VAlïI HANS BOSKAMP mbsmm 2$ éc£ a t s-ossn prxwm/ n stomen^pepsen va" kitd/mg vertelt ons iets over de tour van het Nederlands jeugdelftal naar het F.I.F.A.-tournooi, van 22 tot 29 Mei te Wenen. Afdeling Internationals (voor de statistiek). Tegen Leeds United deden mee: Joop Stoffelen (captain), Jan Potharst, Cor van der Hart, Cor van der Hoeven en Rinus Michels. Onze clubgenoten weerden zich best. Michels, die van zijn binnen- spelers heel weinig steun ontving, scoorden met een ver schot. Achteraf bleek het de goal te zijn, die Leeds de nederlaag bezorgde. Tegen Engeland B. waren Stoffelen, Potharst, Van der Hoe ven en Michels van de partij. Van der Hart kwam niet verder dan het reserves-bankje", wat jammer was, want tegen Leeds United had Cor „spel" in het elftal gebracht, Michels had het tegen de Engelse spil heel moeilijk, ontving alleen van Abe enige steun, wat natuurlijk niet voldoende was om tot een topprestatie te komen. Niettegenstaande deze handicap deed Rinus, vooral voor de rust heel knappe dingen en had in het eerste doelpunt (een zeer gelukkig schot van Rijvers) een heel stevige hand. Potharst, Van der Hoeven en Stoffelen hebben met hun medeverdedigers drie kwart van de match met de rug tegen de muur gevochten om de Engelsen het scoren te beletten. Er kwam geen bal langs Kraak, wat dus ook een compliment voor onze clubgenoten inhoudt. De Engelsen speel den een prachtige partij voetbal, minstens een klasse beter dan ons team (logisch!) en dat zij met drie nul verloren, was feitelijk te gek om los te lopen. Doelpunten beslissen een wed strijd en stijlprijzen worden niet uitgereikt, we kennen het verhaal al lang, maar eer we zo kunnen voetballen als dit Engels team, zal er nog menige voetbal opgepompt moeten worden. Tegen Zweden en Finland was bovengenoemd vijftal ook van de partij. Alleen mocht Cor van der Hart weer langs de lijn zitten. Hoe dat voetbalreisje verlopen is behoeven wij hier niet te vertellen. Een daverend succes voor de Wondertent. Het heeft ons altijd verwonderd, dat in vroegere jaren het Neder lands Elftal nooit werd samengesteld door leden van de elftal commissies der kampioensclubs. Nu het Zuiden in de kam pioenswedstrijden zo goed voor de dag is gekomen, lijkt het ons niet gek, het Nationale elftal door de team-comité's van Limburgia en Maurits te laten samenstellen. O.i. een punt om zeer sterk in overweging te nemen. Al is het maar bij wijze van proef. Verandering van spijs doet eten. Indeling nieuwe competitie. Over die Bondsvergadering hebt u natuurlijk genoeg gehoord en gelezen. Het is 5 x 12 gewor den en over enige jaren is het 4 x 12. Het feest begint voor ons (tot nu toe op papier tenminste) met Enschede, Ensche- dese Boys, Heracles, Hengelo, N.E.C., Vittesse, Wageningen, A.G.O.V.V., D.O.S., t' Gooi en D.W.S. Met z'n vieren Am sterdam, Hilversum en Utrecht -gaan we dus verre reizen doen en als we elkander dan tegen komen, kunnen we ge zellig praten, want „hij die verre reizen doet, kan veel ver halen', nietwaar! Het tweede elftal zit naast het kampioenschap. Als Karei ter Horst en zijn boys van Longa gewonnen hadden, waren zij kampioen geweest. Door een 2—1 nederlaag bleef het bij „als" en mochten G.V.A.V. 2 en M.V.V. 2 uitknobbelen wie de „plak" in ontvangst mag nemen. De lieden uit Groningen en Maas tricht zullen wel gezegd hebben „dank u wel, Longa". Onze penningmeester, de heer W. F. Volkers, besloot 25 jaren geleden in het huwelijk te treden. Zijn toenmalig meis je had in die aangelegenheid natuurlijk ook iets te zeggen, maar enfin, dat is voor elkander gekomen. Wim en Rie heb- £H TA PUT-PE/M/ö/MC ben een dezer dagen dit voor hen zo heuglijk feit herdacht en dat het niet aan belangstelling ontbroken heeft, kunt u gerust van ons aannemen. Wim en Rie, van deze plaats hartelijk ge