flI J/* (Jy HONKBAL Fraai bekersucces, doch slechte start in competitie. Begunstigd door prachtig weer, werd 1 Mei j.l. aan de Zuidelijke Wandelweg het langzamerhand traditionele A.B.C.- honkbaltournooi gehouden. In afdeling A. kwamen uit Blauw Wit, D.W.S. en V.V.G.A., in afdeling B. A.B.C., Ajax en The Mormons. De meeste ploegen verschenen niet in hun sterkste opstel ling. The Mormons waren niet zo heel sterk. Hun pitcher mocht er echter zijn. Daar de wedstrijden slechts één uur duur den, waren verrassingen niet uitgesloten. Ajax speelde tegen deze Amerikanen gelijk (22). Tegen A.B.C. zag het er voor ons aanvankelijk niet roos kleurig uit. In een korte spanne tijds stonden The Reds met 40 voor. Onze jongens gaven echter geen krimp en dank zij een honkslag van Henk ter Heide, konden zij nog juist met 54 zegevieren. Doordat A.B.C. met groot verschil van The Mormons won, kwam Ajax in de finale tegen Blauw Wit. Deze ontmoeting, voorafgegaan door het treffen om de 3e en 4e prijs tussen V.V.G.A. en A.B.C., vond 5 Mei op het Olympiaplein plaats. Jammer genoeg werkte het weer nu niet mee. Omdat voor Ajax en Blauw Wit de volgende dag een competitiewedstrijd was vastgesteld, kwamen zij met reserve-werpers uit. Van Lobberegt had meer succes dan zijn collega's van de andere partij. Mede door beter slagwerk werd een 5—0 overwinning ons deel. Terwijl twee honken bezet waren, sloeg Prins een home-run. Weppner zorgde als korte stop voor een mooi dub belspel. Onze aanvoerder mocht voor de tweede maal de fraaie zilveren Bevrijdingsbeker in ontvangst nemen. Bovendien kregen Jan en Henk ter Heide, H. Kok, R. Kok, Van Lobbe regt, Weppner, Neefjes, Prins, Ras en F. Massing Holsteyn een medaille. Tenslotte werd de scheidsrechters, o.w. schrijver dezes, een vulpotlood aangeboden. A.B.C.-ers, nogmaals hartelijk dank voor de uitnodiging en de prettige dagen! Na dit keurige resultaat, viel het spel van onze keurploeg in de eerste competitiewedstrijd tegen V.V.G.A. zeer tegen. Nadat vanger H. Kok op een tam boogballetje te laat gerea geerd had, wisten onze buren reeds in de le inning een 40 voorsprong te nemen. Aan onze zijde wilde het met het werpen niet vlotten. Na Weppner, moesten R. Kok, Van Lobberegt en Schimscheimer er aan te pas komen. Laatstgenoemde dient er op te letten, dat hij vóór het werpen met zijn gezicht naar de slagman staat, zulks ter voorkoming van „schijn". Ajax, dat reeds de steun van Beumer moest ontberen, werd nog meer gehandicapt door het uitvallen van R. Kok wegens een pijn lijke arm. De ambtenaren, die het zonder international Trinus Holewijn moesten stellen, wonnen volkomen verdiend met 114. Prins was met twee tikken onze beste hitter. Jan ter Heide, Neefjes en Bosboom brachten het elk tot één honkslag. Harry deed ondanks zijn ongeoefendheid ook in het veld goed werk. Bij de gastheren waren vooral Pronk, Boers en De Graaf met de knuppel vaardig. Het honklopen eist bij de meesten onzer dringend verbetering. Als op dit belangrijke onderdeel niet flinker wordt getraind, zal ons nog menig punt onnodig ontgaan! Ook in de thuiswedstrijd tegen E.D.O. boekten wij al spoedig een 30 achterstand. In de eerste inning had Henk ter Heide, die de plaats van R. Kok op het le honk innam, enkele zwakke momenten. Het komt de teamgeest evenwel niet ten goede, als anderen daarop in bedekte termen critiek leveren. Even later miste één hunner immers zelf een eenvoudige vangkans. Niet meer doen, boys! Tot de vierde slagbeurt ging de strijd gelijk op. Toen buitten de Haarlemmers een inzinking van Schim scheimer uit. Nadat Weppner aan deze inning een einde had gemaakt, wees dé scorekaart 29 aan. In de le inning bracht Her Kok weer eens een home-run op zijn naam, wat ons één punt opleverde, doch een bal kostte. In de eindphase voerde E.D.O. door middel van een twee-honkslag van Jacobs de stand nog tot 311 op. Bij de bezoekers blonk le honkman Kops uit, al vangt hij tè veel met één hand. Ook aan slag was hij goed op dreef, evenals Leuven en Jacobs. Met uitzondering van Schimschei mer kwamen onze spelers