De ere-lijst. goal was wel een zonderling geval. Na eerst met fluitsignaal en armbeweging het doelpunt te hebben toegekend, kwam hij, toen bal en spelers reeds naar de aftrapcirkel gingen, op zijn beslissing terug op grond van een appèl van de Xerxes- grensrechter. Rechtspraak ook op voetbalgebied dient onafhankelijk te zijn. In geval van twijfel kan natuurlijk de referee de grensrechter raadplegen, maar in het vermelde geval twijfelde de heer Twisterling niet en had hij de beslis sing, genomen op eigen inzicht en waarneming, dienen te handhaven. Gelukkig kwam deze dwaling niet, zoals bij Ajax Neptunus, ons op puntenverlies te staan. De laatste vijf minuten voor de rust brachten toch nog winst en verlies, winst door het voortreffelijk door Drager en Dijk voorbereide doelpunt, door Brokmann gescoord, en verlies door het uitvallen van Drager, die, evenals Los daarvoor, on verbiddelijk gevloerd werd met de goal in zicht. Na de rust was onze voorhoede, nu omgezet en met twee invallers, als linie van de kaart en dreigde het gevaar voor Xerxes vrijwel geheel uit individuele of paarsgewijze door- stootpogingen, die v. d. Peppel evenals v. d. Pol bij ons voortreffelijk wist te keren, tot een vlijmscherpe schuiver van Michels aan alle twijfel een einde maakte. De rest van de wedstrijd was niet slechts overbodig, maar meer nog, ballast. Adé. Ajax 2—4. Het zal je gebeuren, dat je 's nachts 1 uur thuis komt van een kampioensfuif en dat je dan nog even een verslag moet gaan maken voor een clubblad. Een verslag van een wedstrijd, die je club een kampioenschap bezorgde. Stom van je, dat je het beloofde, want de volgende morgen, of liever over enige uren is het weer reveille, moet je de trein hebben naar Rot terdam, want per slot van rekening gaan de zaken voor het meisje. We hadden het echter beloofd, dus ging onze nachtrust de mist in. Eigenlijk een vreemde geschiedenis met zo'n kam pioenschap van ons. We hebben er al zoveel behaald, dat van vandaag was het zestiende afdelingskampioenschap, dat het ons niet eens meer zo sterk beroerd. We vinden het natuurlijk leuk, zijn er ook een beetje gelukkig mee, maar dat laaiende enthousiasme, wat andere clubs in zo'n geval in vuur en vlam zet, neen, dat kunnen wij toch niet meer opbrengen. Misschien ligt het aan ons, maar na afloop van de match tegen H.B.S. hebben wij het aan onze clubgenoten ook niet kunnen merken. Natuurlijk zagen wij rondom ons, glunderende gezichten, lieten even het clublied schallen, moesten vele felicitaties in ontvangst nemen H.B.S. bood ons bloemen aan en nodigde ons uit even te komen klinken, waarbij de vriendelijke woor den niet ontbraken (dank U H.B.S.-ers), ging Joop Stoffelen op de schouders van enthousiaste supporters, maar daarmede was de eerste room eraf. In de bus ging het tenminste al zeer kalm toe. Maar we zouden U eigenlijk nog iets vertellen van die partij tegen H.B.S. Nou, er stond een fiks windje van doel tot doel, dat H.B.S. het eerst als bondgenoot kreeg. Joop Stof felen en zijn kampioenen in spé vonden dat helemaal geen be zwaar, eens te gaan kijken hoe het er bij de Haagse goal uitzag. Dat viel verbazend mee en na acht minuten zag Guus Drager al een gat, waarin hij de bal prompt en tevens keihard depo neerde. Toen we naar Den Haag trokken dit is geen flauwe kul hadden we zo'n onbestemd gevoel. Misschien kent U dat wel. Zo'n echt gevoel van onzekerheid; niet in je zelf geloven. Doch nauwelijks was de bal aan het rollen, of we hadden weer rust, wisten opeens heel zeker, dat de zege mee naar Mokum zou gaan. Ajax kon deze tegenstander aan, het stond voor ons geschreven.. En toen Guus de nul van het scoringbord had geschoten, stopten we zonder trillende vingers onze pijp. Het was duidelijk, de zaak liep. Wel nog niet gesmeerd, dat hield de krachtige wind en H.B.S. tegen, maar onze jongens lieten zien dat het heilige ernst was. Om bij Van der Pol te beginnen, nou, die hield er een paar onfatsoenlijke knikkers uit en dat ons vlot doelmannetje een doffe dreun van Schwenke moest laten passeren en na de rust nog eenmaal de bal langs zich zag gaan, mag U hem beslist niet kwalijk nemen, want evenals het bier, dat wij niet lusten, deed Van der Pol „het weer best". Waarvan acte s.v.p.! Jan Potharst was weer Jan Potharst, zoals U hem het gehele seizoen hebt gezien, dus, zoals men wel hoort beweren, oki doki, waarvan wij de bete kenis niet snappen, maar een buitengewoon goed artikel moet zijn. Ger Beumer, ach, we weten het wel, hij is geen reus onder de reuzen, zal ie nooit