H. REPKO HONKBAL REGULIERSBREESTRAAT 24 - TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE Sinds het vorige overzicht speelde het eerste negental tegen H.H.C. en V.V.G.A. Ondanks een 71 nederlaag tegen de lei ders, heeft ons team het er, met invallers voor Bosboom, Beu- mer en R. Kok, niet kwaad afgebracht, maar de zozeer begeer de punten zijn wij kwijt. Aan slag hadden de onzen niet veel geluk. Trouwens, Vrouwe Fortuna staat toch niet bepaald aan onze zijde, want Beumer en R. Kok zullen dit seizoen waar schijnlijk niet meer kunnen honkballen. Daar Wim Prins Zondag 18 Juni te Antwerpen uitkwam in de interlandwedstrijd BelgiëNederland, die onze nationale ploeg met 144 won, hadden Jan ter Heide en de zijnen die dag vrijaf. Een week later werd het treffen tussen Ajax en O.V.V.O. door de competitieleider uitgesteld. De rust bleek onze ver tegenwoordigers geen goed te hebben gedaan, want tegen V.V.G.A. kregen zij ten tweede male de kous op de kop. Deze keer werd de uitslag 112. Tot de achtste slagbeurt leidden de ambtenaren met 30, doch daarna liepen zij flink uit, dank zij een aantal honkslagen en een inzinking van onze velders. Even vóór het einde kon rood-wit de eer redden. Het wordt nu zo langzamerhand tijd, dat wij uit een ander vaatje gaan tappen om van de onderste plaats te komen. Komaan, mannen, nog is het niet te laat. Ook het tweede negental bevindt zich nog steeds in een be narde positie. Tegen D.O.S. moesten onze reserves het met 115 afleggen. Voor de match tegen D.W.S. bleken slechts zes spelers op de tot hen gerichte aanschrijvingskaart te hebben gereageerd. Nog pijnlijker was het, dat ook de leiders verstek lieten gaan. Gelukkig waren Leeser, Pasteuning en G. de Groot aanwezig om onze ploeg te completeren. De club van de Spaarndammerdijk kon nog juist met 1413 beide punten in de wacht slepen. A.B.C. versterkte haar kampioenskans, door Ajax 2 met 135 te kloppen. André Kraan speelde voor het eerst na zijn terugkeer uit Indonesië weer mee. Doordat het de hekken sluiter Watergraafsmeer gelukte, D.W.S. er onder te houden, werd ons tweede met de rode lantaarn opgescheept. Niet voor lang echter, want Zondag j.l. behaalden Ras c.s. hun eerste zege, terwijl Watergraafsmeer van T.I.W. verloor. De wedstrijd tegen De Spartaan had een spannend verloop. Reeds na de eerste inning leidde Ajax 2 met 40, voornamelijk door zwak veldwerk der bezoekers. Na de vierde slagbeurt was de stand echter weer gelijk. In de voorlaatste ronde scoorden de Spartanen één punt, doch Ajax antwoordde met drie runs. Nog gaven de gasten geen krimp en wisten het tot 77 te brengen. Met een gelijk spel wenste Hordijk ditmaal geen ge noegen te nemen. Nadat hij reeds getoond had, het hitten nog niet verleerd te zijn, stelde hij met een fraaie tweehonkslag enige clubgenoten in de gelegenheid de thuisplaat te over schrijden, hetgeen een 107 overwinning tot resultaat had. Ook Van Dekken hanteerde de knuppel vaardig. Nu door zetten, boys! Komen jullie Woensdagsavonds nu ook eens alle maal oefenen. Het is hard nodig! De juniores A. kwamen 7 Juni voor de eerste maal uit tegen Z.R.C. en keerden met een 86 zege terug. Ook V.V.G.A. werd met 113 aan hun zegekar gebonden. De voor Zondag 25 Juni (gesloten seizoen!) vastgestelde wedstrijd Ajax Blauw Wit moest weer eens voor voetbal plaats maken. Drie dagen later bleef Ajax, na een aanvankelijke achterstand, de Stadionclub met 54 de baas. Onze benjamins maakten een vergeefse reis naar het Mosveld, want de krachtmeting met de Volewijckers moest wegens de regen worden gestaakt. Tegen Watergraafsmeer 2 hadden zij meer succes. Met 196 bleven zij in de meerderheid. Flink oefenen maar, luitjes! Jullie weten toch, dat er Vrijdagsavonds getraind wordt! Goed zo. In het T.I.W.-tournooi heeft Ajax 1, mede doordat ons tweede negental tegelijkertijd speelde, haar prestatie van het vorige jaar niet kunnen evenaren. Won ons team toen de beker, thans moest het met de derde prijs genoegen nemen. T.I.W. had een fraaie collectie prijzen beschikbaar gesteld. De spelers van het winnende negental kregen een vaantje op een standaard en de scheidsrechters een aardige asbak. Geel zwarten, nog wel bedankt voor de prettige dag! Onder ideale omstandigheden hield R.C.H. Zondag 2 Juli j.l. haar jeugdtournooi om de Adri Blokker-beker, genoemd naar een uitstekend lid, dat op zeer jeugdige leeftijd verscheiden is. Aan deze sportdag namen drie Amsterdamse en negen Haar lemse ploegen deel. Ondanks het feit, dat Ajax door neder lagen tegen S.C. Haarlem (14) en H.H.C. (212) werd uitgeschakeld, hebben onze jongens zich waarlijk niet behoeven te vervelen. Het was een genot, al die juniores de kleuren van hun club te zien verdedigen. Vooral de sterkste ploegen, t.w. H.H.C., R.C.H., Schoten en E.D.O., gaven dikwijls uitstekend spel ten beste. In de finale verraste H.H.C. de favoriet R.C.H. Deze ploeg vielen de tweede en de zogenaamde stijlprijs ten deel. Schoten verwierf de derde prijs. De organiserende ver eniging had alle eer van haar werk. Een woord van dank aan de scheidsrechters, die tal van wedstrijden hebben geleid, is hier ook zeer zeker op zijn plaats. Alle Ajax-spelers en -reserves hebben na afloop spontaan gelapt voor wat fruit ten behoeve van hun sportmakker Takken, wiens lichaamsgesteldheid niet toeliet, dat hij in Heemstede ook van de partij kon zijn. Takken, namens de jongens en de Honkbalcommissie wens ik je een spoedig en algeheel herstel toe! Zondag 16 Juli a.s. zal op drie velden van de Stichting Voor land, het bekende Ajax-V.V.G.A.-jeugdtournooi worden ge houden. Dat er voor een dergelijke sportgebeurtenis grote be langstelling bestaat, moge blijken uit het feit, dat verschil lende afgevaardigden een visje hebben uitgegooid, of hun club ook kon deelnemen. Helaas, er kunnen slechts twaalf negen tallen mededingen. Als alle uitgenodigde verenigingen inderdaad inschrijven, zal ons tournooi zo mogelijk nog sterker bezet zijn dan dat van R.C.H. De volgende clubs zijn inmiddels geïnviteerd: H.H.C., R.C.H., Schoten, E.D.O., S.C. Haarlem, Blauw Wit, O.V.V.O., Zeeburgia, V.V.G.A., T.I.W., Watergraafsmeer en Ajax. Voor de honkballiefhebbers spreekt het bovenstaande voor zichzelf. De Ajacieden, die nog nimmer dit traditionele sport festijn hebben bijgewoond, kan ik ten zeerste aanbevelen, Zondag 16 Juli a.s. aanwezig te zijn. U zult er geen spijt van hebben! De eerste ronde vangt om 10 uur aan. E. H. VAN TUIJL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 8