Internationaal voetbal. Ajax' revue. Van de K.N.V.B. afdeling Amsterdam Voor de statistiek. Joop Stoffelen (captain), Jan Potharst en Cor van der Hoeven werden gekozen voor het Nederlands elftal, dat, zoals bekend, met 20 van België verloor. Onze clubgenoten hebben er van gemaakt, wat er van te maken viel, hielden, in samenwerking met hun medeverdedigers, tot vlak na de rust stand, maar moesten toen voor de sterke Belgen, die nu eindelijk eens aan hun trek kwamen, capitu leren. Aan Joop, Jan en Cor, ondanks de nederlaag, onze hulde voor het kranig verdedigen van de Oranje- en Ajax-kleuren. Guus Drager en Rinus Michels speelden met het Amster dams elftal tegen Brussel. U hebt van hun capriolen op de Brusselse graszoden natuurlijk gelezen, dus is het U bekend, dat deze twee Ajacieden het er eveneens niet slecht hebben afgebracht, waarvoor onze papieren hoepel met bladeren om weven. Hulde! Jan Looyen; misschien herinnert U zich, dat wij nog niet zo heel lang geleden van deze knaap schreven: „Onthoud deze naam, daar hoort U meer van." Jan heeft van zich laten horen. Speelde een paar wedstrijden met ons eerste elftal, deed dat zeer behoorlijk en werd gekozen voor het Nederlands jeugd- elftal. Wij lazen in een krant: „Looyen was een steunpilaar voor het elftal." Laten we dus aannemen, dat onze jeugdige clubgenoot iets bijzonders heeft laten zien en daarbij de wens uitspreken, dat Jan t.z.t. één der steunpilaren van ons eerste elftal wordt, wat, gezien zijn voetbalcapaciteiten, niet uit gesloten is. Mocht hij het onverhoopt niet zover brengen, wel, dan is er nog geen man overboord, want dan hebben we de zekerheid een prettige jongen in ons midden te hebben (we kennen Jan al vanaf zijn adspirantentijd) voor wie voetbal niet van primair belang is. Dat het zo blijve, Jan! Hans Boskamp maakt een kans om met een jeugdelftal naar Wenen te gaan. Als het doorgaat, vertelt hij er in het volgend clubblad misschien meer van. Doe je best, Hans. BROWN. Mijne heren, U zult zich ongetwijfeld herinneren, dat ons bestuur op voorstel van de Jeugdcommissie der afdeling Amsterdam het vorig jaar een zeer geslaagde jeugd-bijeenkomst belegde in het theater Carré. Het succes van deze bijeenkomst heeft het bestuur aanleiding gegeven, ook dit jaar zulk een bijeen komst te organiseren en wel op Zondag 7 Mei a.s., des ochtends van 1012 uur, wederom in Carré. De voorstelling is toe gankelijk voor de junior- en adspirantleden Uwer vereniging. Geboden zal worden een programma van sportief variété en wel: De drie Saytons, met spannende toeren op diverse fietsen. De drie Smiths, accordeon- en dans-ensemble. Corty, de vallende man op de ladder. Mary Matonel, in een charmante dans-act. Roland Wagter, als geestig caricaturist en conferencier. Joop de Leur zorgt voor de muzikale begeleiding. Voorts heeft de heer K. J. J. Lotsy zich in principe bereid verklaard om op de hem eigen manier een toespraak tot de jeugdige bezoekers te houden. De toegangsprijs bedraagt voor alle rangen 35 ets. De vast stelling der rangen zal door loting geschieden. De plaatskaarten moeten worden aangevraagd voor 1 Mei a.s. Na deze datum binnengekomen aanvragen kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Voor de goede orde zij het volgende vermeld: a. Op 7 Mei zal voor de jeugd-elftallen geen programma worden vastgesteld; b. Ieder