Van het vijfde. Het zesde kampioen. Via overwinningen op T.O.G. 3 (111), A.E.D. 2 (71), De Spartaan 5 (31) en door op 5 Maart j.l. A.S.V.K. 2 met 30 te kloppen, is het ons ook dit jaar wederom gelukt het kampioenschap te behalen van de reserve le klasse A der af deling Amsterdam van de K.N.V.B. en wel voor de derde maal in successie. De hiernavolgende spelers zorgden er voor, dat de titel weer in onze handen viel: Jan de Boer W. F. Schoevaart A. van Dijk J. Neefjes T. de Jong H. Velder R. Been E. Schetters A. Staubach D. Keijzer H. Pieters Graafland Verder droegen ook Cees de Vlieger, A. Grahmbeek, W. Blom, J. van Dijk, Boerkool, C. Bekker, J. v. d. Berg en Theo de Groot een belangrijk steentje bij. De wedstrijd zelf stond niet op hoog peil. Grahmbeek ver ving Pieters Graafland, die weer eens in het vierde opgesteld was. Wij moesten winnen om kampioen te zijn, een gelijk spel was niet voldoende. Het leek er in de eerste helft geheel niet op, dat er iets op het spel stond. Er werd te veel gepingeld en slecht geschoten, zodat met blanke stand de rust inging. Na de thee werden de zaken echter beter aangepakt en er ont stonden gevaarlijke situaties voor het A.S.V.K.-doel. Bij zo'n aanval veroorzaakte een der backs een strafschop, welke door linkshalf Hannie Velder onberispelijk werd benut (10). Toen was het ijs gebroken en kort daarop gaf Robbie Been een van zijn afgemeten voorzetten en André Staubach's hoofd deed de rest (20). Dick Keyzer scoorde een kwartier voor het einde de goal van de dag door van ver buiten het penalty-gebied een gloeiende kogel te lossen, waar de keeper tevergeefs naar greep (30). Jan de Boer, de backs en de halflinie hielden achter de deur dicht en toen het eindsignaal klonk, waren wij ongeslagen kampioen geworden met nog drie wedstrijden voor de boeg. De dames Staubach en Keyzer stormden het veld op en overhandigden onze captain een bos seringen en tulpen in in onze clubkleuren, welk gebaar zeer op prijs werd gesteld. Daarna zochten wij de douches op, om vervolgens opgefrist naar boven te gaan, waar Tinus ons liet proeven hoe fijn een kampioensborrel smaken kan. AJAX 5—DE GERMAAN 3 0—1. De 26ste Maart kwam nummer twee van de ranglijst, De Germaan, op bezoek, bracht bloemen mee voor de kampioenen en slaagde er na felle harde strijd in ons de enige nederlaag toe te brengen, door middel van een doelpunt, na twintig minuten spelen gescoord door hun linksbuiten. Ons elftal was gehandicapt door het ontbreken van Henny Pieters Graafland, Dick Keyzer en Hanny Velder. De invallers Cor Welling, Spet en Grahmbeek werkten hard en lieten zich van hun beste zijde zien, vooral na half-time. Het gelukte ons echter niet de gelijkmaker te scoren, alhoewel het vijandelijk doel meermalen op miraculeuze wijze aan doorboring ontsnapte. Bij een der vele aanvallen op De Germaan-veste schoot Tom de Jong juist naast om direct daarop knock-out van het veld gedragen te worden, daar de knie van de linksback onzer tegenstanders onzacht in aanraking was gekomen met het hoofd van onze spil. Daar bleef het bij en zo werd onze nederlaag een feit. Rest ons nog te vermelden, dat Hanny Velder, zo vernamen wij van zijn vader, in het Wilhelmina Gasthuis was opgenomen, men vermoedde, dat hij roodvonk had. Wij wensen onze half-back een spoedig herstel toe. Hanny, word gauw beter, boy, zodat je spoedig weer in onze ploeg terug bent. CENTRUM 2—AJAX 5 1—6. De 2 April trokken wij naar de Kruislaan om Centrum te tonen, dat de nederlaag tegen De Gërmaan een slip of the pen was geweest. We begonnen de strijd aanvankelijk met negen man. Waar waren De Jong en Neefjes? Toen de heer Couton, Schouten en Schimmsheimer, resp. linksback en rechtshalf, van ons veld had opgehaald, was de stand reeds 40 in ons voordeel. AJAX 5—WATERGRAAFSMEER 4 5—2. Ook in de laatste wedstrijd voor de competitie verschenen wij zonder Neefjes, De Jong, Velder en H. J. Pieters Graaf land, terwijl ook Arie van Dijk op het appèl ontbrak, waar voor resp. Schimmsheimer, Ter Beek, W. Blom, Grahmbeek en Jan van Dijk invielen. Wij wonnen de toss en begonnen met de storm mee, tegen