feliciteerd (ook Pim niet te vergeten) en op naar de volgende mijlpaal. BROWN. Maandagavond, 22 Mei om 23.45 uur, vertrok de trein uit Venlo, waar het gezelschap, bestaande uit de heren Hopster, Slingenberg, Mommers, Van der Meulen, bondstrainer Kauf- mann en de vijftien spelers, uit alle delen van het land bijeen waren gekomen. Gereisd werd met de Oriënt-Express, in welke trein wij drie prachtige le klas compartimenten voor ons gereserveerd von den. Het is in alle opzichten een prettige en gezellige reis ge worden. Al heel gauw ontstond er een hechte vriendschap tussen ons en U kunt wel begrijpen, dat er die eerste nacht niet veel van slapen is gekomen. We boften, dat het vrij vroeg licht werd, zodat wij met daglicht konden genieten van de mooie reis langs de Rijn. Plaats na plaats werd gevolgd aan de hand van een historisch stuk, namelijk de zelfde kaart, die het echtpaar Mommers op hun huwelijksreis had geraadpleegd. Bij diverse stations, waar het oponthoud van langere duur was, zoals te Keulen, Frankfort, Wiesbaden, Neurenberg, Regens burg enz., werd een beetje op de perrons gewandeld en een praatje aangeknoopt met de bevolking. In het algemeen kan gezegd worden, dat de Duitsers blijk geven nog niet veel in zicht te hebben in democratische verhoudingen, zoals wij die kennen. Een verkoper van warme worstjes te Neurenberg, wekte bijvoorbeeld de toorn van Ir. Hopster op, door ijskoud te beweren, dat het voor ons veel beter zou zijn, als wij een provincie van Duitsland waren. Hij zag in ons Germanen. Enfin, de goeie man was nog helemaal geïnfecteerd door Goebels' rassentheoriën. Hij werd in korte maar duidelijke bewoordingen toegesproken en tot slot zongen wij hem toe: „Wij willen Holland houden." Na dit intermezzo werd de reis zonder onderbrekingen voort gezet. Het passeren der diverse zönes bracht niet veel moeilijk heden. Voorbij Passau, nadat de Oostenrijkse grens was ge passeerd, kwamen wij dan aan de Russische demarcatielijn. Dit was zeer interessant. Er is daar een zeer grote brug over de Donau. Aan de ene kant van de brug staat een groot Amerikaans legerkamp. Je rijdt dan de brug over en aan de andere kant wordt gestopt. Daar maakten we kennis met de Russische soldaten, die kwamen controleren. Hier merk je heel duidelijk het grote verschil tussen de Rus en de Amerikaan. De Amerikaan, gemoedelijk, nonchalant en de Rus ernstig en nors. Wij ondervonden niet veel strubbelingen en na een tijdje reden we dus het IJzeren Gordijn binnen. Met een kwartier vertraging kwamen wij Dinsdagavond 11 uur in Wenen aan, alwaar vrijwel het gehele bestuur der Oostenrijkse organisatie „Fifa jeugdtournooi 1950" aanwezig was ter verwelkoming. Eveneens was aanwezig de gezandschapssecretaris van Neder land, de heer Nijdam, die ons gedurende ons gehele verblijf al daar met raad en daad heeft bijgestaan. Een kwartier na ons kwam de trein uit Zwitserland binnen en tezamen gingen wij naar het prachtige verblijf, waar alle ploegen waren onderge bracht (behalve de Fransen, die door het Franse bezettings leger in Wenen waren uitgenodigd en die in een hotel logeer den). Vermoeid als we waren door de reis, vielen we al heel gauw in slaap. (De enige keer volgens de heer Kaufmann dat we geen kussen- en matrassen-gevechten hebben ge houden.) De heer Kaufmann sliep bij ons en de andere heren waren ondergebracht in Hotel Astoria. Het programma der wedstrijden was voor ons als volgt: Donderdag 25 Mei 5 uur namiddag: NederlandZwitserland. Deze wedstrijd werd door ons met 31 gewonnen. Het was een zeer aantrekkelijke wed strijd, waarbij door de onzen werd geprofiteerd van de gaten, die in de verdediging van de Zwitsers, door het spelen van het zogenaamde grendelsysteem, ontstonden. Het terrein, waarop

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 6