Gun de zomersporten ook'n graantje! Reisbureau Maarse Kroon Altink en Tolmeyer, doch met een werper als Linke behoeft zij zich geen al te grote zorgen te maken. Bij Rood-Wit kon R. Kok wegens een verwonding niet zijn medewerking verlenen. Verder ontbrak Bosboom op het appèl. Een lichtpunt was het optreden van Los als korte stop. Als de voortekenen niet bedriegen, zullen wij nog pleizier van hem kunnen beleven. In ieder geval hebben wij er een goede honk loper bij. De gasten zegevierden met 122. Onze reserves kregen er tegen The Catchers geducht van langs. Het werd voor deze nieuwe overgangsklasser een waar slagfestijn. Met een 232-overwinning verlieten Rietbergen c.s. het strijdperk. De ontmoeting WatergraafsmeerAjax 2 was uiterst be langrijk, want beide negentallen hadden nog geen enkel winst punt veroverd. Al konden Van Dekken en Sasbach niet yan de partij zijn, toch was ons team sterker geformeerd dan in voorgaande wedstrijden. Onze eerste zege zou een feit zijn geweest, als de veld- scheidsrechter zich niet voor appelleren der thuisclub in de luren had laten leggen. Ondanks een wanhopige snoekduik kreeg de korte stop van Watergraafsmeer geen schijn van kans de harde slag van een onzer te stoppen. De betrokken rechtspreker liet zich echter overtuigen, dat zich hier een geval van „hinderen" had voor gedaan, een beslissing die overigens tot de bevoegdheid van de hoofdscheidsrechter behoort. Het resultaat hiervan was, dat een speler van ons „uit" werd gegeven en het gescoorde punt (wat het winnende zou zijn geweest) ongeldig werd verklaard. De einduitslag werd nu' 88. Daar er Zondag 4 Juni geen veld voor honkbal beschikbaar was, moest de wedstrijd AjaxS.C. Haarlem daags te voren worden gespeeld. Dit had tot gevolg, dat behalve R. Kok die nog steeds op non-actief staat fBosboom en Los niet van de partij konden zijn. Ten einde het tweede negental, dat die zelfde dag moest spelen en eveneens in de gevaarlijke zone vertoeft, niet al te zeer te verzwakken, werd onze keurploeg aangevuld met de min of meer oud-gedienden Schalm en Hor dijk. Om maar meteen met de deur in huis te vallen, onze beide teams hebben de uiteraard niet hooggespannen verwach tingen verre overtroffen. Het eerste kwam tegen SC. Haarlem met een fraaie 64-zege uit de bus. Aanvankelijk zag het hier niet naar uit, doch onze vertegenwoordigers herstelden zich keurig. Ofschoon Ajax de kopploegen nog niet heeft ont moet, doet zich het merkwaardige geval voor, dat zij wat slagprestaties aangaat, in het eerste gelid staat. Wim Prins gaf hiervan een staaltje in de vorm van een homerun. Good- old Hordijk bleek ook nog wel met de knuppel overweg te kunnen. Doordat E.D.O. een verrassende zege op Blauw-Wit be haalde, blijft Rood-Wit nog op de laatste plaats, doch nu wij het zoet der overwinning geproefd hebben, zullen er wel meer punten volgen. Onze reserve-ploeg slaagde er met enige invallers in, T.I.W. een gelijk spel (66) af te dwingen, waardoor het tweede thans 1 punt meer heeft dan de hekkensluiter Watergraafs meer. Ofschoon T.I.W. aan slag beter was, stonden Weppner en de zijnen betrekkelijk kort voor het einde nog met 64 voor. In het buitenveld werden toen 2 vuurpijlen jammerlijk gemist, waardoor de geel-zwarten de balans in evenwicht kon den brengen. Onze juniores togen Donderdag 1 Juni naar het terreinen complex in de Kruislaan bij de Weesperzijde om T.I.W. te bekampen. Aangezien het veld van deze club ingezaaid was, zou de wedstrijd op het A.D.W.