HONKBAL. Ajax in het goud. Dolf Desmit. Nu de maand Mei met rasse schreden nadert, zijn de voor bereidingen voor de komende honkbalcompetitie in volle gang. Het is een verblijdend teken, dat zich reeds een groot aantal zeer jonge honkbal-enthousiasten heeft aangemeld. Er is dan ook inmiddels met twee jeugd-negentallen ingeschreven. Het niet volledige eerste negental begon Zaterdag 8 April j.l., onder gure weersomstandigheden, zijn oefencampagne met een 87 zege op de sterke tweede klasser The Catchers. Deze club werd in 1949 kampioen, evenals Sparta en E.H.S. Daar het in de promotiestrijd tussen deze verenigingen om twee plaatsen in de Overgangsklasse, niet tot een beslissing kwam, zullen zij elkaar vóór de aanvang van dit seizoen nogmaals in een halve competitie ontmoeten. Intussen heeft de sympa thieke ploeg van The Catchers, die liefst zes brildragers telt, de eerste slag met 71 van E.H.S. gewonnen. Een week later trok Ajax tegen het van voetbalzorgen bevrijde D.W.S. (proficiat!) wederom aan het langste eind. Voor 29 April staat er een oefenwedstrijd tegen T.I.W. op het programma. A.B.C. organiseert 1 Mei a.s. op het Olympiaplein een honk- baltournooi om de Zilveren Bevrijdingsbeker, waarvoor be halve A.B.C. zelf Blauw Wit, D.W.S., S.C. Haarlem, H.H.C., O.V.V.O., V.V.G.A. en Ajax zijn uitgenodigd. De wedstrijd om de 3e en 4e prijs en de finale zullen in de middag van 5 Mei worden gespeeld. Zojuist is er een invitatie ingekomen van de Hoornse vereniging „Hollandia", om 16 Juli a.s. mede te werken aan haar tournooi „West-Friesland honk balt". Voor het tweede negental konden nog geen „friendly games" op touw worden gezet. Vele spelers zijn klaarblijkelijk in de veronderstelling, dat hun naam wanneer zij in het vooraf gaande jaar hebben gehonkbald thans automatisch op de (reeds ingezonden) ledenlijsten staat. Dit is echter niet het geval. Wanneer dezulken van plan zijn, het spel van bal, knup pel en handschoen in de zomermaanden te beoefenen, dienen zij dit de ondergetekende onverwijld kenbaar te maken. Van heden af zal de training voor seniores 's Woensdags avonds te half zeven plaats vinden, Uw aller opkomst is ge wenst, willen wij tenminste in dit jubileumjaar tot goede resultaten komen. De jeugd zal voorlopig 's Zaterdagsmiddags onder leiding van de heer Hordijk oefenen. Gezien het grote aantal jongens, dat zich voor honkbal heeft opgegeven, is de belangstelling voor de training onder de verwachtingen gebleven, wellicht uit onbekendheid en gedeeltelijk ook, omdat verschillende spelers aan de schoolwedstrijden deelnemen. Degenen, die daartoe in de gelegenheid zijn, raad ik aan, 's Zaterdagsmiddags naar ons veld te komen om de nodige honkbaltechniek en -tactiek op te doen. Zo mogelijk zal met het spelen van een onderlinge wedstrijd worden begonnen, want binnenkort moeten de jeugd- teams worden samengesteld. Jongelui, het woord is thans aan U! De heer De Sterke Sr. toonde ons met trots een kranten knipsel, waaruit blijkt, dat zijn zoon Dick en André Kraan zich in Indonesië met honkbal druk bezig houden. Goed zo, mannen, houdt je lichaam fit, dan kunnen jullie naar wij allen hopen over enkele maanden onmiddellijk in onze gelederen worden opgenomen. Tot zolang dus! Prettig is het te kunnen mededelen, dat nog enige Ajacieden voornemens zijn als honkbalscheidsrechter te fungeren. Wie volgt Dezer dagen zal „Honkbalnieuws", hét officiële orgaan van de N.H.B., weer verschijnen. Ten opzichte van het afgelopen jaar, zal dit weekblad enige verbeteringen ondergaan. De prijs bedraagt 2.50 voor ongeveer twintig nummers. Indien U zich op de hoogte wilt stellen van de programma's, uitslagen, leerrijke technische beschouwingen, spelregel-problemen en andere wetenswaardigheden, adviseert schrijver dezes U, zich per omgaande op dit periodiek te abonneren. U kunt zich daar toe met hem