iW VAltï Afdrukken van indrukken. STOMENen PENSEN Burgerlijke Stand. te hebben voor de moeilijkheden, die in de allereerste plaats Ajax ondervindt. Men zou hieraan slechts willen toevoegen te wensen, dat dit inzicht „een tikkeltje" meer algemeen verbreid was en dat vooral ook het grote publiek wat sympathieker tegenover deze handicap zou vermogen te staan. Nu wij de pers toch aan 't aanhalen zijn, neen, niet door te aaien, dat zou Majesteitsschennis jegens de Koningin der Aarde zijn wil ik nog even wijzen op een beschouwing, die de heer C. Wedema in „Sport" van 15 Mei wijdt aan „Vriend schap tussen elf kerels, het succes van Heerenveen". Laten we voorop stellen, dat we Heerenveen een fair en prettig tegenstander, doch eveneens een verdraaid lastig te bespelen instrument, vinden. Als Ajax naar Heerenveen moet, is het nooit zeker van zijn zaak. 't Kan vriezen bij die Friezen, maar 't kan ook dooien. Het is in die Noordelijke contreien zelfs mogelijk, dat het weer binnen een half uur omslaat van felle vorst tot gesmolten vanille ijs in de schaduw. Je moet er voor spelen daar; inderdaad een pittig clubje, dat Heerenveen. Maar bakt de heer Wedema ze nu niet wat heel erg bruin, als hij het spel van Abe c.s. karakteriseert met: „Een explo sie van de geest"; „De kracht van het ijzeren moreel"; „Het is bijten op je kiezen tot ze kraken"; „Het is een bovenmen selijke wilskracht" En dat alles door het feit, dat het Heeren veen gelukte een 15 achterstand tegen Ajax in een 65 zege om te zetten. Op zichzelf een kranig stukje werk, waar aan wij niet zullen tornen. Ere wie ere toekomt! Maar wij houden het dan toch maar liever op de nuchtere verklaring, die Kick Geudeker, een week eerder, van het geval gaf. En aan de omstandigheid, dat Ajax' reserve-doelman in die ont moeting helaas niet voor zijn taak berekend was. Dat de pompebledden een soort van monopolie zouden bezitten in het wegwerken van grote achterstanden, vinden wij, de heer Wedema wil het ons vergeven, een heel klein tikje over dreven. Indien 's Heren W.'s blik zich niet uitsluitend beperkt (heeft) tot het hoge Noorden, dan zal hij zich ongetwijfeld kunnen herinneren, dat het Ajax was, dat het bestond, in de roemrijke periode van het Haagse V.U.C. met spelers als de gebroeders De Harder, Brandes en Holleman (Van Gelder) in de voorhoede een aan de Schenkkade bij de rust opge lopen 60 achterstand om te zetten in een 66 gelijk spel. En dat het daarbij bleef, was voor een niet gering deel te danken aan de nare (soms prettige) beperking, dat een wed strijd slechts 2 x 45 minuten pleegt te duren. Nogmaals, wij hebben respect voor Heerenveen, wij onder schatten deze ploeg allerminst. Maar net zo min wij voor stander zijn van het bewieroken van Ajax-spelers dood gewone jongens als anderen zijn wij dit van Heerenveen, of van welk team dan ook. De nuchtere Fries Wedema jubelt: „Het is iets om je petje voor af te nemen. Het is iets, dat met voorbijzien van alle techniek, enz. ligt buiten het bestek van bal of veld." Wij beseffen ten volle, dat wij met zulke heilige zaken niet mogen spotten, maar toch verstouten wij ons, op te merken, dat wij uit al deze ontboezemingen wel dienen op te maken, dat het „iets bovenaards" moet zijn. Al bedoelt de heer Wedema het in zijn Zuid-Amerikaans aandoend enthousiasme zeker niet kwaad, wij willen toch be sluiten met de opmerking: Stukjes, als die van de heer Wedema, doen naar onze mening de sport in het algemeen, en ons voetbal meer in het bijzonder, vooral ook in de ogen van buitenstaanders géén goed. B. S. LE MARCHE. Dorp op de Veluwe, Grasmaand 1950. 