maar uit Deventer getuft om in Apeldoorn een tussenlanding te maken. Voor, tijdens en na het etentje, dat we daar ont vingen, was er echter weer gauw een gezellige Ajax-stem- ming. Hoewel er tegen alle tafel-etiquette in vooral tijdens het diner flink geroddeld en gelachen werd, is er toch heel wat naar binnen gewerkt; ook daarin scheen niet één voor de ander te willen onderdoen. Ons elftalcommissielid, de heer G. Keizer, ontpopte zich tussen het voor- en nagerecht in een nieuwe creatie, n.l. die van tafelspeecher, in welke functie onze jonge garde hem nog niet had zien schitteren. Wat kan die man praten, bijna net zo goed alsdoelverdedigen. De heer Twelker gaf tijdens het tafelen een uitvoerige cur sus in voetbalogie. Genoemde heren namen daarna het snode plan gezamenlijk nog een gezellige, rustige wandeling te plegen. Nou, gezellig was het wel, maar rustig, nee, rustig is het zeker niet geweest. Er zou n.l. kermis in Apeldoorn zijn. Maar op het markt-kermisterrein aangekomen, bleek alles ge sloten vanwege de Zondagviering; d.w.z. de draaimolen was dicht en de zuurstokkenkraam was niet open. Het zal dus wel een wilde kermis geweest zijn. Daarom echter niet getreurd. Spoedig kwamen de artisten, straatzangers, sterke mannen, venters en acrobaten van ons elftal los. Al hadden we dan in Deventer met voetballen slechts op punten gewonnen, hier in Apeldoorn hadden we in no-time de Apeldoornse bevolking bewonderend om ons heen. Een stel losgebroken revue-variété-cabaret-circusartisten, was het al gemeen oordeel van het publiek. Ze konden tenslotte niet weten, dat het eigenlijk een uitgelezen clubje goede voetballers was. Ontzettende prestaties werden op het Apeldoornse markt plein geleverd! Onze spillende bariton kweelde, dat het een (on)lust was! Een volmaakte massa-hypnotiseur en volks redenaar hadden we in ons midden, die het publiek versteld deed staan van zijn bovenmenselijk geklets en o.a. in vijf minuten meer sinaasappelen tegen verhoogde prijs wist te ver kopen als de koopman zelf in één week. Verder trad er een ge spierde athletische draadnagel op, die gewoonweg een cigaret tussen zijn handen vermorzelde en een snelbinder wist te spannen, al moest hij voor deze laatste stunt zijn colbertjasje uittrekken. Enfin, het publiek moest op een afstand worden gehouden en slechts door snel naar onze veilige bus te vluchten, wist ons gezelschap te ontkomen aan de massale huldiging, die de Apeldoornse bevolking ons wilde brengen. Dat de succesvolle terugtocht erg opgewekt was, is dus begrijpelijk, zodat noodgedwongen in Hilversum nog even werd aangelegd. Hoewel de vreugde daar kort was, werden een czardas-demonstratie en vooral de consumpties weer zeer op prijs gesteld. Onze mid-half bleek daarbij met zijn bevallig figuurtje zeer veel talent te hebben voor mannequin. Enige moppentappers wisten het ietwat doezelig wordende gezelschap tijdens de verdere rit aangenaam bezig te houden. Hierbij onderscheidde zich vooral onze benjamin-internationaal, die het voordragen in het bloed zit. Zijn pikante bedtime- stories waren wel uitsluitend geschikt voor oren, ouder dan 35 jaar, doch ook de rijpere jeugd kon zich met zijn sprookjes wel amuseren. Tenslotte werden allen te middernacht heel huids, doch wat vermoeid van de pret en blij met de over winning in Mokum afgeleverd. Uiteraard mag dit verhaaltje niet eindigen, zonder ons be stuur en elftalcommissie hartelijk te danken voor de buiten gewone wijze, waarop zij deze dag hebben verzorgd. FOX. AJAX 2—A.D.O. 2 1—1. Een wedstrijd met vooral voor de rust uitstekende spel momenten, en het was alleen jammer, dat onze voorhoede, die wel hard werkte, zo weinig schotvaardig bleek. Toch was het onze rechtsbinnen Huis, die na mooi voorberei dend werk Ter Horst een prachtige schotkans bood, die door onze captain dan ook uitstekend werd benut. De A.D.O.