worden ook, maar zo'n echte Ajax- jongen, pardon, eerbiedwaardig huisvader, die na zijn vrouw en zijn werk, veel voor zijn club voelt en werkelijk een kerel is om mee uit voetballen te gaan. En zo stond Ger tegen H.B.S. best zijn mannetje, viel niet op en zal dus wel weer een slechte pers krijgen, waaraan je, net als wij, glad maling moet hebben. Alleen als voetballer heb je geen kans, om ook eens je mening te zeggen en dat kunnen wij, via ons krantje wel, wat buitengewoon prettig is. Cor van der Hoeven, Van der Hart en Stoffelen, de klok slaat net twee uur, dus U vindt het wel goed, dat wij deze drie musketiers in één adem noemen, waren weer de backbone van ons elftal, nou, dan weet U, als insider, wel hoe laat het was. Gewoonweg een drankje van de bovenste plank, zonder schudden voor het gebruik. Met een vrolijk ge zicht elke minuut een paplepel, schoon afgelikt. Gerrit Fischer vierde zijn comeback, als U soms de taal van Walter Crook niet verstaat, zijn terugkomst. Voor de rust was het niet, nou, nou, kijk die Gerrit eens, maar toch gaf hij zo'n uitgekookte voorzet, dat de H.B.S.-doelman finaal misgreep en Guus de bal maar in het net had te deponeren, wat hij tot genoegen van de Ajax-familie prompt deed. Na de rust vestigde Gerrit meer de aandacht op zich, schoot per abuis een H.B.S.-er van de kaart, waarna hij heel sportief de bal uit het spel hakte, wat een warm applausje opleverde. Michels werkte, evenals zijn buurman Bruins, zeer hard, zag zijn moeite beloond met een buitengewoon fraai doelpunt, wat voor Bruins niet was weggelegd, zodat Ger's naam niet in de krant kwam. Van Dijk liet enige nummers uit zijn gevarieerd repertoire zien. De H.B.S.-ers aan de kant keken er zo nu en dan van op, klapten spontaan als dat korte tik-tak-spelletje in combinatie met Drager gelukte en na de rust gebeurde dat zelfs heel vaak. Gé had met zijn schoten ditmaal echter geen geluk, nou, dan kom je in een verslag zo goed als zeker niet voor. Drager was er, zoals U bemerkt zult hebben, ook. En als men nu nog niet weet, wie er in het Nederlands elftal linksbuiten moet staan, dan is dat triest, meer dan triest. Guus was de beste man van het veld, niet omdat hij driemaal scoorde, maar wel, omdat hij zijn tegenstanders, niet tegenstander, maar tegenstanders, de gehele wedstrijd door zo heerlijk in de luren legde. Als wij nu nog vertellen, dat H.B.S. met een juweel van een doelpunt voor de rust en een prima goal na halftime tegen scoorde, hebben wij U o.i. genoeg van deze match, deze zeer sportief gespeelde match, verteld. Clubgenoten, we zijn er weer. Captain Stof felen en zijn mannen hebben ons dit seizoen weer veel voetbal vreugde gegeven, hebben ons het zestiende afdelingskampioen schap bezorgd. Nu allemaal voor onze elf kranige kerels even de hoeden af (dames niet) en daarbij een daverend „three cheers". En tot slot ook nog een voor Walter Crook, elftal commissie er. bestuur. Stoffelen, Potharst en Van der Hoeven zijn dan naar Brit- tannië geweest. Hebben meegeholpen om Mannion c.s. even te vertellen, dat die 82 van Huddersfield een vergissing was. De Engelsen zijn er beduusd van. Een magere 10 victory op die Hollandse amateurs een Hollandse sport-beschrijver zette er een achter was te gortig, in feite een meer dan stevige hap uit de Engelse voetbal-stralenkrans. En de Hol landse voetbalfans? Ze waren verbluft en verbijsterd. Wij niet; hebben altijd wel gezegd, dat er een zeer goed elftal is samen te stellen. En hoe dat moet, hebt U enige malen in ons blad kunnen lezen. In ieder geval, Joop, Jan en Cor, wij weten ons de tolk van de gehele Ajax-familie, als wij van deze plaats jullie van harte feliciteren met de wijze, waarop de Hollandse en Ajax-kleuren werden hoog gehouden. Zoals bekend, trokken Dragei, Michels en v. d. Hart naar Gent. Alhoewel ook het team (Zwaluwen) waarvoor zij uit kwamen, het niet tot een overwinning kon brengen, lieten onze clubgenoten zich niet onbetuigd. Vooral Van der Hart moet na halftime een prima wedstrijd hebben gespeeld. Drager werd met ere en Michels eervol vermeld, zodat ook dit trio onze club op waardige wijze heeft vertegenwoordigd. Waar voor onze hulde, vrienden! BROWN. Zondag legde niet alleen het eerste elftal beslag op de ere titel, maar ook het vijfde elftal en Juniores 2 werden kam pioen, zodat tot nu toe de lijst der kampioenen er als volgt uitziet: Ajax 1, Ajax 2, Ajax 5, Juniores 2, Juniores 4. Aan al deze kampioenen onze hartelijke felicitaties.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 5