Amateurisme Reisbureau Maarse Kroon Heel veel wordt er momenteel weer geschreven over dat stokpaardje van iedereen van de hoogste voetbalfunctio naris tot Jan Publiek toe iedereen wéét het wel of zou het wel weten. Ook de pers doet vanzelfsprekend de nodige duiten in het zakje (al of niet ter zake kundig), kortom, iedereen geeft graag zijn mening. Ook diverse „gewichtige" personen zijn reeds geïnterviewd en als ik een en ander nog eens doorzie, dan kom ik tot de slotsom, dat professionalisme in ons land niet gaat en dat „men" er vierkant tegen is! Dat enkele sportbladen zo brutaal zijn geweest om onder men ook de speler te verstaan, de spelers waar toch eigenlijk alles om draait, en ijskoud durven beweren, dat de spelers zelf ook vierkant tegen professionalisme of zelfs premiestelsel zijn, ja, dan is dat weer een staaltje sportjournalistiek waar ik geen hoogte van kan krijgen. Maar ook dat is wel weer te begrij pen, want hoe vaak komen er geen interviews of gezegden van bekende spelers in de bladen voor, terwijl dan achteraf blijkt dat de betreffende speler van niets weet! Maar dit alles zo terloops, ik wilde alleen iets aan diegenen vragen, die zo fel en verbitterd strijden voor handhaving van het amateurisme. En nu laat ik nog buiten beschouwing het feit, dat de strijders voor handhaving van het amateurisme vaak meer of minder voordeel bij deze handhaving hebben. Dat „iets" wat ik U wilde vragen betreft de volgende punten: 1. Groet voor de wedstrijd! 2. Rugnummers 3. Reserve-spelers! 4. De vergelijking bij internationale ontmoetingen. Want vindt U het niet belachelijk en in strijd met het ama teurisme om spelers die voor hun genoegen spelen en daar geen cent voor ontvangen als een circusartist de arena binnen te sturen om een groet te brengen aan het, meestal ondeskun dige en vaak verachtelijke, publiek?! En vindt U het niet belachelijk en in strijd met het ama teurisme om diezelfde spelers van rugnummers te voorzien, opdat het critische publiek, maar vooral de pers ze gemak kelijker kan herkennen om ze uit te jouwen én hen af te breken En vindt U het niet belachelijk en in strijd met het ama teurisme, dat de scheidsrechter voor elke wedstrijd aan de beide aanvoerders moet vragen of er invallers worden toege staan Zoiets moet bij een genoegelijkheidspartijtje, zoals voetbal voor ons amateurs is, vanzelfsprekend zijn! Al waren het er 10 per wedstrijd. Want U bent het toch wel met mij eens, dat iedere club in de beginopstelling zo sterk mogelijk uitkomt en dat men een eventuele verandering met tegenzin en slechts uit noodzaak aanbrengt. Of is het overeenkomstig de amateursbepalingen als er geen invallers worden toegestaan en één partij met 10, desnoods met 9 spelers maar verder moet spelen?! Want het gaat bij ons toch niet om ons brood, maar alleen om een sportief spelletje, waarbij 2, in aantal gelijke partijen betrokken zijn. En vindt U het tot slot niet belachelijk, dat er zoveel ophef wordt gemaakt over een nederlaag tegen een ander land, welks spelers veel meer tijd kunnen en moeten besteden aan hun sport, omdat zij daardoor hun inkomen verhogen en hun gezin beter kunnen onderhouden. Terwijl amateurs, bij te veeli oefening en besteding van tijd aan hun sport, het risico lopen hun maatschappelijke positie te verwaarlozen en daardoor hun gezin te kort te doen! Maar blijkt uit Uw critiek over dergelijke landenwedstrijden eigenlijk al niet Uw onkunde en wanbegrip over deze materie Wij amateurs stellen geen prijs op een compliment van leken, maar het feit, dat U ons iedere keer weer gaat vergelijken met profs of semi-profs, is al een groot compliment voor ons, Hol landse amateurs. Nogmaals, of ik het professionalisme of premiestelsel hier in Holland zou willen of dat dit zou kunnen, daarover wilde ik het dit keer niet hebben, maar als U, voorstander van het amateurisme, deze 4 punten of wel deze „profallures", gaat aanmoedigen in plaats van bestrijden, dan bent U in principe al op de verkeerde weg! OBSERVER. Voor één- of meerdaagse VACANTIE-REIZEN Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 3