H. REPKO J eugdvoetbal-flitsen. Onze Juniores winnen de eerste prijs in „'t Gooi"-jeugdtournooi. REGULIERSBREESTRAAT 24 - TELEF. 37324 EXCLUSIEVE HERENMODE Het jeugdvoetbal loopt voor dit seizoen op zijn laatste benen. Nog wat restanten opruiming en het is weer gebeurd. Junio res 1 en adspiranten 1 wonnen het kampioenschap, waarvoor van deze plaats onze felicitaties. Verder werd aan diverse tournooien deel genomen. Juniores 1 boekte grote successen. De tournooien van R.C.H., 't Gooi en Blauw-Wit werden ge wonnen en Zondag j.l. wonnen onze jongens ,,de Insulinde Cup". Go-Ahead, M.V.V., Hermes-D.V.S., D.O.S., 't Gooi, Blauw-Wit, D.W.S. en ons team waren de deelnemers. Go-Ahead en M.V.V. arriveerden reeds Zaterdag en werden gastvrij opgenomen bij Ajax-families, die altijd bereid zijn hun huisdeur voor gasten van onze club wagenwijd open te zetten. Een woord van warme dank voor deze Ajacieden is hier dus wel op zijn plaats. Door het zeer warme weer was de belangstelling niet zo groot als anders, maar zij, die hun schreden naar ons stadion hadden gericht, hebben toch van goed jeugdvoetbal kunnen genieten. De goed spelende 't Gooi ploeg bereikte met ons team de finale, maar moest voor derde keer de vlag strijken (31).M.V.V., dat met een pittig ploegje voor de dag kwam was wel de verrassing van ons tournooi. De Maastrichtenaren begonnen met Go-Ahead een 40 nederlaag toe te brengen, om vervolgens de zeer behoorlijke ploeg van H.D.V.S. met 30 te kloppen. Van ons elftal verloren de M.V.V.-ers echter met 10, wat na zeer spannende strijd gebeurde. Blauw-Wit, dat met D.W.S. gelijk geëindigd was, won het strafschoppen duel en moest dus met M.V.V. om de derde of vierde prijs kampen. De M.V.V.-ers gaven nog zo'n energiek partijtje weg, dat Blauw-Wit, toch een zeer sterk elftal, het niet kon bol werken. Met 31 wonnen de Maastrichtenaren, zodat zij de derde prijs in de wacht sleepten en voldaan in alle opzichten zoals zij verklaarden huiswaarts keerden. Wij hopen de sympathieke leiders en jongens uit Maastricht nog vaak op ons tournooi aan te treffen. Onze vrienden uit Deventer be haalden deze reis geen enkele overwinning, het zat de jongens uit de koekstad niet mee, maar niettegenstaande dat, lieten, of liever, bevestigden zij weer de goede indruk, die wij altijd van hun hebben gehad. In Deventer hopen wij de rood-gelen weer revanche te geven. D.O.S. kwam eveneens met een flinke ploeg voor de dag, maar viel niet in de prijzen. Volgend jaar, als jullie terug komen, meer succes, D.O.S.-ers. Van Hermes- D.V.S. kunnen we het zelfde zeggen. De jongens uit Schiedam brachten het tot één overwinning, dat was te weinig om in de prijzen te vallen. Volgend jaar het nog maar eens proberen, Schiedammers. Zoals reeds gezegd bereikte 't Gooi de finale, wat tegen tegenstanders als D.W.S. en Blauw-Wit vaste klanten voor de Insulinde Cup - toch een prestatie is, die gezien mag worden. Ons inziens kan de 't Gooi-familie van dit juniores-team in latere jaren nog veel plezier beleven. Blauw- Wit was in de eerste match niet erg gelukkig. Een paar mis verstanden in de verdediging kostten doelpunten en die tegen slag zijn de Blauw-Witters niet te boven gekomen. D.W.S. had weer eens strafschoppen-pech en viel daardoor buiten de prij zen. Ieder jaar komen de D.W.S.-ers echter terug en eens zal de naam der blauw-zwarten ook weer op de cup worden ge graveerd. De wilskracht en volharding der jongens uit de polder staan daar borg voor. Al met al was het weer een ge slaagd tournooi, waaraan de gezamenlijke lunch (170personen), het napraatje met iets vochtigs, de pleegouders, de heer Boudrie en z'n staf, de scheidsrechtersdeze heren onze hartelijke dank voor hun medewerking (met dit zwemweertje) zoveel hebben bijgedragen. Captain Ferry Dukker kreeg uit handen ver gezeld van een aardig speechje van de Hermes-D.V.S.