Ons Feestprogramma, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Donderdagavond 16 Maart 1950, acht uur 's avonds. Korte feest-vergadering in het Ajax-stadion. Uitreiking van het gouden boek aan onze werkende leden, juniores en adspiranten. Benoeming ere-leden en leden van verdienste. Een uurtje gezellig samenzijn onder gezellige kout en een feest-glas. Vrijdagmiddag vier uur (alleen voor invité's). Opening der tentoonstelling „De Watergraafsmeer en 50 jaar Ajax". De Burgemeester van Amsterdam werd bereid gevonden, deze tentoonstelling te openen. De geweldige veranderingen in dit stadsdeel zullen U zeker interesseren, terwijl meteen de gelegenheid werd aangegrepen om al onze trofeën eens voor de dag te halen. Een keur van schilderijen, prenten, photo's, kaarten, kranten, zult U er kunnen bewonderen, vooral daar musea en particuliere verzame laars ons een handje nielpen. Wij verwijzen bovendien nog even naar het artikel van de heer A. M. van de Waal, dat in dit clubnieuws voorkomt. De duur van deze buitengewoon interessante tentoonstelling werd voorlopig op vier weken bepaald. De toegangsprijs is 0.25, terwijl een eventueel batig saldo wordt afgedragen aan het sanatorium voor noodlijdende kunstenaars. Vrijdagavond 17 Maart a.s. Oudejaarsavond-viering in ons clublokaal, Hotel Suisse, Kalverstraat. Zaterdag 18 Maart a.s. Plechtige kranslegging op de graven van Pa Dade Hzn, op de begraafplaats „Zorgvlied", Amsteldijk, te één uur, en Wim Anderiessen, Oosterbegraafplaats, te 1.30 uur. Van drie tot vijf uur: receptie voor genodigden in het Ajax-stadion. Half acht des avonds. Eerste uitvoering van onze revue „Ajax in het Goud" in Huize Krasnapolsky, Warmoesstraat. Na afloop gezellig bal tot vier uur 's morgens. Zondagmiddag, 19 Maart a.s. 1 uur. Feestelijke optocht van de Ajax-jeugd onder leiding van Joh. Roeg. Alle elftallen doen hieraan mee, ook onze honkballers en cricketers. Om twee uur begint de ere-wedstrijd tussen Ajax en Feijenoord. Zondagavond half-acht. Tweede opvoering van de Ajax-revue. Na afloop gezellig bal tot vier uur 's morgens. Maandagavond half-acht. Een derde herhaling van onze revue. Na afloop gezellig bal tot vier uur 's morgens. Dinsdagavond is er een feestelijke reünie van onze Bordjes-club, U weet wel, de leden, die minstens 25 jaar lid van rood-wit zijn. Voor onze adspiranten en juniores organiseren wij hierna nog een tournooi, en hiermede menen wij onze vijftigste verjaardag op passende wijze te hebben herdacht. HET BESTUUR. Door een mooie overwinning op Z. F. C. 2 in Zaandam, werd het tweede Ajax-elftal kampioen van de reserve le klasse K. N. V. B.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1950 | | pagina 3