een fel op de bal zittend Watergraafsmeer, dit in tegenstel ling met onze jongens, die het kalm aan deden. Onze halflinie, onder leiding van Schetters, zette de voorhoede telkenmale aan het werk, voorlopig echter zonder resultaat. Eerst na een half uur spelen was het linksbinnen Blom, die met een keurig schot de vijandelijke keeper het nakijken gaf. 10. André Staubach volgde dit voorbeeld en scoorde na fraai driehoekspel tussen Ter Beek, Been en Blom met een pracht omhaal onze tweede goal. 20. Dadelijk hierna kondigde de arbiter het einde van de eerste speelhelft aan. Na de aftrap is het weer Blom (deze knaap was goed op schot die dag), die met een uitstekend schot de stand op 30 bracht. Onze rechtervleugel BeenKeyzer bracht de blauw witte verdediging vele malen in moeilijkheden, zonder echter direct tot doelpunten te komen. Succes kwam aan de andere kant, toen de Watergraafsmeer-midvoor een misverstand in onze achterhoede uitbuitte en de achterstand verkleinde. 31. Toen was de beurt weer aan ons en André zorgde er voor, dat ons vierde doelpunt een feit werd. 41. Weer scoorde Watergraafsmeer tegen, ditmaal door hun rechtsbinnen. 42. Linksbinnen Blom maakte een kwartier voor tijd aan alle on zekerheid een einde met een verrassende boogbal (5—2) en daarmede was de strijd voor dit seizoen gestreden. Laten wij nu de cijfers eens bekijken, m.i. zijn ze wel een leuke trip waard. Wat denkt onze penningmeester er van? gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Ajax 5 18 15 2 1 32 83—18 W. S. Even voor het ter perse gaan van dit blad legde ons zesde elftal via een beslissingswedstrijd tegen V.V.A. 4 beslag op de ere-titel, waarmede wij onze zesde-elftallers van harte feli citeren. BESLISSINGSWEDSTRIJD AJAX 6—V.V.A. 4 2—1. Onze naaste concurrent V.V.A. verspeelde in haar laatste wedstrijd een belangrijke punt. Immers, deze misstap beteken de voor ons 6e elftal, dat er op 23 April een beslissingswed strijd moest worden gespeeld, doordat wij nu met een gelijk aantal winstpunten de competitie beëindigden. Deze, op het Shell-terrein, gespeelde wedstrijd is emotioneel verlopen, vooral aan de zijde van onze tegenstanders, daar zij met de zege in zicht toch nog vóór de finish struikelden. Met wilskracht en doorzettingsvermogen zetten onze jon gens zich in de strijd, door V.V.A. met een hoog tempo aan gevangen. Maar onze verdediging, met de backs Klopper en Ben Ras, vingen de eerste schoten op en doelman Kolder bracht redding door goed ingrijpen, doch kon niet voorkomen, dat V.V.A. met een goed schot scoorde (10). Dit ontmoe digde ons geenszins, onze aanvallen werden gevaarlijk, doch de voorzetten van Wepner, schoten van Elly Keyzer hadden geen resultaat en een goede trap van Jan Kuiper tegen de paal, bracht ons slechts een scrimmage voor het vijandelijke doel, welke werd afgeslagen. Na de thee gingen onze jongens onmiddellijk tot de aanval over. De door de lucht geplaatste passes, welke onze voorhoede aan het werk moest zetten, kwamen herhaaldelijk in het bezit van de physiek sterkere tegenstanders, hetgeen het spel onzer voorhoede danig beïnvloedde. Een omzetting in deze linie bracht al dadelijk succes, na goed doorzetten scoorde Henk Visser tot onze grote vreugde de gelijkmaker. Dit doelpunt bracht ons tot het Ajax-spel waar weinig tegenstanders een antwoord op weten. Een tweede doelpunt van Visser werd ge annuleerd, een harde kopbal van Klein ging over de lat en een mislukt schot van Kuiper werd het voorspel tot een tweede doelpunt. Keijzer gaf de bal door naar Klein, deze speelde de bal naar rechtsbuiten Otto Been, een korte ren en even later lag de bal in het net (2—1). In de resterende minuten hadden we nog enige verwoede aanvallen van V.V.A. te verduren, doch Eric Prestor en Massing-Holstein gaven geen krimp. Toen klonk het eindsignaal van scheidsrechter Degen, die goed leidde. Ajax 6 kampioen! Na de douche gingen we met de heer Bruijnesteijn naar het Ajax-stadion om in gezellig samenzijn na te praten en te drin ken, over dit zwaarbevochte kampioenschap. A. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 20