echter niet voldoende en dat wilden zij bewijzen ook. Ferry Dukker en zijn makkers hebben het bewezen. Aan al de tour- nooien, waaraan zij deelnamen, bewaren zij, uit sportief oog punt bekeken, prettige herinneringen. Waar zij kwamen, werd na afloop van het tournooi de eerste prijs in ontvangst ge nomen. Zo lang wij in de jeugdcommissie zitten ons zeven tiende seizoen gaat in nog nooit vertoond en dus een har telijke felicitatie waard. Vele knapen van dit team gaan over naar de seniores-afdeling. De jeugdcommissie weet, dat zij iets goeds heeft afgeleverd, zij weet echter ook, dat er enkele jongelui bij zijn, die in de veronderstelling leven, dat ze al boven op het paard zitten. Vrienden, dat hebben jullie glad mis. Voor de hoogste elftallen komt „iets kijken", om daarin een goed figuur te slaan en al kunnen jullie aardig voetballen, er zal nog heel wat bij te slijpen en te vijlen zijn. Nu is goed voetballen wel aardig, maar in feite toch erg onbelangrijk in het leven. Er zijn helaas lieden, die voetbal van primair belang vinden, moord en brand schreeuwen bij een nederlaag vooral als het Nederlands elftal er bij betrokken is lieden, die tot in den treure belachelijke verhalen ten beste geven over de slechte lichamelijke- en mentale conditie van de Hollandse voetballers en die o, zo graag het amateurvoetbal zagen ver dwijnen. Bedenkt, jongens, dat die verhalen niet ten voordele van de voetballer worden geschreven. Laat je gedachten er eens over gaan, geef je ogen de kost, kijk eens naar hen doe dat vooral die de verhalen schreven en schrijven en kijk ook eens naar hen, die tot beroepsvoetbal overgingen. Het zal dan niet moeilijk vallen om goed te onderscheiden. Het zal dan niet moeilijk vallen, om te trachten met alle energie in het leven iets te bereiken, om als amateur het beste te geven wat in je zit en ons mooie spel te blijven spelen om de sport, maar dan ook om de sport alleen. Blijf sportsman in de ware zin des woords, blijf altijd een prettig kameraad voor je medespeler en tegenstander, dan zal eens de tijd komen en die komt onafwendbaar dat je kunt zeggen „mijn sporttijd was één van de mooiste periodes uit mijn leven". Jongens, we hebben vele jaren gezamenlijk voet balvreugde beleefd, jullie gaan het „hoger-op" zoeken, wij gaan op zoek naar nieuwe voetbalsterren. Onze wegen lopen, in zekere zin, niet langer parallel, gaan uiteen, wat jammer, maar onvermijdelijk is. Namens de Jeugdcommissie: het ga je goed, zowel op maatschappelijk- als op sportgebied. Hieronder nog de namen van de jongens, die het afgelopen seizoen onze kleuren zo kranig hebben verdedigd. Rosendahl Tak v. d. Zeys Metzger Elzer Pasteuning Dukker De Groot Kikkert v. d. Wel Bartels Juniores 2 kan eveneens op een prachtig seizoen terugzien. Behalve het kampioenschap, werd ook de beker in de wacht gesleept en te Den Helder, in het sterk bezette jeugdtournooi va H.R.C., de finale bereikt. Van Drecht Schoonderwoerd Staneke Nauta Laroo Leibbrand H. Schep P. Schep Moinat Van Ooyen v. d. Zwaag waren de knapen ,die in deze opstelling genoemde voetbal daden verrichtten. Enkede spelers van dit elftal brachten wij reeds naar voren, maar ook de gebroeders Schep, Moinat, v. Ooyen, Nauta, Laroo en Leibbrand, zijn voetballers waar onze club nog plezier van kan beleven. Ook van dit elftal gaan er naar de seniores-afdeling over. Jongens, wat wij hierboven schreven, geldt natuurlijk ook voor jullie. Het beste en good luck! Juniores 3 zag het streven niet met een kampioenschap beloond. De knapen hebben hun best echter gedaan, maar moesten tenslotte met een bescheiden plaats genoegen nemen. Het volgend jaar beter, jongens! Juniores 4, het elftal van kanonnier