allen tot een goede klap, pinch-hitter Schalm inbegrepen! Derde-honkman Jan ter Heide was in goede vorm. Niet minder dan twaalf maal verleende hij bij het uitmaken van een tegenspeler zijn medewerking. Evenals tegen V.V.G.A. bleek, dat onze jongens zich door een achterstand laten ont moedigen. Ook het honklopen liet weer zeer te wensen. Som migen staan als het ware aap het kussen vastgenageld. Boven dien jvordt de „sliding" nog veel te weinig toegepast. Het tweede negental deed het in zijn openingswedstrijd tegen het sterke A.B.C., niettegenstaande een 72 nederlaag, lang niet kwaad. Voordat de laatste ronde inging, stonden de „al- phabeten" nog slechts met 41 voor. Schimscheimer begon op de plaat, doch aangezien hij de vorige dag ook al geworpen had, droeg hij zijn taak spoedig over aan Van Dekken. Menige slagman liet zich door zijn „slow-ballen" verleiden. Nu nog wat meer controle over de bal zien te krijgen, Cor, want ver schillende ballen zijn iets te hoog! Op het werpen van de Canadees Marsland werd niet onaardig geslagen. Aan het veldwerk dient echter nog het nodige te worden gepolijst. Van de Spaarndammerdijk keerden onze reserves met een 103 nederlaag tegen De Spartaan 1 terug. In de 7e inning kon Van Dekken het even niet bolwerken, waardoor de thuis club kans zag 7 punten te vergaren. Aan slag was F. Massing Holsteyn de primus. Het honklopen was aan onze zijde echter ver beneden de maat. Er is maar één oplossing: 's Woensdags avonds trainen! Het is nog te vroeg om tot een S.O.S. over te gaan, doch een feit is, dat beide seniores-negentallen nu reeds een flinke punten-achterstand hebben. Bekampte Ajax 2 twee tegen partijen van behoorlijk formaat, het eerste kwam tot dusver in het veld tegen clubs, die op papier niet tot de allersterksten behoren. Niet verheeld mag worden, dat wij ten gevolge van de voet balkampioenschapswedstrijden voorlopig niet over Beumer en Los kunnen beschikken. Ook in het tweede elftal zitten enkele spelers, die eerlang de handschoen zullen aantrekken. Boven dien mogen wij voorshands niet rekenen op de deelneming van tal van jonge spelers, omdat de Jeugdcommissie Voetbal tot het gesloten seizoen nagenoeg iedere week een tournooi op haar programma heeft staan. Wel is waar keren Kraan en De Sterke welhaast uit Indonesië terug, doch dan is de com petitie al flink gevorderd. Het is te enen male niet mogelijk de honkbalsport in slechts twee maanden te beoefenen. De Honk balcommissie spreekt de hoop uit, dat zij van degenen, die daarbij betrokken zijn, de grootst mogelijke medewerking zal ondervinden. Voor het overige wordt de beschikbare honkballers in het bijzonder de werpers nogmaals op het hart gedrukt, 's Woensdagsavonds intensief te komen oefenen, want automa tische degradatie komt onze eer te na. De jeugd heeft de selectiewedstrijden achter de rug. Bin nenkort gaat het dus echt beginnen. Play up, boy's! Volgens besluit van het bondsbestuur worden de kosten van de behandeling van strafzaken verhaald op de verenigingen, waarvan de betrokkenen lid zijn. Mocht Ajax onverhoopt in een dergelijke zaak gemengd worden, dan komen de kosten uiteraard ten laste van de gestrafte leden. E. H. VAN TUIJL. De volgende regels zijn verschillende weken na het boven staande geschreven. Ook in de uitwedstrijd tegen Schoten kon het eerste negental zich niet aan de depressie ontworstelen. Met 204 ging Ajax roemloos ten onder. Was het werpen aan onze zijde niet sterk, tot overmaat van ramp liet het veld werk vooral bij bezette honken zeer te wensen. Hier mede is het grote krachtsverschil verklaard, want aan slag was Ajax niet de mindere. Van de 9 honkslagen die ons team produceerde, namen H. Kok en Beumer er elk 3 voor hun rekening. Blauw-Wit, dat tot dusver aan slag niet zulke grootse resul taten bereikt had, kon zich tegen Ajax eveneens uitleven. Op het pitchen van Schimscheimer werd behoorlijk geslagen. Deze laatste ontving evenwel weer weinig steun van zijn velders. De Stadionclub verscheen ook ditmaal zonder Wilders,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 2