een Limburgia-speler bekijken Foto R. v. d. Randen AJAX - LIMBURGIA 0-6 Doelman v. d. Pol „hangt" aan de bal. Van der Hart, van Mourik en de stunt met alle aandacht. de voeten en kanjerde tegen de paal. Van Dijck eindelijk schoot de terugspringende bal in. (02). In de 16de minuut van de tweede helft volgde dan dat zeer fraaie doelpunt, dat een Drager in internationale vorm toonde. Toen hij de bal vrij voor doel kreeg toege speeld en heel de Maurits-verdediging stokstijf staande de voltrekking van het vonnis afwachtte, talmde Drager juist dat deel van een seconde, dat Mol de kans gaf door uit lopen het schootsveld van Drager te verkleinen. En juist dit werd zijn ondergang: een volmaakte boogbal verdween in het doel. Mol kon de bal nog juist met zijn nagels be krabben! (03). En ook het vierde doelpunt enige minuten later kon Mol nog juist even aanraken, maar niet keren. Het was Stoffe- len, die met heel zijn middenlinie binnen het Maurits- doelgebied opereerde, die uit een prachtige combinatie van Fischer en Van Dijck dit doelpunt maakte (04). Ajax was toen allang aan zijn demonstratie-voetbal toe en er werd zo verschrikkelijk op Maurits' doel gekogeld, dat Mol er moedeloos van werd. Ook al had hij sneller ge reageerd, aan dat keiharde schot van Brokman in de 40ste minuut was niets te doen geweest. Maurits was vernieti gend verslagen. (05). Kijk, dat was een best afscheid geweest, maar als je alles vooruit weet, ga je rustig zitten voor je valt. In ieder geval, voor Gerrit is het dan finis. Een vol stadion heeft Koolhaas, hem zien weg speechen. Een zilveren sigarenkist kreeg Gerrit mee. De voorzitter van Limburgia wilde ook niet achter blij ven en kwam met prettige woorden en een mijnwerkerslamp plus inscriptie. De voorzitter van Blauw-Wit stapte toen ook naar voren, sprak heel sympathiek en schonk een paar zilveren Blauw-Wit manchetknopen. Zestigduizend lieden klapten hard, elf mijnwerkers gaven Gerrit een stevige hand, toen nog ander half uur voetbal, een dinertje in ons stadion (we zijn er niet bij geweest) en ,,er hangt een voetbal-uitrusting aan de muur". We hebben gelezen van de huldiging van Limburgia. Wat zijn wij Westerlingen toch eigenlijk een ,,dooie-vissies-eters". Als wij kampioen worden, dan zeggen we „nou, wel weer leuk hè". Gaan met zo'n man of zestig, zeventig een uurtje aan tafel zitten tenminste, als je wordt uitgenodigd eten een hap, drinken een glas, horen wat speeches aan, zingen bij een slag- of trekpiano een lied en gaan dan in Kras luisteren wat officials over ons te vertellen hebben. Als het niet tegen loopt, zijn we om elf twaalf uur midnight al weer lang en breed thuis. Die knapen uit Limburg doen het even anders. Als ze op het punt staan om kampioen te worden, beginnen ze met de gehele familie mee te brengen. Daar heb je al een kwart stadion voor nodig. Voor het spul begint is er al feest in de hut. Dat is goed bekeken, want mocht je verliezen, dan heb je toch van te voren lol gehad en dat kan niemand je meer afnemen. Win je, nou dan heb je dubbele gijn. En gijn en Limburg zijn synoniem. Voelt U de fijne nuance? We mogen die Limburgers wel en al hebben ze dan een diepe deuk in ons Ajaxharrias geslagen, we gunnen hun het kam pioenschap en al de gijn en voetbalvreugde wel, temeer daar ze beloofd moeten hebben ons van de winter een extra portie kolen te zenden. Limburgianen, daar houden we het dan maar op en van deze plaats nog eens hartelijk gefeliciteerd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 5