Palace - Bar Proficiat AJAX 1kampioen Op de 1.1. gehouden buitengewone Algemene Vergade ring werden als erelid ons bestuurslid R. P. J. Vunderink en als leden van verdienste de heren H. Anderiessen, H. Blomvliet, P. H. W. de Bruyn, W. F. C. Bruynestein, G. Keyzer en ^7 Komen benoemd. Het zou uilen naar Athene dragen zijn om in ons lijf blad al de goede daden, die door deze Keien in het belang van onze club werden verricht, te vermelden. Een uit gave van een nieuw gouden boek alleen nog wat dikker zou hiervoor minstens nodig zijn, maar elke Ajacied, die ook maar enigermate met de geschiedenis van onze club bekend is, weet, dat de toegekende onder scheidingen dubbel en dwars verdiend zijn. Laten we dus maar volstaan met de geridderden onze hartelijke gelukwensen aan te bieden, en de hoop uit te spreken, dat ze in het belang van onze vereniging hun gewaardeerde krachten nog vele jaren aan rood-wit zullen geven. Onze organisatie, die wel eens vergeleken wordt met een prima werkend anker-uurwerk, dat ik weet niet op hoeveel stenen loopt, kan deze edelstenen niet missen en wij verwachten nog héél veel van hen. Geridderden, proficiat. J. S. pioenschap en 50-jarig jubileum. Er is maar één Ajax. Ik ben werkelijk net zo blij als toen ik nog 11 jaar was, ondanks het feit, dat ik aan de andere kant van de aardbol zit. Nogmaals van harte gefeliciteerd! En nu op naar het landskampioenschap. Loop Abe maar tegemoet, rood-witte leeuwen! J. MEIJER. Mijne heren, Kort na mijn terugkeer uit Indonesië werd ik thuis ver rast met een door Ajax aangeboden fruitmand van reus achtige afmetingen. De aanbieding ging tevens vergezeld van een persoonlijke welkomstgroet door de heer Koolhaas. Alhoewel ik bij dit laatste (telefoon-) gesprek vanzelf sprekend niet de gelegenheid heb laten voorbijgaan om de heer Koolhaas zelf te bedanken, wil, ik ook op deze wijze de andere heren van het bestuur en wellicht ook de leden, die het hunne hebben bijgedragen, zeer hartelijk bedanken voor de werkelijk grootse ontvangst. In Indonesië mocht ik vele malen daadwerkelijk de vruchten plukken van het werk, dat hier in Nederland door het Ajax- Indië-Comtié werd en wordt verricht. Als ik hierover nadenk en daarbij ook nog de bekroning van dit werk bij mijn thuiskomst in aanmerking neem, kan ik niet anders dan dankbaar en trots zijn, mij lid van Ajax te mogen noemen. Nu ik terug ben in Nederland, acht ik het mijn plicht het werk van het Ajax-Indië-Comité te steunen, totdat het laatste Ajax-lid zal zijn teruggekeerd. Ik geloof wel, dat ieder oud militair, die zelf eenmaal de belangstelling van het Comtié heeft gehad, er precies zo over moet denken! Er past eigenlijk maar één woord voor alles: het was ge weldig! Enhet is een altijddurend succes voor de club geest en kameraadschap in onze Ajax-familie. Nu ik zelf in plaats van lijdend voorwerp, medewerkend voorwerp van het Comité ben geworden, zou ik willen besluiten met ieder Ajax-lid op te wekken het prachtige en unieke voorbeeld van de heren comité-leden en de leden, die hun werk steunden, met alle mogelijke middelen na te volgen. De waardering, die hun van de Ajax-leden in Indonesië ten deel valt, zal de beloning zijn, die verder niet in woorden of geld valt uit te drukken! Met clubgroeten van Uw lid, W. A. GUNZEL. Ajax, met je prominenten, met je spel- en baltechniek zuiver afgestemd en klankvol als een voetbal-pathetique, met je straffe discipline zonder 't Pruisisch element, met je training en verzorging in een soort van Wondertent. Met je keur van klassespelers snel en uitgebalanceerd, met alleen complete spelers, jong: tweebenig aangeleerd! Met je eigen entourage, met je diligent bestuur, met je zelf-gekweekte paar dj es uit de Hogeschool-dressuur. Academie, die bekend staat als de ReynoldsHogeschool, met je snelle buitenspelers altijd goed voor n schone goal, met je eigen werkmethode die de bal het werk laat doen: AJAX, JIJ WERD UITVERKOREN TOT EEN WAARDIG KAMPIOEN! Kampioen zijn is voor Ajax zoiets als een schrikkeljaar, zij het minder mathematisch, soms wat vaker op elkaar Ajax heeft aan dit verschijnsel in de tijd van zijn bestaan dat is bijna 50 jaren 15 maal, precies, gedaan Dat schreef ik in '46 voor het rose periodiek, dat ook Officieel Orgaan heet meer bekend als Sportkroniek. En wat gold in '46, geldt (precies na vier jaar!) weer: Dus ging ook dit jaar het „schrikkel- kampioenschap" naar de Meer! Daarmee 't schoonst geschenk aanbiedend, in dit jubileum-uur, aan de Club der Schrikkelaren en haar steeds actief bestuur! Dat bestuur, niet gauw tevreden, waar het gaat om „rang en stand", vraagt thansJa, wat zou het vragen? Juist: rood-wit van heel het land! B. S. LE MARCHE. Vraagt Uw aandacht voor De verlichte glazen dansvloer Enig in Nederland met le klas Radio.artisten Geopend van 82 uur 's TinfVhtS

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 27