Van onze reserves. het net konden onze boys niet vinden. Strafschoppen moesten helaas de winnaars aanwijzen, en juffrouw Fortuna liet haar lonkjes over de rood-witten spelevaren. Speciale uitblinkers wil ik hier niet noemen, allen deden hun uiterste best, maar een raadgeving in het algemeen kan hier toch m.i. geen kwaad. Er zitten in dit elftal werkelijk uit gesproken talenten, en voor de spelers zelf moet het toch wel prettig zijn, dat als ze overgaan tot werkend lid, ze niet eerst in een zevende- of achtste elftal terechtkomen. Als je b.v. een Dukker langs de lijn ziet rennen, keurig de bal op maat afgeven, vrijloopt en hierna de hem weer toegespeelde bal feilloos in het hoekje van het net deponeert, dan kan hij er toch wel iets van. En als je centervoor Kikkert met een prachtige sprint de bal ziet bemachtigen, naar links dreigt en de bal naar rechts dirigeert, zit je te genieten* en denkt bij je zelf: die vrijer komt er wel. En als je linksbinnen v. d. Wel ineens uit het niet ziet opduiken, en met een sneltreinvaart de gehele vijandelijke achterhoede in de luren legt, en zo'n poeier lost, dat de keeper van angst wat in zijn voetbalpantalon doet, moet er van die snuiter toch wel wat te maken zijn. En zo zou ik gaarne van al onze spelers de goede hoedanigheden memoreren, maarnog véél liever zou ik ze hun fouten af willen leren, want dan zijn ze voor rood-wit toch een dubbeltje meer waard. Dus, Dukker, wees niet zo gauw ontmoedigd, mopper niet als je de bal niet direct krijgt teruggespeeld, kijk naar een vrijstaande medespeler als je voorzet, en probeer wat steviger te worden. Wandel wat meer en zoek de boks bal eens op, touwtje springen en wat meer rondjes lopen kan ook geen kwaad, en dit laatste recept geldt ook voor Kikkert. Hij heeft een pracht-sprint, maaris bepaald bang, en dat moet er toch uit, wil hij het verder brengen. En v. d. Wel laat zich helemaal uit zijn spel brengen als hij een flinke „big" incasseert. Niet boos op je tegenstander worden, kerel, lach er om en stuif hem als een wervelwind voorbij. Laat je toch door niets uit je spel brengen, tik de bal af en loop vrij, en geef dan een peer dwars door het net heen. Dan heeft de tegenpartij waarschijnlijk de smoor in, dat is de manier. Dus zetten we dat humeur van je voor het vervolg op sterk water, afgesproken! De halflinie voedde als een jonge min, ging voor geen tegen stander opzij, hield de bal laag: die drie komen er wel. Beide backs waren lekker trapvast, schuwen geen kopwerk, durven met hun halves samenspelen, maarmoeten zich nog meer op hun taak concentreren. Want de goal, die 't Gooi nu scoorde, was een cadeautje. Remy verdedigde zijn doel uit stekend. Regelmatig trainen, boy, denk aan je lijn. Het Gooi-bestuur en jeugdcommissie een welverdiende pluim voor de prima regeling van deze wedstrijden. J. S. Oefwat een gezellige dag is dat uitstapje naar Deventer geworden. Het begon al erg officieel, toen de heren Koolhaas en Elzenga ons bij de plaats van samenkomst met een hand en de dames met een kus verwelkomden. Maar we raakten nog meer in verbazing, toen we de prachtige bus instapten, die voor ons gereed stond. Deze bus van Maarse Kroon was zo van de R.A.I.