- reserves beten echter fel terug, keurig samenspelend stichtten ze geregeld verwarring in onze achterhoede, waar Boskamp nog wel eens een steekje liet vallen. Everstyn, een van de oude matadoren van A.D.O. 1, was hier wel de motor, en demonstreerde nog eens overduidelijk, dat werkelijk voetbal genie toch maar erg dun gezaaid is. Zijn passes waren haar scherp, en ook zijn schijnbewegingen waren een lust voor het AJAX-ENSCHEDESE BOYS Brokmann scoort het eerste doelpunt. Doelman Koper krijgt geen kans meer de goed geplaatste bal te Stoppen. Foto: R. v.d. Randen voetbaloog. Ook de A.D.O.-linksbuiten was uit het goede voet balhout gesneden, schotvaardig en snel, en een paar „poeiers" van zijn voet stelden Vink in de gelegenheid ons van zijn klemvastheid te overtuigen. Onze halflinie zwoegde als post- paardjes en gaf de voorhoedq volop werk, maar steeds wist de rood-groene achterhoede het terrein te zuiveren. Een felle uitval van A.D.O. werd ons noodlottig en met een mooi schot scoorde hun linksbuiten de gelijkmaker. Spoedig hierop is het rusten. Na de afternoon werd er van beide kanten een fel offen sief ingezet, ofschoon de A.D.O.-ers wel eens over de schreef gingen. Gelukkig wist de scheidsrechter wat olie op deze strijdlust te werpen. Onze linksbuiten had niet bepaald z'n beau-jour, z'n maatgevoel liet hem nog wel eens in de steek, maar héél weinig ballen van zijn voet bereikten z'n mede spelers. Wel verkeerden beide doelen nog al eens in gevaar, maar geen der partijen wist meer te doelpunten en met een 11 gelijk spel kwam het einde. Onze halflinie was zéér goed, met Looyen als uitblinker. Bij A.D.O. waren de rechtsbinnen, linksbuiten en linkshalf uitstekend. De belangstelling viel bitter tegen; wat is het toch jam mer, dat er zoveel leden en donateurs zijn, die verzuimen acte de présence te geven als de reserves van hun eigen club in het veld staan. En bovendien toch ook een kampioenscompe titie spelen. Het was anders wel een dag met een gaatje. Om half vier kregen we uit Heerenveen de boodschap door, dat we met 51 voorstonden, met ongeveer nog een 25 minuten speeltijd. We voelden ons natuurlijk op rozen, maartoen we thuis kwamen, kregen we de boodschap, dat we met 65 hadden verloren. Ach ja, die beroerde bal kan soms vreemde sprongen maken, mejuffrouw Fortuna maakte het nu toch wel een beetje al te bont. Maar is het Madame Fortuna wel? Want het is toch maar wat fijn als zoveel spelers van je club door de K.N.V.B. steeds worden uitverkoren. De gezamenlijke trai ninglaat me niet lachen, en de Wondertent in Den Haagja, vult U zelf maar in. Maar ja, we zijn nu een maal Hofleverancier, en is er schoner titel denkbaar? Dat onze eigen belangen steeds maar weer in het gedrang komen, daar lachen de heren om, vraag dus vooral niet om uitstel. Het alleenzaligmakende Nederlandse elftal staat mijlen boven een kampioenschap van Nederland, maarach, laat ik me maar niet boos maken, en van voetbalmoeheid hebben ze in Den Haag blijkbaar nog nooit gehoord. Misschien wilt U het artikel van onze medewerker B. S. Ie Marché eens goed doorlezen; de stemming in het Ajax-kamp wordt door hem precies aangevoeld. J.* S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 15