Café VERWOEST Diverse berichten. was er en gelukkig maar goed in, en trad diverse malen als reddende engel op. Potharst kon zich niet met een beslis sing van de scheidsrechter verenigen, maar wie kon dat wel? en het is alleen maar zo jammer, dat hij zich hier door uit zijn spel liet halen, want hij was er uitstekend in. Maurits-centervoor, v. 't Hoofd, stortte zich onvervaard in de branding, en zijn kop-duels met v. d. Hart waren vinnig en fel; twee spelers van extra klasse, die elkaar elke duim gronds betwistten. Na ongeveer 23 minuten spelen weer zo'n hoge bal in het centrum, v. 't Hoofd strekte zich als een veer, en met een elegante boog vloog de bal langs de onthutste v. d. Pol. Een prachtig doelpunt en welverdiend ook. Natuur lijk dachten wij aan het lijntje, dat nu dan eindelijk het lang verwachte Ajax-offensief wel zou beginnen, maar het Ajax- kruit bleek nat en slechts een paar futloze voetzoekertjes wer den op de Maurits-verdediging losgelaten. Alleen een schitter rende kopbal van Michels verdient vermelding, maar net even over de lat suisde het bruine monster. Met 10 voor Maurits gingen we thee drinken. Na de pauze bleek Taylor vervangen door Bruins, die nu op de linksbuitenplaats ging opereren, en zagen we Drager als rechtsbinnen. Maar Bruins was helaas geen buiten, en Guus geen binnenspeler. Toch vielen we dapper aan, en weer was het Michels, die van alles probeerde zijn medespelers te begeesteren. Bruins speelde zich twee maal vrij op de vleugel, maar zijn voorzetten belandden achter het doel, en Rinus schudde vertwijfeld zijn warrige haardos. Ook Los kreeg diver se malen het vermaledijde bruine monster vrij op zijn wing, maar ook hij kon de bal maar niet op maat voor het doel krijgen. Een vrije trap, prachtig op maat door Stoffelen ge nomen, verdween via het hoofd van v. d. Hart in het vijan delijke doel, en gaf de Ajax-aanhang dan eindelijk eens ge legenheid tot juichen. Nu zouden we dan toch wel eens gaan voetballen. Helaasin het minst niet geïntimideerd, diende Maurits bijna omgaand van repliek, en weer was het de on stuimige v. 't Hoofd, die een hoog aangegeven bal in het uiterste hoekje van ons doel deponeerde, v. d. Hart als altijd vol van strijdlust ging nu de voorhoede assisteren, en was blijkbaar vergeten, dat er nog zo iets als een captain be staat. Hij werd dan ook prompt naar de achterhoede terug gewezen, of verzocht op te hoepelen. Gelukkig werden er dit maal geen brokken gemaakt, en brak de bezinning door, maar dit op eigen handje gaan zwerven moet toch afgelopen zijn. Toch kreeg hij tien minuten later nu met voorkennis van zijn captain gelegenheid mee naar voren te trekken, maar véél onheil kon hij niet stichten. Ons doel kwam door de diver se veranderingen in ons team, Krist ging linksback en Stoffelen half spelen -herhaalde malen in gevaar, en het was velen een raadsel, dat Maurits niet meer doelpuntte. Want ze kregen vele en schone kansen als op een presenteer blaadje aangeboden, maar het net konden ze niet vinden. Met een 21 achterstand kwam voor ons het roemloze einde, en hebben nu alleen maar te zorgen, dat wij de allerlaatste plaats voor een ander reserveren. De scheidsrechter was hope loos, maar gelukkig verdeelde hij zijn vele fouten over beide partijen, en mochten wij zeker niet mopperen, dat hij Maurits een verdiende penalty onthield. J. S. Zaterdag j.l. zijn we dan gaan kijken naar de Enschedese Boys. Het werd een van de slechts kampioenswedstrijden die wij ooit zagen. En als dit dan het beste voetbal uit het Oosten is, nou, dan