„Zeg, vinden jullie het niet een pracht van een avond," merkte John Hulston op. „Schitterend," antwoordde zijn vriendje, Alan Adams. De bestuurder, die meeluisterde, gromde wat, maar lachte toegevend. „Nu, toen ik een jongen was," begon hij, doch een storm van protest maakte een abrupt einde aan deze tirade, want Moss riep: „Wij willen geen geschiedenisles." Toen alle bagage op de bus was gepakt, reden wij af voor onze trip naar Holland. Ik wil U niet vermoeien, door U alle details van onze reis te vermelden. Mijn persoonlijke belang stelling daalde een half uur na de afvaart van Harwich tot beneden nul. Ik was zo beroerd, dat ik mij nergens voor interesseerde tot het tijdstip, dat wij in Hoek van Holland weer vaste grond onder de voeten hadden. Nadat wij de douane gepasseerd waren, viel ik in de trein door oververmoeidheid in slaap. Mijn verblijf als gast van de heer L. de Groot, Apollolaan 17 te Amsterdam, zal mij altijd in dankbare herinnering blijven. Ik werd met oprechte Hollandse gastvrijheid ontvangen. „Neem een kop koffie en wat biskwie, Derek," waren de eerste woor den bij mijn entrée, maar hoe goed bedoeld, ik moest weigeren, daar mijn maag nog steeds van streek was door de overtocht over het Kanaal. Ik was oververmoeid en blij dat ik, na mjj wat te hebben opgeknapt, naar bed kon gaan. De volgende morgen, na een overvloedig ontbijt, waar mij allerlei heerlijkheden werden toegestopt, voegde ik mij bij de anderen, teneinde een tour door oud-Amsterdam te gaan maken. Ik had er altijd erg naar verlangd, ook eens een reisje in het geboorteland van Rembrandt te mogen maken, welke grote schilder in Engeland op een even grote naam kan bogen als in Holland. Wij kwamen hier door eeuwenoude straatjes, zagen historische kerken en de wereldberoemde, diamant slijperijen. Men zegt wel eens, dat de verbeelding meer is dan de halve waarheid, maar wat mij betreft, heeft al hetgeen ik gezien en meegemaakt heb, mij een veel betere kijk op de dingen gegeven, dan hetgeen ik ooit uit een schoolboekje zou hebben kunnen opdoen. Mijn eerste ervaringen op een reis in het buitenland hebben mijn fantasie tenminste danig aan het werk gezet. Donderdag 6 April, was een zeer interessante dag voor ons. Die dag maakten wij een toer door de omgeving. Men kan zich geen groter contrast voorstellen, dan wat wij hier zagen, de ons vertrouwde omgeving van Halesowen, met haar heuvels, bossages en mozaiek van heggen, vergeleken met het vlakke land en bijna symmetrisch verdeelde velden. In Halesowen zou men kilometers kunnen lopen en nergens een terrein vinden, dat vlak genoeg zou zijn voor een voet balveld, in Holland is het daarentegen moeilijk een terrein te vinden, dat ongeschikt is om te voetballen. De zwaar beschadigde kuststeden tonen ons, hoe zeer deze tijdens de oorlog door de bombardementen hebben geleden. Prachtig is het echter om te zien, hoeveel voortgang de opbouw reeds weer heeft gemaakt. Vanuit Haarlem komend, bezochten wij de Keukenhof en bezichtigden daar de prachtige bloemententoonstelling. Graag zou ik deze nog eens willen zien als alles daar in volle bloei staat. Wij gingen naar Haarlem terug voor het middagmaal en genoten daar van een heerlijk maal, bestaande uit gebakken eieren en patates frites. Op weg terug naar Amsterdam, brachten wij ook nog een bezoek aan Volendam. Wijdgebroekte vissers waren hier hun schepen zeilree aan het maken. De vrouwen, ook in traditio nele klederdracht, zagen wij door het dorp gaan, komend en gaand van en naar de markt. Hier kochten wij souvenirs en souvenirs voor thuis. Het schijnt, alsof de Hollanders in hun omgeving van eeuwenoude huizen en tradities nog niets hebben ingeboet van de hoffelijk heid uit vroegere eeuwen, die elders door de voortschrijdende mechanisatie bijna geheel teloor is gegaan. Overal waar wij kwamen, werden wij buitengewoon har telijk verwelkomd en de gemakkelijke en prettige wijze van omgang met ons, maakte, dat dit bezoek aan Holland op mij een onvergetelijke indruk heeft gemaakt. INDRUKKEN VAN HET BEZOEK AAN HOLLAND, door David Partidge. Het Ajax-stadion is één van de mooiste voetbalterreinen, die ik ooit van mijn leven heb gezien en kan zich zeker met de beste van onze eerste divisie-clubs meten en dat terwijl hier alleen door amateurs wordt gespeeld Het middengedeelte bevat het hoofdveld, waaromheen tribunes zijn gebouwd met een capaciteit van ongeveer 25.000 bezoekers. Voor training bij avond is een electrische verlichting aanwezig. Vier bij-terrei nen omgeven het hoofdveld en worden als oefenterrein ge bruikt of als speelveld voor de lagere elftallen. Toen wij op 5 April onze wedstrijd speelden, vonden wij onze meester in het Ajax-elftal en verloren de match met 40. Er was een groot verschil in spel-opvatting tussen beide elf tallen. Het Ajax-elftal was snel en speelde de bal steeds laag langs de grond in de richting van ongedekt staande spelers. Individueel voetbal werd practisch niet gespeeld, het samen spel was zeer effectief. Ons meer individueel spel sorteerde geen effect tegenover de grotere snelheid van onze tegen standers. Op Vrijdag 7 April speelden wij een wedstrijd in Haarlem en konden daar een 51 overwinning behalen. De eerste helft ging het stevig toe en werd er aan beide zijden hard gestreden ■i AJAX-juniores I, kampioen van haar afdeling.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 10