bezoeker moet uiterlijk kwart voor tien zijn plaats hebben ingenomen; c. In de zaal mag niet gerookt worden; d. Iedere groep van tien jongens moet worden vergezeld van een bestuurslid of jeugdleider, die er op dient toe te zien, dat de jongens zich ordelijk gedragen. Hoogachtend, K.N.V.B. afd. Amsterdam. K. J. SWART, administrateur. Ik heb van ons Ajax in de loop van de tijd Al heel wat prestaties gezien. Maar voor de revue, die ik thans heb beleefd, Geef ik, overtuigd, zó een tien. Ons Ajax bezit toch een typische trek, Want wat er al zo wordt gedaan, 't Is meestal wat goeds, wat er wordt gepresteerd. Men pakt alles energiek aan. De toeschouwers waren zeer enthousiast, De pers allerwegen vol lof! Ja, Ajax, dat was weer eens 18-karaats. Daar werd d' amateurs bijna „prof'! Mijn hulde aan Boskamp en tevens aan hen, Die met hem dit hebben bereikt. Ik twijfel ook niet, dat voor dit vlagvertoon De grootste Nurks zelfs nog bezwijkt! Haal ik de revue mij nog eens voor de geest, En denk aan hetgeen is vertoond, Ben ik overtuigd, dat dit prachtresultaat De moeite en kosten ruim loont. Nog ben ik getroffen, als ik voor mij haal De scene, Anderiessen gewijd Hoe menige traan werd hierbij weggepinkt Herinnering, die nimmer slijt. Natuurlijk, het leven gaat desondanks voort, Wij kunnen hier niet blijven staan. Maar van tijd tot tijd dringt zij zich aan ons op Herdenken wij hem met een traan Doch ik keer terug naar de werkelijkheid, Die Quadrille des Landers! Hoe schoon, elegant, oh, hoe fijn en beschaafd Daarbij valt deez' tijd lang niet mee! Ik denk aan de fleurige costuumpjespracht Gevuld met veel vrouwelijk schoon! Dat zong en dat danste, dat speelde zo vlot, Het spreidde talenten ten toon! Laat ik niet vergeten de mooie décors, Zij pasten zo goed bij 't geheel. Het was een schoon schouwspel, ons Ajax best waard! 't Was ogen- en orengestreel. Voor 't eerst van mijn leven thans Amor gezien, Gewapend met pijl en met boog. Ik had me dat ventje wat kleiner gedacht, Hij stond op z'n beentjes wat hoog! Die beentjes ja, Joop, 't is een zeer vruchtbaar stel Met name op voetbalgebied. Maarer waren er vele in deze revue, Waar 'n iegelijk méér van geniet Ja, Amor, daar leg je het hoop'loos bij af, Maar dat weet je zelf toch óók wel. De hoofdzaak is, dat Ajax zo profiteert Van jouw „voetbalrijp" onderstel! Dan hoor ik weer Rinus Robeson's stemgeluid! Succes was verzekerd weldra! Die Rinus zingt minstens zo hard als hij schiet. Nog trillen de zaalmuren na Ook d' oov'rige heren een eresaluut Voor hun waarlijk kostelijk spel. Ik heb bij 't herdenken nog heel vaak gedacht: 't Was wat je noemt: „Geef hem een lel Het einde gaf ons nog een heel „pakkend" slot, Een kusdemonstratie, ja, ja! Die praeses van ons is een kuskunstenaar Dat doet menigeen hem niet na! En komt Koolhaas eenmaal te staan buitenspel, Dan staat er een opvolger klaar! Hierbij denk ik aan onze „kleine Ajax", Die vindt dat gedoe óók niet naar Maardeze keer kreeg onze Guus nog geen kans. Heer Koolhaas kon dat zélf wel af! Hij mocht er naar kijken maar aankomen niet Dat was voor hem zeker een straf Maar, Guus, troost je, hoor, beidt maar rustig je tijd. Er komt nog wel eens zulk een kans. Staat, zoals gezegd, onze praeses „off side", Krijg jij, zonder twijfel, de „chance"! W. H. DRONKERS.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 19