-aan- voerder een prachtig glazen wandbord, waarvoor Ferry met een paar goed gekozen woorden dank zegde. Voorzitter Kool haas reikte de prijzen uit, op de manier, zoals wij dat van hem gewend zijn, dus was ook dit onderdeel van ons tournooi dik in orde. Juniores 2 nam deel aan het H.R.C.-tournooi te Den Helder. Captain Van der Zwaag en zijn boys deden het uitstekend, wonnen van O.S.V. met 41 en van B.F.C. met 31, zodat zij tegen V.S.V. om de ere-beker moesten strijden. De match eindigde onbeslist (00), zodat ook hier de strafschoppen moesten uitmaken, wie de hoofdprijs in ontvangst mocht nemen. V.S.V. was de gelukkige, maar iedereen was het er over eens, dat wij met ons tweede juniores-team best voor de dag kunnen komen. Van der Zwaag scoorde in de eerste match drie doelpunten, doch was helaas niet volkomen fit, zodat hij in de finale moest uitvallen. Dat scheelde een grote slok op een glas. Jan van Drecht, die tweemaal moest vissen, n.b. door verkeerd terugspelen van eigen verdedigers, zowel in de strijd tegen O.S.V., als in die tegen B.F.C., speelde tegen V.S.V. een heel goede match en dat de Velsenaren het net niet konden vinden, was voor een groot deel zijn werk. Ook Moinat en de gebroeders Schep hebben zich goed geweerd en het Helderse publiek had bepaald schik in deze rappe knapen. Van Ooyen was niet zo op dreef als anders. Volgende keer beter, Pierre. Van de half linie (Nauta, Laroo en Leibrand) speelde laatst genoemde het meest constant. Laroo en Nauta hebben echter hard gewerkt en afgezien van een paar fouten toch veel tot dit succes bijgedragen. Een klein etentje besloot deze prettige- en gezellige voetbaldag en daar we het volgende jaar terug mogen komen, schijnt de kennismaking met ons jeugdvoetbal de H.R.C.-ers goed bevallen te zijn. Ook wij waren bést tevreden over dit goed georganiseerde tournooi en komen dus gaarne terug. H.R.C.-ers, onze hartelijke dank. Aan het A.F.C.-tournooi namen we deel met Juniores 3 en Adspiranten 3. Onze juniores wonnen bij the Reds de eerste en de adspiranten de tweede prijs. We zijn er niet bij geweest, dus kunnen van deze successen niets vertellen. Zoals bekend, werd Adspiranten 1 kampioen en won bovendien de jaarlijkse match tegen de A.F.C.-adspiranten om de Bosch-plaquette. In het volgende clubblad komen wij hierop terug. BROWN. Zondag 14 Mei 1.1. heb ik onze Juniores 1 in Hilversum nog eens goed gade kunnen slaan. Wat krijgen onze jongelui het toch tegenwoordig op een zilveren presenteerblaadje opge diend. Een ideaal voetbalveld, tegenstanders van hun eigen leeftijd, officiële scheidsrechter, een kopje thee in de rust, met een sinaasappel en tomaat van een enthousiaste supporter, en bovendien nog de vaderlijke 'raadgevingen van Arie de Wit. Denk nu vooral niet, dat ik dit alles onze toekomst misgun, integendeel, ik ben er een felle voorstander van. Maar zo on willekeurig maak je wel eens vergelijkingen met je eigen jeugd, en onze school is toch wel een tikje harder geweest. Maarik heb echt van het spel van onze jongens genoten. Want er werd af en toe werkelijk voortreffelijk gespeeld, vooral tegen 't Gooi waren de onzen in prima vorm. Openin gen maken, switchen, het directe af-spelen, kopwerk, schieten, doodmaken van de bal, het rook allemaal een tikkeltje naar de extra-klasse, en de Gooiers mochten niet mopperen, dat ze er met een 41 nederlaag afkwamen. Tegen De Volewijckers wilde het niet zo vlotten, al waren we wel wat sterker. Maar het zijn tenslotte de doelpunten, die de wedstrijd beslissen, en

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 13