-tentoonstelling weggelopen. Een luxe com fortabele slee, nee, niet mooi meer, veel erger: verschrikkelijk magnifiek. Met alle eerbied voor de man, die in het Ajax- stadion beweert: „zachte gemakkelijke zitjes" te verkopen, kon men in deze bus eerst met recht zeggen: zachte comfor tabele zitjes. De bewering, dat deze bus speciaal voor trips van het tweede elftal zou zijn ontworpen en gefabriceerd, zal wel een beetje overdreven zijn (al zou het geen gek idee zijn). Toen we bij het Ajax-stadion kwamen, namen we afscheid van onze „vroede vaderen" en hoewel dit afscheid niet plechtig of ontroerend was en er geen traantje vloeide, vonden we het toch enigszins jammer, dat we niet de big-match Ajax Blauw Wit konden zien. Achteraf hebben we daar heel geen spijt van gehad, omdat we ons op onze toer best hebben ge amuseerd en we anders getuigen zouden zijn geweest van een nederlaag van het eerste. Hoe eervol of onverdiend de neder laag ook geweest moge zijn, een nederlaag zien we liever niet. Zo ging onze tocht, begunstigd door zonnig weer, een prima stemming en een gezellig radioprogramma, eerst naar Apel doorn, waar gepauzeerd werd. Hoewel na een gewoon bus ritje de ledematen meestal stijf gaan kraken, hadden we daar met onze zit-ligplaatsen heel geen last van. Velen zaten of lagen zo lekker in de kussens weggedoken, dat ze niet eens lust hadden om even op een houten terras-stoeltje te gaan zitten voor een kopje koffie. Ietwat overbodig dus gingen de spelers zich wat loslopen, maar daar het inmiddels wat laat was geworden en Deventer toch te ver om te lopen, werden de tippelaars onderweg opgepikt en de reis door het gehele gezel schap per bus vervolgd. Bij het Go Ahead-stadion gekomen, schoot het ons te binnen, dat we dit uitstapje eigenlijk maakten om te gaan voetballen voor het kampioenschap van de reserve le klasse. In de kleed kamer was de concentratie voor de match er echter gauw genoeg weer in, vooral toen Good Old Jack even haarfijn uitduidde hoe er goed en pittig gevoetbald kan en moet wor den. Gevoetbald is er ook wel, maar erg pittig ging het niet, al was misschien de tegenstand daar ook wel schuld aan. Want ofschoon Go Ahead werkelijk dapper en enthousiast speelde, lag het toch heus niet aan ons alleen, dat wij met 10 wonnen. Het doelpunt werd voor de rust geschapen uit een keurige pass van Leeser naar Karei ter Horst, die met dergelijke kansen altijd wel raad weet en de bal gemeen hard in het doel dreunde. Ons team was weer echt een eenheid, maar helaas nu een minder goede eenheid. Go Ahead vormde echter nog minder een team, want individueel waren er prima spelers bij, doch door enige zwakbezette plaatsen konden de Deventenaren ons niet de baas, hetgeen overigens geen schande is. In één ding waren de Go Ahead-ers ons wel de meerdere en dat was in enthousiasme. Jammer genoeg komt dit tegenwoordig meer voor in wedstrijden van Ajax-elftallen. Ligt dat misschien aan onze Ajax-voetbal-aard Voor het overige valt er van de wedstrijd alleen nog te ver melden, dat het een prettige, faire wedstrijd was, die door ca. 6000 mensen werd bijgewoond. Het speet onze jongens, dat we het publiek geen beter voetbal hebben laten zien, al hebben we er wel ons best voor gedaan. Tenslotte waren we gasten en zou het niet leuk geweest zijn als we per ongeluk in topvorm hadden gespeeld en de sportieve Go Ahead-ers een grote nederlaag hadden bezorgd. Over onze wedstrijd werd dan ook niet veel nagepraat. Veel meer echter over de match van het eerste, waarvan we de reportage in de bus volgden. Ja, de wedstrijd AjaxBlauw Wit schijnt opwindender ge weest te zijn, maar het eerste heeft dan ook van emotie ver loren. Toen de reportage beëindigd was en we wel beseften, dat we aan onze schamele overwinning en de eervolle neder laag van onze eerstelingen niets konden veranderen, zijn we AJAX-ENSCHEDESE BOYS - Met moeite weet doelman Koper een aanval af te weren, Michels is reeds opgesprongen om de bal te koppen, terwijl Brokmann rustig afwacht. Foto: R. v.d. Randen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 14