verstaan. E. H. VAN TUIJL, Fahrenheitsingel 43. „De Feijenoorder" schreef óver ons: Die Ajacieden zijn toch wel kaerels van de gestampte pot. Die organiseren ter gelegenheid van hun gouden bestaan een receptie en om deze luister bij te zetten, zet het eerste elftal zijn belofte in een glorieuse daad om en pikt nog even gauw de kampioenskluif uit de voetbalsoep. Nou ja, daar moet je blijkbaar AJAX voor heten om zo iets manhaftigs te bewerk stelligen. Bravo Mokummers! En nu zeggen de buitenstaan ders met een tikkeltje jalouzie wel: „Ja, maar die Ajax-mensen hebben een kleur van de mazzel", doch dat dit toch wel een korreltje anders. Een goede geest in een gezond lichaam was het devies der Ouden en bij deze Griekse held is die geest uitzonderlijk prima, potztuasend-nog-an-toeEerst bleek dit Zaterdag 18 Maart in het Ajax-stadion op .de gouden receptie, die zo druk bezocht was als het Amstelveld op Maandag middag en waar Marius Koolhaas' toch al rozerood gelaat helemaal purperde van genoegen. Daar handelde Koolhaas de cohorten van sprekers op waardige wijze af, als was het ten slotte nog haast-je-rep-je om tijdig in Krasnapolsky aanwezig te zyn voor de Gouden Ajax-Revue. Een revue in grootse stijl. En nou die revue, dat was geen revue meer, dat was een flonkerend schouwspel, samengesteld door Jack Junior en aangevoerd en geregiseerd door niemand minder dan de be kende komiek en Ajacied Joh. Boskamp. Met Truce Speijck, Lenie Delsen en Jaap van Praag bleek dit een kwartet te zijn, dat zozeer tot het welslagen van deze revue heeft bijgedragen en voeg daarbij dan nog de eminente speeltrant van Joop Stoffelen, Guus Drager, Michels en Fischer en ge hebt een teamwork van groots allure. Voorts waren daar tal van Ajacieden en dames van deze, in totaal een gezelschap van 63 personages, die prachtig medewerkten aan het afwikkelen van deze revue in grootse stijl en kort en krachtig weer gegeven mag gezegd zijn dat het een revue was zonder weerga. Hier bleek overduidelijk, wat clubgeest vermag en deze culmineerde in een aantal revue-uitvoeringen, waarover buitenstaanders nog heel lang blijde zullen spreken en waar over men in Ajaxkringen nimmer uitgesproken zal zijn en ook niet uitgesproken behoeft te geraken. Prachtig was het, Ajax, prachtig en de 46 k 47 taferelen konden een vergelijking met beroepsrevues absoluut doorstaan. Een prachtig jubileumboek. Maar blijft U nog even zitten en hoort naar de loftrompet die we steken aan het adres van de samenstellers van het machtige Gouden Boek van Ajax, ter gelegenheid van haar halve eeuwfeest. De heren De Bruijn (Brown), Desmit (Adé) en J. Schoevaart (Tric-Trac) gaven een boek uit, dat ons, Ferjenoorders, met verbazing heeft vervuld en waarover onze redactie stellig een en ander zal vertellen. Maar dat zal niet direct kunnen gebeuren, want ons redactie-tweetal moet dit lijvig boekwerk eerst nauwkeurig doqrlezen en zal dan haar uitspraak doen. Maar dat ze even verbaasd zullen zijn als ondergetekende, staat voor mij als een paal boven water. Een uitgave, die, met onze uitgave van 1933, de juwelen vormen in de rij van glanzende parels, die onze machtige boekenkast in het Stadion vullen. Een geschenk, waarvoor we Ajax in hoge mate erkentelijk zijn en dat voor elke Ajacied een bezit vormt van de hoogste orde. PHIDA WOLFF Jr. Mederedacteur Dolf Desmit, de man van ons Jubileumboek, ligt ernstig ziek (maagzweer), dus moeten wij helaas voorlopig zijn zeer gewaardeerde pennevruchten en, niet te vergeten, zijn prachtige foto's, missen. Wij weten ons de tolk van de gehele Ajax-familie, als wij van deze plaats Dolf een spoedig en algeheel herstel toewensen en daarbij de hoop uitspreken, dat de stoel, die momenteel in de redactiekamer leeg staat, binnenkort weer door hem bezet wordt. Dolf, old chap, houd je taai! BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 10