ons negental wederom een mooi dubbelspel te bewerkstelligen. R. Kok ving een line drive van Roozendaal en wierp naar Prins, die de bal bemachtigde voordat C. Urbanus was terug gekeerd. Beide teams kwamen niet meer tot scoren. De internationale werper J. Urbanus bereikte de volgende resultaten: 12 x 3 slag, 4x4 wijd, 4 honkslagen tegen (Los, R. Kok, Hordijk en Neefjes). Nico van Lobberegt stelde daar tegenover 4x3 slag, 5x4 wijd en 2 honkslagen tegen (Meijer en De Lugt). O.V.V.O. maakte 2 en Ajax 3 fouten. Het vele werk dat Prins te doen kreeg, deed hij voortreffelijk. Aan slag is hij niet meer zo gevaarlijk. Hetzelfde geldt voor Jan ter Heide. Nog eens extra trainen voor de returnmatch, mannen! Wat de strijd om de hoogste eer betreft, is H.H.C. met 21 punten uit 14 wedstrijden thans uitgespeeld. Wint O.V.V.O. echter haar resterende thuiswedstrijden tegen de in het nauw zittende clubs E.D.O. en Ajax, dan prolongeert zij met 1 punt voorsprong haar kampioenschap. In dat geval is Ajax tot automatische degradatie gedoemd. Slechts indien E.D.O. ver liest en Ajax wint, is een beslissingswedstrijd tussen de Haar lemmers en onze ploeg noodzakelijk. Voor Zaterdag 9 September is vastgesteld O.V.V.O.E.D.O. Een week later volgt O.V.V.O.Ajax. Clubgenoten, komt 16 September in groten getale naar de Kruislaan om onze ploeg luid aan te moedigen! In de Overgangsklasse veroverden R.C.H. en A.B.C. de ere titel. Proficiat! Een dezer clubs zal in 1951 in de eerste klasse spelen. De wedstrijd tussen de juniores van Ajax en van Thor om het kampioenschap van Amsterdam moest, wegens de regen, worden afgelast. Deze clubs zullen elkaar nu vermoedelijk Zaterdag 9 September a.s. bekampen. Het winnende negental zal dan met R.C.H. mogen uitmaken wie jeugdkampioen van Nederland wordt. Hierbij staat de Norman Mc. Phail-beker op het spel. Play up, boys! E. H. VAN TUYL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 10