30 April 1950. Bloembollen-tijd! Bloesem-tijd! Een zacht briesje uit het Westen dat de sneeuw van Woensdag van m'n hoed had weggeblazen, en nu een zonnetje op deze laatste dag van Grasmaand! n Malse, onverwachte, zomerse dag, die verrukte. En n Ajax-team, dat blijkbaar de voor jaar s-loomheid in de benen had! Ik moest uitgerekend naar Mokum komen om Ajax van Blauw Wit verdiend te zien verliezen! Hombres! Hombres! zeggen ze in Buenos Aires. En vreten je dan op met hun blikken! Wij zouden zeggen: mens-nog-eens-aan-toe! En nu heb ik niets tegen Blauw Wit! En ik kon dat mevrouwtje, vóór me op de tribune, begrijpen, dat ze eerst opvliegt (bij die goal tegen Beumer!), danst, vervolgens de kleuter, die ze bij zich heeft op neemt en dit geval mee laat dansen in de luchtdat ventje boven haat hoofd zwaaiend. ik dan dat zó goed meeleven. Heen, géén wrok, géén afgunst bij mij. Alléén een beetje jalousie. Dat jonge Blauw Wit-vrouwtje, vermoedelijk een ega-tje van één der spelers, dat maakte me een piezel jaloers! Zo heerlijk blij te zijn, zó uitgelaten-oprecht-spontaan te doen wat een voorrecht. Het leven is maar zo vol van proza en moeilijke dingen, vervelende klusjes er is altijd wat te verhapstukken, is het de slager niet dan wél de ontvanger van de tweede penning enfin, gras over de zorgen! Dat vrouwtje was gelukkig en ze blééf ge lukkig, want onze voorhoede was jammerlijk net iets te licht voor dat. éne goaltje, dat die grote, warme vreugde van dat „Blauw Witje naar de maan had geholpen! Is dat bar-tje van ons altijd zó bezet? Onze revue-manager Boskamp, die me nog nooit ontdekt had (ofschoon hij Vlokkie wél kende!) knoopte een gesprek aan en vond de juiste terminologie: Blauw Wit speelde agressiever! Dat was, gezien de stijgende warmte rond het bar- tje, een zeer prettige critiek voor Joop Stoffelen! Overigens geen ge zeur hier over de 10! Ik ben van mening, dat Ajax kampioen van Nederland wordt en ook Blauw Wit aan kan, op één voorwaarde: Nog méér begrijpen, dat elke tegenstander z'n hele arsenaal aan heftigheid en kunnen (of „half"-kunnen) uitspeelt tegen ons. Er zit bij ons te véél zelfvertrouwen. Zoals Ajax deze tweede helft absoluut de meerdere van Blauw Wit speelde, is er nog één speldeprik nodig om goals te maken. Die speldeprik is: durf te schieten! De enige, die dat goed durft bij ons is Joop! En die heeft nog wat anders te doen! Ik kom bij Blauw WitAjax ook kijken! Wat ik voorspel snappen jullie! D. K. Getrouwd Verloofd: S VOOR VAN ALLE KIED/AJG OOP DUN EN - DEKENS ENZ 'KLEDEN EN TAPIJT-PE/A//G/NC de heer J. Janse en Mej. Rijkje Does. de heer Otto Been en Mej. Emilia v. d. Brink. de heer Jos. Schiebergen en Mej. J. de Graaf. Geboren. De heer en mevrouw D. Groenewoud D. GroenewoudBermaning geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Marjorie. De heer en mevrouw A. Brandsteder J. M. BrandstederDe Vries geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Ronald. Namens Ajax onze hartelijke felicitaties.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 10