AJAX-LIMBURGIA Eén van de vele saves van goal-keeper Jacobs. Michels is net even te laat. Foto R. v. d. Randen deze wedstrijd werd gespeeld, was van F.K. Tennitz, dat 150 km van Wenen ligt. Doordat we deze wedstrijd gewonnen hadden, kwamen we de volgende dag tegen Frankrijk op de beroemde Wackerplatz te Wenen. (Mijnheer Koolhaas is ere lid van Wacker.) We waren verreweg de minderen van de Fransen, die voor het grootste gedeelte tot de beroepsklasse behoorden, met als uitblinker de rechtsbinnen Bonifaci van R.B. Nimes. Met de rust stond het 10 voor Holland, maar iedereen voelde, dat een tegenpunt onvermijdelijk was en na de rust brak de lawine van doelpunten ook los, zodat we deze wedstrijd verloren met 41. Zondagmiddag werden de eind- wedstrijden gespeeld in het grote Wiener-stadion (het terrein, waar Austria en Rapid beiden spelen). Om 3.30 uur Neder landLuxemburg om de 3e en 4e plaats en om 5.30 uur Oos tenrijkFrankrijk om de le en 2e plaats. Wij kwamen dus tegen Luxemburg, dat op verrassende wijze met 21 van Engeland had gewonnen, maar daarna van Oostenrijk had ver loren met liefst 60. Tegen ons verloren ze met dezelfde cijfers. Dit was onze beste wedstrijd en vooral de Engelsen uitten hun lof over de typisch Engelse spelopvatting, die we er op na hielden, namelijk de consequente doorvoering van het stopperspilsysteem. Hiermee hadden we de derde plaats be reikt, hetgeen juist de plaats was, die ons toekwam, daar wij van de Oostenrijkers en de Fransen, die voor ons eindigden, nog heel wat kunnen leren. Opmerkelijk bijvoorbeeld was het verschil in lichaamsconditie met de Fransen, die stuk voor stuk halve acrobaten zijn. De finale tussen Oostenrijk en Frankrijk is een enerverende strijd geworden, die door Oostenrijk (dat aanvallende spil speelt) met 21 werd gewonnen. Buiten de zeer prettige voetbaltijd, die we hebben gehad, hebben we ook veel van Wenen en omstreken gezien. We heb ben de beroemde Prater bezocht, de Kahlenberg, waar je een prachtig uitzicht hebt over geheel Wenen, enfin, te veel om op te noemen. De leiding was uitstekend en wij zijn de heren van de K.N.V.B. veel dank verschuldigd voor de prachtige tijd, die ze ons verschaft hebben. Zo iets vergeet je je hele leven niet. Maandagmorgen 29 Mei vertrok onze trein uit Wenen, waar we zoveel vrienden hadden gemaakt, onder het zingen van: ,,Sag beim Abschied, leise Servus." JAN KOOLHAAS UIT INDONESIË TERUGGEKEERD. We stonden juist op punt, de laatste copy naar de drukker te brengen, toen ons het bericht bereikte, dat Jan Koolhaas uit Indonesië was teruggekeerd. Dat zal een feest in huize Koolhaas zijn geweest. Jan, hartelijk welkom in Holland en Marius en Do onze hartelijke gelukwensen met de behouden terugkeer van Jan. IDENTITEITSKAARTEN. Seniores, die in de onderafdeling Amsterdam van de K.N.V.B. (A.V.B.) uitkomen, wordt beleefd doch dringend verzocht, de identiteitskaarten omgaand aan de heer Bruyne- stein te retourneren, daar deze kaarten voor het nieuwe sei zoen gereed gemaakt moeten worden. Hetzelfde geldt voor juniores en adspiranten, alleen met dit verschil, dat de kaarten naar de heer De Wit gezonden moeten worden. Vrienden, doet het vandaag nog! Het voorkomt stagnatie en narigheden bij de aanvang van het nieuwe seizoen. Voor het gemak geven wij onderstaand de adressen van beide heren: W. F. C. Bruynestein, Middenweg 107 a, A'dam- Oost; A. de Wit, Meidoornweg 8, A'dam-Noord.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 7