Palace - Sar Dancing Van onze Reserve-elftallen. Proost! Ajax2 kampioen! TMeckeplein 16 8 Na jaren is ons tweede elftal er eindelijk weer eens in ge slaagd, beslag op het kampioenschap te leggen. In ons vorig clubblad schreven wij: „Vooruit, luitjes, dat kampioenschap moet voor elkander komen!" Zondag j.l. is het dan werkelijkheid geworden. De laatste hindernissen (Z.F.C. en K.F.C., waarvan Fox elders in dit blad vertelt) waren op een oor (D.W.V.) na gevild. Dat oor bood echter taaie tegenstand en zo kon slechts een gelijk spel (22) reden geven, captain Karei ter Horst en zijn ploeg genoten na afloop van de match te gaan feliciteren. Dat heb ben vele Ajacieden natuurlijk spontaan en hartelijk gedaan en wij doen het nogmaals, via deze rubriek. De wedstrijd, die onze mannen dan. het kampioenschap bracht, was er niet één, die we in een „gouden lijstje" zouden willen zetten. Of de zenuwen de heren parten speelden, weten we niet, maar in ieder geval hebben wij onze tweede-elftallers betere wedstrij den zien spelen. Karei ter Horst viel op door een prachtig- en Wim Huis door een zeer gelukkig doelpunt. De tegenpunten ontstonden door een paar lelijke blunders van onze, anders zo hechte defensie. Jan Looyen de Ajacied, die een beste kans maakt voor het Nederlands jeugdelftal Wim Anderiessen en Ger. van Mourik speelden een behoorlijke partij, de beide vleugelspelers waren niet op stoot. D.W.V. verdedigde haar kleine kans op de ere-titel hardnekkig, waardoor de strijd tot het einde spannend bleef. Karei ter Horst gaf ons de leidipg, die tot aan de rust behouden bleef. Kort na het begin der tweede helft, kreeg D.W.V. reden tot juichen (11), waar Wim huis geen genoegen mee nam en via een gelukkige in geving, met medewerking van de D.W.V.-doelman, de bal in het doel der geel-zwarten deed verdwijnen (21). De Over 't IJ-ers gaven het echter niet op en toen dan de gelijkmaker in ons net lag, was dat a.s. kampioenschap van ons tweede nog lang niet in kannen en kruiken. Leentvaar en zijn wapen broeders hielden echter stand en zo kwam het kampioenschap in ons huis terecht. Onderstaand presenteren wij U de namen van hen, die straks onze kansen mogen verdedigen in de strijd om het reserve-kampioenschap van Nederland. Mogen wij U thans reeds opwekken, t.z.t. deze wedstrijden met Uw aanwezigheid op te luisteren. G. Leentvaar G. van Mourik J. R. C. Boftkamp W. G. Anderiessen J. Looyen W. Focken W. Huis E. Bungert K. ter Horst R. Leeser G. Krist Kampioenen, onze hude! Ajax 3 boekte wederom opmerkelijke resultaten. Alcmaria Victrix 2 werd op eigen veld met liefst 06 geklopt en West Frisia, nog voor kort één der gegadigden voor de bovenste Vraagt Uw aandacht voor De verlichte glazen dansvloer Enig in Nederland met le klas Radio.artisten Geopend van 82 uur 's nachts Een hartelijke Gelukwens van PHIDA WOLFF Jr. AJAX VIJFTIG! Tempus fugit, Gut, wat gaat de tijd toch rap, Zo lig j'in je eerste luier Of je loopt al, stap voor stap. Dan de school, het eindexamen, Eerste kicks (en kus, ja, ja!), Wandeling in 't mane schijnt je, Trouwen, kinders, schoonpapa. AJAX VIJFTIG! Ha, m'n Ajax Zie ik nóg als zuigeling Toen de allereerste Atax Suizend over t Damrak' ging. Naatje stond doodstil te lonken Voor het Koninklijk Paleis, Je deed voethalen veel mensen Zeiden: „Ach, hij is niet wijs!" AJAX VIJFTIG! Glans en glorie Liepen als een gouden draad Door de ganse Schophistorie, Culminerend in de Daad. Het kwam schitterend in orde, Door beleid en trouw en geest, Ajax is een Club geworden In en buiten t land gevreesd. AJAX VIJFTIG! Ieder jochie (Met een snotbei op zijn lip) Kende Ajax, Ajax immers Werd in Mokum een begrip. En gestadig steeg de standing In de razing van het leer Tot een Gouden Happy Ending Van de Knalclub-uit-de-Meer. AJAX VIJFTIG! 'k sta verwonderd Dat het zo snel is gegaan, Strakjes dan wordt AJAX honderd, Jong en fier enbovenaan. Want een Club, die zó geleid werd En geleid wórdt, telkenmaal Spreekt en zal steeds blijven spreken d' Allerbeste voetbaltaal. AJAX VIJFTIG! beste vrinden, Ik zeg jullie even dit: 'k Kon hetsteeds met jullie vinden Ach, ik houd van Rood-en-Wit. Graag mijn schoongestreken wensen Op je verder voetbalpad, Ajax' Roem kenne geen grenzen, Wees 't Idool der voetbalmensen, Ajax, graag PROFICIAT! plaats, moest in dat pittoreske stadje, daar aan het IJsel- meer, met 01 de vlag strijken. Doelman Vink werd de held van deze match, stopte de onmogelijkste schoten en wist zelfs een penalty uit zijn doel te houden. Buitengewoon goed werk deed die knaap. Ajax 4 beleefde van de reis naar Amersfoort niet veel ge noegen. Kreeg van H.V.C. met 50 een stevige optater. Het eigenaardige van dit voetbalgebeuren lag in het feit, dat ons team in het veld zeker niet de mindere was, doch van doel- punten-maken geen kaas had gegeten. En daar de H.V.C.-ers deze kunst wel verstonden, ging ons elftal roemloos ten onder. Ajax 5 deed het weer best. De slachtoffers van Wim Schoe- vaart waar zijn de verslagen gebleven, Wim c.s., waren nu A.D.E. 2 (17) en Spartaan 5 (1—3). Het kampioenschap

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 8