Palace - Bar Thorbeckeplein 16 Jubilea. Uit de Pers. Onze zustervereniging „Neptunus", Rotterdam, herdacht één dezer dagen haar 50-jarig- en Sportclub „Enschede" haar 40-jarig bestaan. Aan beide verenigingen onze hartelijke felicitaties. H.R.C. DEN HELDER DERTIG JAAR. H.R.C., de bekende club uit de „kop van Noord-Holland", vierde één dezer dagen haar 30-jarig bestaan. Ter gelegen heid hiervan werd een extra-nummer van „de Roodjak" uit gegeven (hetwelk wij in dank ontvingen), waarin „Rondel, Hores, Fantast" vermoedelijk schuilnamen de heren, die iedere week, ja, iedere Vrijdagavond ligt „de Roodjak" in onze bus hun lijfblad vullen en vele andere H.R.C.-ers, vertellen* over de groei en bloei van hun club en waarin na tuurlijk ook staat, dat H.R.C. voor de beker met 21 won vanAjax. Als wij voor zaken in Den Helder zijn, dan krijgen we aan de koffietafel dit verhaal, dit heldenfeit uit de Roodjakken-historie, nog wel eens opgediend enluisteren er met genoegen naar, want per slot van rekening is gedeelde vreugde nog steeds dubbele vreugde. Dubbele vreugde? Ja, omdat uit dit verhaal, zo klaar en helder, het respect voor onze club spreekt. Maar goed, de Rood jakken vierden dan hun feest, een feest, dat door het eerste elftal met een kampioen schap werd bekroond. Kon het mooier? Nu gaan de mannen uit de stad van Dorus Rijkers hun stoere schouders zetten tegen de deur van de tweede klasse. Zij heeft al gekraakt, de splinters vlogen er af. Zullen de panelen er uit vliegen? De tijd zal het leren. In ieder geval wensen wij de Helderse Racing veel succes en bieden van deze plaats een papieren lauwerkrans voor mijlpaal drie en tevens onz ehartelijke felicitaties voor het behaalde kampioenschap aan. BROWN. TWENTSCH DAGBLAD TUBANTIA. Bovengenoemd dagblad kregen wij toegestuurd en lazen: BERTIE GAAT NAAR AMSTERDAM. Bertie Rooseboom is een 11-jarige Enschedese jongen en een vurige supporter van de Enschedese Boys. Natuurlijk was hij ook op de kampioenswedstrijd tegen Ajax. En daar is hem na afloop iets overkomen, dat hij zijn leven lang niet vergeten zal. Bertie was geïmponeerd door het mooie, rustige spel van de Amsterdamse ploeg. Toevalligerwijs zat hij juist bij een aantal Amsterdamse supporters, die opgetogen waren over de overwinning behaald in een wedstrijd, die in de eerste helft grote moeilijkheden scheen te bieden. Toen het eindsignaal klonk ging Bertie spontaan naar de Amsterdammers toe en zei: „Ajax heeft werkelijk verdiend gewonnen, want het spel was beter." Een der supporters van de hoofdstedelijke club was door de spontane, van een werkelijk sportief inzicht getui gende uitlating van de jonge Boys-supporter zó getroffen, dat hij naam en adres van de knaap vroeg. En in de trein op de terugweg naar Amsterdam werd een collecte gehouden om Bertie een uitstapje naar Amsterdam mogelijk te maken als de Boys daar op Zaterdag 3 Juni spelen. De vader van Bertie ontving een hartelijke brief van de heer Kattouw uit de Kat tenburgerstraat 4 te Amsterdam met het verzoek om het mo gelijk te maken, dat zijn zoontje op 3 en 4 Juni zijn gast is in Amsterdam. De schrijver deelde in zijn brief mede, dat hij en degenen die hem vergezelden zeer getroffen waren door de spontane jongensachtige uiting van Bertie, die binnenkort dus een reisje naar de hoofdstad zal maken, dat een grote gebeur tenis zal zijn in zijn jonge leven. Als Bertie inderdaad de wedstrijd heeft gezien, zal hij over het vertoonde spel wel teleurgesteld zijn geweest, maar in ieder geval de gastvrijheid van de Amsterdamse supporters met volle teugen hebben genoten. Wij voor ons vonden de geste van deze Ajax-vrienden zo sympathiek, dat wij niet kon den nalaten dit artikeltje uit het Twentsch Dagblad over te nemen. BROWN. Wij lazen in „Het Vrije Volk": LOF VOOR AJAX. De zege op de Engelsen is na afloop gevierd tijdens een diner in Hotel l'Europe. Karei Lotsy's toespraak droeg een bijzonder hartelijk karakter voorAjax. De bondsvoorzitter huldigde de vijftigjarige club uit Amsterdam, omdat zij „haar eigen belangen heeft opgeofferd ter wille van het Nederlands elftal" „Ajax heeft," aldus de heer Lotsy, „zijn spelers steeds weer te onzer beschikking gesteld, wanneer onze Keuze-Commissie dat nodig achtte. Het zal Ajax waarschijnlijk het landskampioenschap kosten. Onze hulde voor zoveel liefde voor onze nationale ploeg." Lotsy bezegelde zijn woorden door stevig de hand te drukken van Ajax' aanvoerder Stoffelen. ONS JUBILEUMBOEK. „Het Nieuwsblad van Sumatra" schreef over ons gedenk boek als volgt: AJAX 1900—1950. De Amsterdamse Football Club „Ajax" heeft ter gelegenheid van haar gouden jubileum een gedenkboek doen verschijnen, dat er in alle opzichten wezen mag. De roemruchte geschiedenis der Ajacieden is geboekstaafd in niet minder dan 400 pagina's kunstdruk, verlucht met tal van foto's. Burgemeester d'Ailly van Amsterdam, Karei Lotsy, H. Putter (voorzitter van de afdeling Amsterdam der K.N.V.B.) en M. Koolhaas, de preases der jubilerende vereniging, schreven ieder een voorwoord. En dan voeren de samenstellers hun lezers mee door de gehele geschiedenis van de bekende Amsterdamse sportclub. Van het pas opgerichte Ajax in het begin dezer eeuw, door de succesvolle jaren 1918'30 ongetwijfeld Ajax' langdurigste succesperiode door het gewoel der oorlogsjaren, tot het jongste kampioenschap van de afdeling West I der K.N.V.B. De samenstellers lieten niet na de nodige aandacht te wijden aan Wim Andriessen, die 46 maal in ons nationale elftal meespeelde en jarenlang spil en aanvoerder van het eerste elftal was, en aan de heer J. Oudheusden, die 17 jaar als eerste penningmeester optrad. Na ook de andere takken van sport, die Ajax bedrijft, zoals honk bal etc., de revue te hebben laten passeren, besluit dit fraaie ge denkboek met een (foto)parade van alle elftallen. Rest ons nog te vermelden, dat Ajax ook zijn leden in den vreemde niet heeft ver geten: wij ontvingen dit boek ter inzage van de heer W. v. d. Lee, oud-lid van Ajax. Vraagt Uw aandacht voor De verlichte glazen dansvloer Enig in Nederland met le klas Radin~art.ist.en Geopend van 82 uur 's nachts

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 11