komt er vast en zeker niet de voetbalwijsheid van daan. Het recept? Hard trappen en hard zwoegen. Uit beide flessen een flinke dosis en dan maar goed schudden. Anderhalf uur lang steeds maar flinke slokken. Een verslag van deze partij. Neen, dank u! Voor de statistiek nog dit. Brokmann en Drager scoorden en Ger van Mourik stond linksback, waar hij heel zeker niet verkeerd stond. BROWN. De supporters van Ajax die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C. DE ERE-LIJST. Sinds het verschijnen van ons vorig clubblad werden kampioen: Juniores 1 (ongeslagen) Adspiranten 1 (ongeslagen) De ere-lijst geeft nu het volgende beeld: Ajax 1 Ajax 2 Ajax 5 Ajax 6 Ajax 7 Juniores 1 Juniores 2 Juniores 4 Adspiranten 1 Adspiranten 4 Nog twee adspirantenteams hebben een zeer behoorlijke kans op de ere-titel. Ook dit seizoen hebben onze jongens zich dus weer uitstekend geweerd. Hulde! BROWN. KAMPIOENSRONDE AJAX 2. Het tweede elftal kreeg als eerste tegenstander Go-Ahead. Na spannende en sportieve strijd wonnen onze jongens met 10. De reserves van A.D.O. bleken een heel harde noot om te kraken. Het gelukte niet, daar de match onbeslist (11) eindigde. Eerlijk gezegd, kregen we meer dan ons toe kwam. Te Maastricht tegen M.V.V. 2 trokken Karei ter Horst en zijn vrienden aan het kortste eind, daar de sterdragers met 21 baas in eigen huis bleven. G.V.A.V., dat nog een kleine kans op het kampioenschap had, moest door een 31 nederlaag een illusie armer naar Groningen terugkeren. De situatie is nu zo, dat, als onze reservisten de laatste match (uit tegen Longa) winnen, de kampioensvlag gehesen kan worden. Het zal een moeilijke partij worden, maar mannen het kan, dus play up. Elders in dit blad vindt U enige ver slagen (Fox en J.S.) over de voetbaldaden en wederwaardig heden van ons tweede elftal. Aan Fox onze dank voor de mede werking. BESLISSINGSWEDSTRIJD AJAX 6—V.V.A. 4. Via een beslissingswedstrijd tegen V.V.A. 4, die door ons elf tal met 21 werd gewonnen, behaalde ook het zesde het kampioenschap. Ook aan deze kampioenen onze hulde en felicitaties. PROMOTIE-WEDSTRIJDEN AJAX 7. Het zevende elftal won voor de promotie met 51 van N.F.C. 3 en speelde tegen Odos 2 gelijk (11). Op het ogen blik, dat wij deze regelen schrijven, is het ons niet bekend, hoe de verdere resultaten zijn geweest. Volgend clubblad hopen wij er meer van te kunnen vertellen. VAN DE REDACTIE. Redacteur Dolf Desmit die, zoals bekend, ernstig ziek ligt, gaat enigszins vooruit. Het zal helaas nog wel geruime tijd duren eer Dolf de redactionele staf weer kan zwaaien. De lezers van ons blad zullen dus voorlopig zijn zeer gewaar deerde pennevruchten moeten missen, en ook zijn foto's zullen in ons blad ontbreken. Maar aan alles komt een einde en laten wij dus hopen, dat er in huize Desmit spoedig vreugde is over het einde van Dolf's ziekte. Dolf, kerel, houd je taai en bij het begin van het nieuwe seizoen weer fit en well met camera en blocnote in ons stadion. BROWN. Door drukke werkzaamheden is dit blad later verschenen dan te doen gebruikelijk. Sorry, lieden! Volgende maand ligt het blaadje weer op tijd in de bus. B. DANKBETUIGING. Langs deze weg betuig ik het bestuur, het „Ajax-Indië- Comité" en allen, die tijdens mijn verblijf in Indonesië of bij mijn terugkeer blijken van belangstelling hebben gegeven, mijn hartelijke dank. Wat Uw medeleven voor ons, daar in Indonesië, heeft betekend, valt moeilijk onder woorden te brengen, maar zal ik nimmer vergeten. GERRIT LOOYEN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 6