-terrein worden gespeeld. Dit bleek evenwel niet mogelijk, doordat daarop voetballers aan het oefenen waren. Resultaat: 2 honkbalploegen konden op deze mooie zomeravond onverrichter zake huiswaarts keren. Trouwens, de organisatie bleek ook op andere punten niet te kloppen. Een bedrijfsvereniging had een der andere velden ge huurd, doch van voetbal kon niets komen, doordat de daar zetelende club het veld in beslag nam om te trainen. Weer ergens anders verhuisden twee elftallen halverwege de wed strijd naar de overkant van de weg om de strijd te kunnen voortzetten. Zaterdag 3 Juni d.o.v. bleek het wederom mis te zijn. Hoewel er slechts 2 velden van dit grote complex bespeeld werden, waren T.I.W. en Ajax 2 gedwongen te wachten tot een veel te laat begonnen voetbalwedstrijd was afgelopen. Het was pre cies half vijf toen de werper van T.I.W. zijn eerste bal in de wedstrijd kon loslaten! De wedstrijd van onze benjamins (1315 jaar) tegen „Het gaat met jullie niet best", heeft de Honkbalcommissie de laatste tijd vele malen in onze clubkring moeten horen. Dit kan moeilijk worden tegengesproken. Het veldwerk was wel het zwakke punt. Wat vele clubgenoten echter niet weten is de omstandigheid, dat onze negentallen steeds weer door de voetballerij (heus niet allemaal kampioenswedstrijden) genoodzaakt waren in een gewijzigde opstelling aan te treden. Ja, maar wij zijn toch in hoofdzaak een voetbalvereniging Accoord. Men zal de Honkbalcommissie, van wie het meren deel de rood-witte kleuren tientallen jaren gedragen heeft, er moeilijk van kunnen betichten, dat zij het op King Soccer niet begrepen heeft. Het verschil is echter, dat de betrokkenen niet zo eenzijdig zijn en ook wel eens iets anders willen be oefenen dan bij wijze van spreken dertien maanden in een jaar voetbal. Verandering van spijs doet eten. Toen wij met betrekking tot de vergadering van de K.N.V.B. in zake het voorstel tot wijziging van het competitiestelsel enkele malen lazen, dat men vooral het egoïstische standpunt diende te laten varen, hebben wij even geglimlacht. Ook de pers, die tot taak heeft voorlichting te geven, rept er nage noeg niet over, dat de zomersporten door het tot in den treure voetballen danig in het gedrang komen. OfMen stelt zo vaak Engeland ten voorbeeld, mits het in zijn kraam te pas komt. Welnu, over de haringvijver hebben de zomersporten in dit jaargetijde vrij spel. Bij ons wordt zelfs aan het gesloten seizoen nog wel eens getornd. Wat onze vereniging betreft, zouden wij gaarne zien dat de samenwerking tussen de ver schillende commissies hechter werd dan tot nu toe het geval was. Moeilijkheden zijn er om overwonnen te worden, mits deze niet onnodig worden geschapen! Moge dit artikeltje een goede uitwerking hebben! DE HONBALCOMMISSIE. O.V.V.O. kon gelukkig te elfder ure nog op het terrein van laatstgenoemde vereniging doorgang vinden. Het was aardig, die jonge kereltjes aan het werk te zien. Er waren er die blijk gaven meer te hebben gehonkbald; anderen daarentegen ston den nog ietwat vreemd tegenover dit spel, waardoor zich wel eens leuke situaties voordeden. Aan aanmoedigingskreten ont brak het bepaald niet. Ofschoon het hier een competitiewedstrijd gold, stelde de Honkbalcommissie een groot aantal clubgenootjes in de ge legenheid hun kunnen te tonen. De hoop van O.V.V.O. trok met 139 aan het langste eind. Onze juniores A. zullen deelnemen aan het R.C.H.-tournooi, dat Zondag 2 Juli a.s. voor de zesde maal wordt gehouden. Het Ajax/V.V.G.A.-Jeugdtournooi zal, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, 14 dagen later plaats vinden. Wim Prins is wederom als middenvelder gekozen voor het Nederlands honkbal-negental, dat Zondag 18 Juni a.s. te Ant werpen tegen België uitkomt. De ondergetekende zal bij dit treffen als scheidsrechter fungeren. Zojuist heeft André Kraan bericht gezonden, dat hij en waarschijnlijk ook zijn makker Dick de Sterke 21 of 22 Juni a.s. in Amsterdam hoopt terug te zijn. Mocht iemand nog naar Port Said willen schrijven, dan is zijn adres: Sergt. A. Kraan 270822237 403 B.I. Staf Cie, a/b Mc Gray, op thuisreis naar Nederland. André en Dick, hartelijk welkom in onze kring! E. H. VAN TUIJL. Voor één- of meerdaagse VACANTIE-REIZEN Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 3