Visser, bracht dit seizoen het eerste Aiax-kampioenschap binnen. Bovendien scoorden deze knapen de meeste goals. Als we het wel hebben, werden het er 105. Gewoonweg om te rillen van deze vuurlinie. Hier komen de schutters met hun munitie-aandragers: Dukker Bauer Lagerwey Nyhuis Meyer Michels Van Dekken Van Seeventer Visser Massing Holsteyn Zwager Tot slot de adspiranten-afdeling. Helaas ontbreken ons mo menteel alle gegevens en we hebben alweer zoveel geschreven. Maar toch willen wij nog vertellen, dat ook adspiranten 5 het kampioenschap behaalde. Misschien mogen wij U de laatste kampioenen even voorstellen. Dat hadden wij trouwens van adspiranten 1, die ook zo'n best seizoen hebben gehad, nog niet gedaan. Voilé,, hier zijn ze: Adspiranten 1: Pieters Graafland Dukker Filius Mulder Den Edel Martens Vos "Majoor Haarms Tjepkema Post Adspiranten 5: Flips Worst Kapper Boskamp Kraamwinkel Pelser Baartscheer Tak v. d. Velden Abraas Meeusen Jongens, hartelijk gefeliciteerd en in het volgend clubblad komen wij er op terug. Sportief was het dus een prachtig seizoen, maar ook uit andere gezichtshoeken bekeken, was 19491950 een glorie- voetbaljaar voor onze club. Nemen we ons gouden jubileum feest. Het slaagde tot en met. De feestvergadering, de feest- clubavond, de receptie, de revue, het défilé, waar Johnny Roeg we hebben in het clubblad, uitgegeven na ons feest, ver geten er iets van te vertellen zo'n berg werk heeft moeten verzetten om er iets schoons van te maken. We zijn er bij geweest, toen Johnny met zijn amateur-acteurs en zijn pianist ook hem nog woorden van hulde begon. We dachten, we willen het hier zonder omwegen vertellen, wat moet daar van terecht komen. Dat het terecht is gekomen, hebt U met eigen ogen in ons stadion of van de foto's kunnen aanschouwen. Al is het dan een beetje laat, Johnny Roeg heeft onze dank en hulde verdiend en, net zo goed als hij als „good sport" het ons niet kwalijk zal nemen, willen wij als „good sport" hem deze late hulde niet onthouden. Johnny, het was met „de-duim-om- hoog". Het „Gouden Boek" sloeg in, alleen is het jammer, dat Dolf Desmit met dit werk te veel van zijn krachten heeft ge vergd. Zondag j.l. hebben wij een bezoek aan Dolf gebracht en alhoewel hij nu al tien weken het bed houdt, is zijn toestand nog niet veel verbeterd. Onze mede-redacteur is echter nog vol vuur en enthousiasme, zit boordevol plannen voor het clubblad en zou zo wel in zijn pen willen vliegen. Helaas, het gaat nog niet, maar toch hoopt Dolf bij de aanvang van het nieuwe seizoen aanwezig te zijn en weer te beginnen. Wij hopen het ook en wensen hem van deze plaats een spoedig en volledig herstel. Clubgenoten, we hebben ons best gedaan, U deze maand weer een clubblad te geven. Voor dit seizoen zit onze taak er op. Wij danken hen, die meehielpen ons lijfblad in stand te houden. Dat zijn dus onze vaste- en losse medewerkers, foto graaf Van der Randen, die ons altijd gratis van de prachtige foto's, die ons blad sierden, voorzag, de heer Van Steenbergen, drukker van ons blad, die, als wij in tijdnood verkeerden, ons altijd assisteerde, de zetter, de redactie van „Sportwereld", die ons ook vaak aan foto's hielp en last but not least, de adverteerders in het „Ajax-Nieuws". We weten niet, wie het volgend seizoen ons blad zal redigeren, dat zal de Jaarver gadering moeten beslissen, maar één ding hopen we, dat de dan „regerende" redactie op dezelfde medewerking liefst nog meer zal mogen rekenen. Koning Voetbalrust wel! Ajacieden, saluut! BROWN. Achter een goede service, staat slechts vakmanschap, daarom: LATEN WIJ UW LEVERANCIER ZIJN Weteringschans 223, Tel. 39596-31842, Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 15