ipllll! ■i André Kraan en Dick de Sterke gerepatrieerd. Dankbetuigingen. I lllllpilili A J AX- LIMBURGIA De uitslag was 0-6, maar dat wil geenszins zeggen, dat doelman Jacobs van Limburgia een gemakkelijke avond heeft gehad. Hij moest veel en ingrijpend optreden. Michels tracht hier voor Ajax te scoren. Tevergeefs. De nul op het scoringsbord bleef voor Ajax ongewijzigd. Cliché i DE SPORTWERELD André en Dick zijn gezond en wel uit Indonesië terug gekeerd, waarmede wij beide Ajacieden van harte feliciteren. Vrienden, welkom in ons midden en gezien, of beter, gehoord en gelezen, jullie sportprestaties onder de tropenzon, maar spoedig het Ajax-shirt weer aangetrokken. De honkbal-af deling zit met smart op jullie te wachten. André bracht een bezoek bij Jan Elzenga, had natuurlijk heel wat te vertellen, en Dick kwam Vrijdag j.l. naar Suisse (clubavond). Dick stak een beste speech af, bracht dank aan het Ajax-Indië-Comité, de clubgenoten, die het streven van genoemd Comité daad werkelijk steunden en bood namens hem en André, een prach tig stukje houtsnijwerk aan, voorstellende een Balinee's dan seresje. Een mooie geste, bedoeld als blijvende herinnering aan het werk, door ons Indië-comité verricht. Honderden prij zen en geschenken sieren öf onze prijzenkast, öf ons stadion, maar dit beeldje, dit symbool van onze saamhorigheid, is en zal altijd blijven één van de waardevolste bezittingen. André en Dick, onze hartelijke dank en daarbij de wens, dat het jullie zowel op maatschappelijk- als op sportief gebied heel goed moge gaan. BROWN. Geachte Ajax-familie, Langs deze, voor ons Ajacieden aangewezen weg, wil ik allen, die blijken van belangstelling hebben gegeven bij mijn terugkeer uit Indonesië, van harte dankzeggen. De talrijke telegrammen en bloemstukken, die ik mocht ontvangen, deden mij even onder de indruk zijn, waaraan het ontdekken van vele Ajax-namen niet vreemd was. Het zou mij te ver voeren, allen hier te noemen en ik hoop, dat niemand het mij kwalijk neemt, wanneer ik op deze wijze mijn waardering naar voren breng. Een enkele uitzondering wil ik echter wel maken, namelijk voor het persoonlijk bezoek van onze voorzitter, de heer M. Koolhaas, namens Ajax, de prachtige fruitmand van onze vereniging en de telegrammen van de honk- en basketball afdelingen. U zult zich ongetwijfeld kunnen voorstellen, dat dit medeleven prettig heeft aangedaan en ik zal hieraan dan de meest aangename herinneringen bewaren. Binnenkort hoop ik U allen weer te ontmoeten op onze mooie velden bij de be oefening van de diverse sporten, waarbij ik zal trachten de kleuren van onze vereniging hoog te houden, ook al zij het dan op een bescheiden wijze. Eén ding moet mij echter nog van het hart. Ik heb, in de week, die ik terug ben, opgemerkt, dat betrekkelijk weinig Nederlanders weten, wat zich nu precies in dat verre Indonesië heeft afgespeeld. Daaruit vloeit voort, dat weinigen weten, hoe aangenaam en nuttig het werk is geweest van het Ajax- Indië-Comtié. Het zij mij daarom vergund, allen, die hieraan hun medewerking hebben verleend, nogmaals mijn welgemeen de dank en waardering toe te voegen. Uw werk en Uw ge schenken waren niet alleen welkom, maar gaven ons tevens de overtuiging, dat wij niet vergeten waren. Wanneer ik recht uit mijn hart mag spreken, dan kan ik met een eerlijk geweten zeggen, dat deze jaren mij, ondanks de grote afstand, dichter bij Ajax hebben gebracht dan ooit voorheen het geval was. Nog zullen er Ajax-leden zijn, die hun militaire plichten in het Oosten vervullen. Moge het daarom ons Ajax-Indië-Comité gegeven zijn haar taak voort te zetten tot het tijdstip, waarop allen zullen zijn teruggekeerd. Wanneer dit is geschied, dan zal er een stuk wereldgeschiedenis worden afgesloten, waarin ook Ajax een rol heeft gespeeld. Een rol, die onze vereniging zo groot maakt. DICK. Langs deze weg betuig ik het bestuur, spelers van Longa 2 en allen, die na mijn ongeval van 11 Juni j.l. blijk hebben ge geven van hun bijzonder gewaardeerde belangstelling, mijn hartelijke dank. HANS BOSKAMP.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 12